kde ste spali ?

Miesta nocľahu sú vyznačené na priloženej mapke červenými krúžkami:
Spali sme 2x na horskej chate (Inovecká chata/Považský Inovec a Chata na Veľkom Inovci/Pohronský Inovec), 2x v horskom hoteli (Kľak-Fačkovské sedlo a Pusté Pole) a 2x v penzióne (Starý hostinec-Svätý Anton a Grajciar-Lučatín). S ubytovaním nebol problém napriek letnej sezóne. Uprednostňujeme horské chaty. Pôvodne sme chceli prespať aj na Chate pod Hrbom (avšak tam je cez leto uzavretá spoločnosť), chate Končitá pod Vtáčnikom a Chate Volovec, no nakoniec to vyšlo trochu inak.

Prílohy:

Komentár súboru: Karpatiatour 2011
+mp_KAT11b.JPG
+mp_KAT11b.JPG 336.61 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2011 - 08:17:51
00
KARPATIATOUR 2012 – 11.cykloturistické putovanie cez karpatské hory a doliny (I.časť)

Prílohy:

Karpatiatour2012-1.cast.png
Karpatiatour2012-1.cast.png 554.45 KiB thumb_up0thumb_down

V_podpolani-vzadu-Nizke-Tatry.jpg
V_podpolani-vzadu-Nizke-Tatry.jpg 71.69 KiB thumb_up0thumb_down

Pod-Kriznou.jpg
Pod-Kriznou.jpg 101.55 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2012 - 21:51:28
00
Plánovaná trasa 12.Karpatiatour 2013
Sú na nej aj nejaké cyklovrcholy (Minčol/Oravská Magura, Malý Javorník, Inovec, Veľký Tribeč, Veľký Iniovec, Ostrôžka...)

Vítané sú rady a konštruktívne pripomienky k trase najmä z oblasti Kysuckej vrchoviny, Javorníkov a Ostrôžok. Taktiež tipy na dobré ubytovanie v oblasti Ochodnice a Novej Bane...

Prílohy:

12.Karpatiatour_ 2013.JPG
12.Karpatiatour_ 2013.JPG 365.28 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2013 - 16:05:38
00
aaa..tak idete aj cez nás (Javorie, Ostrôžky) ;)
02.07.2013 - 15:11:09
00
jj možem vas previest kubinkou
02.07.2013 - 15:23:46
00
jj možem vas previest kubinkou

Mišo, budeme veľmi radi! (niet nad domácich horských vlkov, ktorí poznajú medvedie chodníčky :)). Plánovaný štart je 9.7., možno sa trochu posunie. Pošli mi kontakt - ozvem sa, keď termín štartu bude istý.
P.S. Za úspešný prechod odmena istá :beer: :beer:
02.07.2013 - 20:09:23
00
KarolM napísal:
Článok vyšiel v Krásach Slovenska č.3-4/1993 na str.12-13.,autorom je Miloš Chromík. Škoda, že text je dosť strohý a bez jedinej autentickej fotky. Opisuje cyklotúru 6 členov KST Slávia UK Bratislava (zväčša študentov) v trvaní 10 dní o dĺžke 769 km na trase Devín-Dukla po Ceste hrdinov SNP. Došli štyria, ale niektorí z nich odbiehali z červenej značky do dolín...

KarolM, dalo by sa prosim k tomu clanku dostat? Mne sa podarilo len fotku obalky vynuchat..

Prílohy:

krasy slovenska 3 4 1993.jpg
krasy slovenska 3 4 1993.jpg 33.87 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2017 - 04:57:15
00
exot, pdf.článku posielam v prílohe...

Prílohy:

KS_1993-3-4_10-dni-v sedle-MTB.pdf [2.85 MiB]

11.11.2017 - 21:27:39
03
KarolM dakujem za ten clanok. Viackrat som ho prelustroval a nadobudol som pocit, ze chalani neisli kompletku po cervenej.

