Luper , viem že sa chceš zapojiť do diskusie , ale bohapustým pridávaním odkazov v angličtine odkazujúcich na internetové stránky , nepovažujem za najšťastnejší spôsob komunikácie . Ak máš “ dačo “ k veci , zaujímavý postreh alebo hoci len otázku nech sa páči . Radi podebatujeme :)
13.11.2017 - 21:05:59
00
Luper , viem že sa chceš zapojiť do diskusie , ale bohapustým pridávaním odkazov v angličtine odkazujúcich na internetové stránky , nepovažujem za najšťastnejší spôsob komunikácie . Ak máš “ dačo “ k veci , zaujímavý postreh alebo hoci len otázku nech sa páči . Radi podebatujeme :)

Je to stále o tom istom, že sa neviem rozhodnúť, či antikora alebo meď. Ale po prečítaní stránky, na ktorú som tu dal odkaz (a mnohých ďalších), už netrvám na antikore. Môj výber sa zužil na Bezera Mitica TOP PID alebo Rocket Espresso Mozzafiato Evoluzione R. Takže, ktorý? :(
13.11.2017 - 21:44:31
00
luper napísal:

Viac menej som prebehol prve tri linky, Ked si si ich tiez cital, tak:
1. Uz vies, preco chces medeny bojler a nie nerezovy. ;)
2. Uz vies, preco chces dual boiler pre svetlo prazene kavy ;) . A nepisu, ze v pripade HX pri dlsej necinnosti v zapnutom stave dojde k prehriatiu hlavy, kedze v bojleri je vysoka teplota.
3. Uz vies, preco chces PID. :)
13.11.2017 - 22:02:50
00
Ha, tak vidim, ze nez som napisal odpoved, rozhodol si sa inak, v prospech HX. Aka skoda ... :)
13.11.2017 - 22:05:27
00
luper napísal:
Je to stále o tom istom, že sa neviem rozhodnúť, či antikora alebo meď. Ale po prečítaní stránky, na ktorú som tu dal odkaz (a mnohých ďalších), už netrvám na antikore. Môj výber sa zužil na Bezera Mitica TOP PID alebo Rocket Espresso Mozzafiato Evoluzione R. Takže, ktorý? :(

Oba maju PID, Bezzera bude priamo v stupnoch a okamzite pristupny a viditelny, Rocket to zvykne robit inak (konverzna tabulka, ale neviem, ci to plati aj tu, nehladal som) a asi na kabli, teda skryty. Bezzera ma 2L bojler, Rocket 1.8L, nepodstatny rozdiel. Bezzera ma joystick type packy, ktore mam radsej pri praci a v dreve :) (ale teoreticky mozu byt menej spolahlive dlhodobo), Rocket otocne, urcite spolahlive, ale trochu "vodovodny" look. Bezzera ma zasobnik na vodu 4L, Rocket 2.9L, ale ani jeden by som nepouzival plny. Ergonomia cistenia u oboch rovnaka, oba maju budiky trochu nestastne dolu, Rocket naviac aj spinac a kontrolku. Rocket vyzera ako Rocket, Bezzera ako Bezzera. Ciste podla pomeru cena/vykon, vlastnosti vyhrava Bezzera. Ale kludne si vyber podla designu (srdca) alebo ceny, rozdiely nie su zasadne. Samozrejme za predpokladu, ze ziaden z nich nema nejake muchy, co by bolo treba nastudovat na forach.
13.11.2017 - 22:16:40
00
petereg Ďakujem za odpoveď. :) Pre jeden kotol som sa rozhodol preto lebo je vlastne prietokový a voda na kávu v ňom nestojí, takže priteká vždy čerstvá, čo má pravdepodobne aj pozitývny vplyv na chuť kávy. A v druhom rade by sa mal jeden kotol ohriať rýchlejšie ako dva a taktiež čo sa týka čistenia je to jednoduchšie. Je pravda, že dual je teplotne stabilnejší ale ako som sa dočítal, pre výslednú chuť to nie vždy musí byť výhoda, hlavne z pohladu širšej škály chuti (viď. profilovanie tlaku pri drahších strojoch). Tiež by ma zaujímal názor na izoláciu kotlov, či to má pri medených kotloch nejaký efekt alebo skôr zápor (ohrev šálok) alebo je to len marketingový trik. A čo sa týka značky, tiež sa prikláňam k Bezere, nie len čo sa týka vzhľadu ale aj kvôli tomu, že nemá izolovaný kotol.
14.11.2017 - 08:09:21
00
luper napísal:
Pre jeden kotol som sa rozhodol preto lebo je vlastne prietokový a voda na kávu v ňom nestojí, takže priteká vždy čerstvá, čo má pravdepodobne aj pozitývny vplyv na chuť kávy. .
Nie je čerstvá, stojí v plastovej nádržke, pokiaľ nemáš priame pripojenie. Vtedy stojí v prívodnej hadici (to množstvo, ktoré sa spotrebuje na 1 - 2 kávy určite). Podľa mňa dosť irelevantný argument.

luper napísal:
A v druhom rade by sa mal jeden kotol ohriať rýchlejšie ako dva ...
Absulútne nie je pravda, oba kotly u DB sa zohrievajú súčasne. Dôležité je nahriatie hlavy, u HX sa nahreje skôr (o 10 min?), lebo v bojleri je vyššia teplota. Dôsledkom ale potom je prehriatie hlavy po čase.

