misung napísal:
pri androide som používal smartlock funkciu. Keď som mal na ruke fitness náramok miband2 tak som nemusel zadávať heslo. Akonáhle si ho vzal niekto iný tak už musel ťukať heslo. Pri iOSe to bohužiaľ nejde (nič prekvapujúce :D )
Takže v zime som nikdy nemusel dávať dole rukavice kvôli ťukaniu hesla alebo odtlačku


smart lock sa da nastavit aj tak (pokial mas normalny telefon s gyroskopom), ze telefon eviduje kym je "na tele", a zamkne sa az ked ho polozis trebars na stol a nejaku dobu ostane bez pohybu...
10.11.2017 - 12:07:54
00
marecej napísal:
ked nieco nefunguje jednej osobe z x-milionov tak to naozaj neznamena, ze je to velmi nespolahlive

Myslíš si, že odtlačkom odomkneš mobil vždy, ale naozaj vždy. Myslíš si, že odtlačkom odomkneš mobil spoľahlivejšie ako len stlačením tlačidla? Blato, špina, rukavice, pot, krv, poranenie prstov atď... Pre mňa je mobil zariadenie pre núdzový stav, nemyslím len číslo 112, ale aj taká vec, ako napr. GPS (keď už takú funkciu mám).
10.11.2017 - 12:20:13
00
misung napísal:
pri androide som používal smartlock funkciu. Keď som mal na ruke fitness náramok miband2 tak som nemusel zadávať heslo. Akonáhle si ho vzal niekto iný tak už musel ťukať heslo. Pri iOSe to bohužiaľ nejde (nič prekvapujúce :D )
Takže v zime som nikdy nemusel dávať dole rukavice kvôli ťukaniu hesla alebo odtlačku

Ale zas pod podmienkou, že na ruke musíš mať nejakú cococinu :D

smart lock sa da nastavit aj tak (pokial mas normalny telefon s gyroskopom), ze telefon eviduje kym je "na tele", a zamkne sa az ked ho polozis trebars na stol a nejaku dobu ostane bez pohybu...

A zamkne sa ti, keď to naozaj nečakáš a nechceš...
10.11.2017 - 12:32:53
00
"Blato, špina, rukavice, pot, krv, poranenie prstov atď... "
Super, toto sú určite situácie bežného denného používateľa. Škoda diskusie s takýmito argumentami na všetko.
10.11.2017 - 12:33:09
05
Presne tak. Neviem si predstavit situaciu, kedy by mi kod na telefone (pripadne s citanim odtlackov k tomu) zabranil dovolaniu sa pomoci.
Ako priemerne manualne zrucny jedinec som schopny dat si z ruk dole rukavice, ci utriet blato, spinu, pot a krv. Ak pre nejake poranenia nie som tychto ukonov schopny, rovnako by som na displayi nevytukal cislo. A ak by bol display rozbity tak, ze by nereagoval na dotyk, tak ci tak by som to cislo nevytocil.
Pre nudzove pouzitie GPS (aj ked si asi neviem dobre predstavit usecase) plati vsetko spomenute.
10.11.2017 - 12:41:04
00
Turbi napísal:
"Blato, špina, rukavice, pot, krv, poranenie prstov atď... "
Super, toto sú určite situácie bežného denného používateľa. Škoda diskusie s takýmito argumentami na všetko.

Doma mám mobil vo vrecku alebo na stole, tam ho nepotrebujem odomykať :) Tu ide o to byť "mobilný" za bežných okolností u cyklistu, turistu a pod... A tu som riešil seba, keď som reagoval a dopĺňal môj pohľad na vec k reakcii martink Nemusím riešiť žiadne kódy, gestá, čiary, prsty, náramky, programy a podobne. Nikdy som si mobily nezamykal, hoc to vtedy boli aj hlúpe :)
Zatiaľ podstupujem len jediné riziko, že smartphone je náchylnejší na poškodenie ako mobily čo som mal, tak uvidím...
10.11.2017 - 12:42:51
00
Načo to toľko riešiš? Veď ho nezamykaj ďalej a hotovo nie? Nemusíš na 4 strany vymýšľať dôvody prečo. Tiež nezamykám a nepíšem o tom už celú stranu :D
10.11.2017 - 13:10:53
00
Btw. Núdzový stav je volať 112.... a to ide bez kódov či odtlačkov ...aspoň na jablku
10.11.2017 - 13:18:28
00
na vsetkom. aj bez SIM-ky.
10.11.2017 - 13:19:53
00
Hosť napísal:
Načo to toľko riešiš? Veď ho nezamykaj ďalej a hotovo nie? Nemusíš na 4 strany vymýšľať dôvody prečo. Tiež nezamykám a nepíšem o tom už celú stranu :D

No dobre :D
10.11.2017 - 13:32:59
00
Neviem ci to je tym, ale odkedy mam android tak mi vzdy pridu v malych karpatoch 4 sms od rakuskeho operatora. Kazdy vyjazd. Predtym na windows mi to nerobilo. Nastastie to mam vonku naticho, tak ma to nevyrusuje, inak by to letelo do kanalu.
17.11.2017 - 20:03:02
00
Možno bol ten predošlý menej citlivý, tak mu nedošli. :) Veď ich odfiltruj do spamu, keď ich nepotrebuješ...
17.11.2017 - 20:58:06
00
Lepsia antena :)
17.11.2017 - 20:58:32
00
odkedy to je čo máš android? ja už som to tu kedysi písal ale mne chodia denne SMS že vitajte v čechách.. lebo skoro každý švih sa mihnem cez hranicu na moravu, alebo len okolo nej.. kedysi mi tieto sms došli tak raz za mesiac a teraz fakt vždy čo ma logne na český signál. myslím že to má niečo spoločné s tým keď toho roku menili tie pravidlá roamingu...
tiež by som tie sms rád hodil do spamu, ale je to to isté číslo, cez ktoré operátor posiela aj iné info, faktúru, heslo k nej atd. ale neskutočne ma to sere, ešte keď mi tento spam na garmin hádže.
17.11.2017 - 21:16:12
00
A teraz si predstav ze mas v mobile dve simky ako ja :D
17.11.2017 - 21:23:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up