Taky maly suhrn informacii, co ma tam zaujali. Nikoho to nebude zaujimat, zhrniem to tu hlavne pre mna, aby som sa presvedcil, ze to este nikto s bicyklom cele neisiel :) :
-Zo zaciatku sa snazili drzat cervenej, pred tym klobuk dole. Ten, kto preniesol bike s batozinou cez Zaruby vie, co to je prezit peklo.
-na stvrty den im dal istotne Vapec zabrat a v texte pisu o netrufani si na Strazov. Pravdepodobne isli zo Zliechova vsetko po asfaltke okolo Strazova cez Cicmany az na Fackovske sedlo. Predsa len, bol oktober, stmievalo sa skoro a museli sa dostat na ubytovanie. V lesoch nad Cicmanmi som bludil na prave poludnie, po tme by to tam chalani zaklincovali.
-podla textu NT 20km usek Kralova studna- Krizna- Donovaly vynechali.
- po Krizskom sedle (isli tam dole z hrebena?) spominaju az nocovanie v Bacuchu. Necudoval by som sa, keby potom na hreben nastupili az v Bacusskom sedle. Tym by aj vynechali najvyssi bod trasy Chopok. Keby tam boli, mozno by taky dolezity moment a 25km hrebenoveho trapenia spomenuli. Mozno uprednostnili bajkersky pritazlivejsiu Kralovku.
-Dalsi den spominaju iba Telgart, vytrvaly dazd, prejazd Stratenskou dolinou a ubytovanie v Margecanoch. O Volovskych vrchoch ziadna zmienka. Sherlock dedukuje :geek: , obisli ich po ceste, lebo mali pred sebou uz len jeden volny den.
- no a posledny den napisali "do rozbahneného terénu veľmi nemôžeme".. Vecer uz boli na Dukle.
Mali na vyber ist:
a, do Kysaku na cervenu znacku a hore na Duklu. Zhruba 30km+150km a 5000+ prevysenie
b, Margecany Dukla po asfalte, co je cca 100km.
. Podľa mňa by za jeden deň tých vyše 150km v rozbahnenom teréne po červenej značke až na Duklu nedali. Druha polovica vyletu je v clanku ozaj stroho opisana, nerád špekulujem, ale vnútorný hlas mi vraví, že dost išli po asfalte.. Chcelo by to nejakého účastníka vyspovedať :)
Samozrejme, aj tak je to uctyhodny sportovy vykon :clap: . Perlicka bola, ze chalan na Kralovej studni dostal od personalu baterku a s tou sa zviezol do Dolneho Harmanca a potom na Donovaly. Asi isli dobre nalahko :y:
11.11.2017 - 23:39:53
01
exot napísal:
aby som sa presvedcil, ze to este nikto s bicyklom cele neisiel :)

Isiel , doslova :lol:. Aj cez hreben NT, ale ten clovek mal/ma straslivu kondicku a urcite netahal nejaku velku batozinu. A isli to v lete , samozrejme.
12.11.2017 - 09:51:10
00
lto, vieš o niektom, kto išiel celú trasu s bicyklom? Ako, mne neide o to byť prvý.. Len ma zaujíma, či sa nájde viac takých tvrdohlavých exotov, ako som ja :) .
12.11.2017 - 11:13:49
00
ja verím tomu, že to na biku už prešlo kopec ľudí (aj prísne po trase), lebo inak by to pre mňa bola motivácia sa do toho pustiť (ano, aj takéto morálne nízke pohnútky na mňa platia :lol: )

exot, ty to kedy presne plánuješ?
12.11.2017 - 11:23:38
00
poznám človeka, ktorý to išiel z Malého Javorníka na Kojšovskú hoľu
sám
naľahko
bez podpory
na nocovanie schádzal z trasy (ak sa na nej nedalo nocovať) a potom sa na ňu vracal
trvalo mu to 7 dní
a bol nadpriemerne kondične a "motivačne" vybavený
12.11.2017 - 11:32:55
00
keyboard_arrow_up