luper napísal:
...a taktiež čo sa týka čistenia je to jednoduchšie..
Pravda len čiastočne, HX bojler sa čístí rovnako (komplikovane) ako bojler pary u DB (veď aj rovnako fungujú), bojler na kávu u DB sa preplachovať dá. A napr. Izzo Alex Duetto má na oboch výpuste, čím sa čistenie dá spraviť úplne korektne.

luper napísal:
Je pravda, že dual je teplotne stabilnejší ale ako som sa dočítal, pre výslednú chuť to nie vždy musí byť výhoda, hlavne z pohladu širšej škály chuti (viď. profilovanie tlaku pri drahších strojoch).
Z praxe to vidím ako výhodu.

luper napísal:
Tiež by ma zaujímal názor na izoláciu kotlov, či to má pri medených kotloch nejaký efekt alebo skôr zápor (ohrev šálok) alebo je to len marketingový trik.
Izolácia znamená úsporu energie, nižšia teplota vnútri znamená vyššiu životnosť vstavanej elektroniky (neviem ale kvantifikovať, o koľko). Avšak pri dlhodobom zapnutí to druhé už nebude relevantné, lebo vnútro sa prehreje tak či tak (teda aj šálky hore). Ohrev šálok je banalita, ohrievam korúcou vodou z kanvice, niekto odpustením z hlavy. Bez šálok sa tiež nepoškriabe horná doska, čo môže mať pozitívny vplyv na hodnotu pri prípadnom predaji.

luper napísal:
A čo sa týka značky, tiež sa prikláňam k Bezere, nie len čo sa týka vzhľadu ale aj kvôli tomu, že nemá izolovaný kotol.
Ako som písal, izolácia je skôr výhodou, ako naopak.
14.11.2017 - 10:38:41
00
petereg Veľmi pekne Ti ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. :) Už som si myslel že mám jasno ale Tvoje presvedčivé argumenty ma zase zneistili. :( :headbang: Je viac než jasné, že ich musím zobrať do úvahy a správne sa rozhodnúť. ;)
P:S.:
luper napísal:
Je pravda, že dual je teplotne stabilnejší ale ako som sa dočítal, pre výslednú chuť to nie vždy musí byť výhoda, hlavne z pohladu širšej škály chuti (viď. profilovanie tlaku pri drahších strojoch).
Z praxe to vidím ako výhodu.
Vidíš ako výhodu DB aleb HX?
14.11.2017 - 11:00:30
00
Odpovedz si hlavne na základnú otázku, ci HX alebo DB/PID. Budes pit svetle prazenie? Budes kavy casto striedat?. ANO, ANO = DB; ANO, NIE = DB; NIE, ANO = DB, HX?; NIE, NIE = HX.
Ostané, ako napr. izolácia bojlera, sú okrajové. Výrobcovia (napr. Bezzera, ECM, ...) sa snazia dat elektroniku (PID regulátor) dalej od bojlera do rohu, ECM aj dole, kde je menej teplo (ale horsie sa zvonku cisti - vsetko ma vyhody aj nevyhody).
14.11.2017 - 11:18:18
01
Teplotnú stabilitu vidím ako výhodu (teda odpoved na Tvoju otazku je DB). Preto snáď vznikli aj SG hlavy (saturated group) v profi a drahych strojoch, aby bola co najlepsia teplotná stabilita. Napr. Slayer nastavuje teplotu v 0.1°C a predohrieva studenú vodu prichádzajúcu do bojlera. Ked aj odhliadnem od svojich empirických skusenosti, naco by to vsetko robili, keby neprikladali tomu nejaky vyznam?
14.11.2017 - 11:21:29
01
petereg
Odpovedz si hlavne na základnú otázku, ci HX alebo DB/PID. Budes pit svetle prazenie? Budes kavy casto striedat?. ANO, ANO = DB; ANO, NIE = DB; NIE, ANO = DB, HX?; NIE, NIE = HX.
Ostané, ako napr. izolácia bojlera, sú okrajové. Výrobcovia (napr. Bezzera, ECM, ...) sa snazia dat elektroniku (PID regulátor) dalej od bojlera do rohu, ECM aj dole, kde je menej teplo (ale horsie sa zvonku cisti - vsetko ma vyhody aj nevyhody)

Vychádza mi ANO, NIE a niekedy aj ANO,ANO = DB. ;)
Ďakujem!!! :)
14.11.2017 - 12:15:10
00
Moja poobedňajšia pred a po :) a jedna pre manželku :D 100% Arabica, Medium dark roast, Blend káv z Latinskej Ameriky a Afriky.

Chuť skvelá, čokoládovo-oriešková a jemné ovocné tóny. ;)

Prílohy:

IMG_0669.JPG
IMG_0669.JPG 660.77 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0670.JPG
IMG_0670.JPG 719.41 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0667.JPG
IMG_0667.JPG 876.74 KiB thumb_up1thumb_down

14.11.2017 - 13:50:55
01
Na čom to teraz robíš? Či to je v kaviarni?
14.11.2017 - 14:42:08
00
petereg
Na čom to teraz robíš? Či to je v kaviarni?

Nebudeš veriť je to doma a káva je robená na DeLonghi Dinamica. :D To je však maximum, čo sa dá dosiahnuť. :headbang: No dúfam, že na tom novom, to už bude len tá kávová smotana. ;)
14.11.2017 - 16:48:35
00
Na automat mi to pripada az moc dobre, akurat snad trochu vela (avsak tazko posudit objem salky). Ta taky super automat mas a ides ho vyhodit??? :P
14.11.2017 - 20:07:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up