kua nestras. v oboch bezdusakoch mam ten tmel.
17.11.2017 - 18:57:14
00
Ja ho mam v kolese 2 mesiace a stále je tam.Ked vam vyschne v plasti tak rychlo,zrejme asi niekde inde bude chyba.Pretoze keby vysychal v uzavretom systeme(v kolese,v ktorom je este aj v pohybe) len tak ,tak by vo volne polozenej uzavretej flasi uschol asi za den.Ci?
17.11.2017 - 19:05:25
00
Zaujímavé, všetci svoj nezdar s bezdušákmi zvaľujete na Caffelatex. Zamýšľam sa, :hug: kde ja robím chybu, ak ho používam 7 rokov v dvoch pároch kolies a stále je všetko je OK ???

Ten ráfik máš vyžratý pod páskou a tam by sa tmel nemal dostať.
Keď niekomu po čerstvej inštalácii sfúkne do rána guma, najjednoduchšie je to zvaliť na zlý tmel. (Caffelatex)
"Dva-tri dni po nahodení koleso púšťalo popri ráfe červenú tekutinu, vždy ráno som našiel pod kolesom tak pol deci"
17.11.2017 - 19:08:42
02
tu je foto ako to celé dopadlo a páska caffelatex "držala" preto to podtieklo
https://www.mtbiker.sk/forum/post955618.html#p955618
17.11.2017 - 20:48:20
00
Ja to nezvalujem na Caffelatex, verim, ze tak ako mne nefungoval, tebe funguje. Ja som v kombinacii s caffelatex pouzil ducktape a jeden plast nebol TL(oba schwalbe) a mozno bol problem v paske/nevhodnom plasti(aj ked rovnako vyschol aj v TL plasti). V kombinacii s notobes som pouzil plaste. Maxxis(TL) a pasku tessa a funguje to dobre, cize nejdem skumat, kde bola chyba predtym, mozno paska, mozno tmel, plaste Asi nie, kedze vysledok bol rovnaky v oboch
17.11.2017 - 20:54:30
00
GaliPe54, máš pravdu, v mojom prípade bude chyba asi inde, ako v tmeli.
Po čerstvej inštalácii koleso tlak držalo, možno nejaké mikro úniky, ktoré som hneď nepostrehol. Postupne však za pár týždňov prerástli do sfúknutia za deň. Evidentný bol únik vzduchu popri pätke. Jednoducho kombinácia TL ráfu Crankbrothers a tých konkrétnych plášťov asi nefunguje. Napriek tomu, že pätky zaskočili..

No napadá niekomu, prečo sa hustý biely tmel dostáva von v podobe riedkej červenej tekutiny? Myslím, že musí vnútri nejako reagovať. Akonáhle nedrží spoj plášť-ráfik, tmel sa to snaží na veľkej "ploche" zalepiť a tá tekutina by mohla byť tohto prirodzeným výsledkom. Ale je možné aj to, že "tomu prd rozumiem". ?
18.11.2017 - 05:49:42
00
robozv napísal:
Skusim napisat moju skusenost s hadzanim plášťa: mam kolesa bontrager a v nich TLR origo umele take obruce. Zatial som pouzil iba plaste MAXXIS TR ktore idu nahodit krasne servisnou pumpou za co som v celku rad ze sa nemusim inak trapit. Z minuleho roku mam skusenost ked som v polke sezony kontroloval stav tmelu a daval som novy tak mi nechcela skocit poriadne petka tak som to koleso (dufam ze to napisem dobre) dal do vodorovnej polohy chytil som ho za plast a zacal s nim mavat hore a dole :sweat: petka skocila tak som bol spokojny. Ked som bajkoval tak mi zena vravi ze mam v zadu osmicku som sa zlakol dal dole plast a isiel vycentrovat koleso, koleso bolo OK tak ma potom napadlo ci som tym mavanim plasta ho neohol????!!!! predtym bol v poriadku, aj som ho skusal nahodit na druhy rafik uz mydlom no robil to stale. Plast sa vlnil ako had no bajkom nehadzalo ako keby bol ohnuty do strany. Mohol som ho tym mavanim akokeby ohnut? inak si to neviem vysvetlit skuste sa k tomu vyjadrit ci to bolo mozne alebo ci chalanovi co pisal nadomnou sa nemohlo stat nieco podobne.


Zhod plast dole, vycisti poriadne patky a aj rafik od zaschnuteho mlieka a ineho botdelu. Ked budes nahadzovat plast naspat tak si patky a aj vnutro rafka poriadne pretri mydlovou vodou, nahod plast a nafukaj aspon na 2,5 bar nech pozaskakuju poriadne patky. Ak to nepomoze, je to na vymenu plasta. Vsimol som si ze Maxxis plaste s tymto mavaju problem.
18.11.2017 - 10:05:31
01
Alebo Môžeš jazdiť aj s deformovanym plastom a šetriť planétu. Mám trochu pokrčené maxxis na oboch kolesách a pokiaľ nejdeš po asfalte 70, nevadí to.
18.11.2017 - 10:09:56
00
Ta páska caffelatex je na prd, použite overené tesa prípadne iné pásky, tmel nutne nemusí byť zlý keď s ním má GaliPE a iní dobré skúsenosti. Tú pásku caffelatex som aj ja po 2 týždňoch musel vyhodiť z rafika, podtekala.
18.11.2017 - 12:47:47
00
Tak treba tomu nalepeniu pásky venovať kúsok času a dať si záležať nie to tam drbúť ako keď balíš balík. Ja mám caffelatex a ok.
18.11.2017 - 13:47:05
00
Mam vyskúšanych viacero pások a ta caffelatex je síce pevná ale neda sa dobre šponovat, ešte horšie ak máš členitejsi rafik. Tesa je oveľa lepšia.
18.11.2017 - 14:30:20
00
Ta caffelatex je zelena?Ak ano,tak tu mam a vsetko ok.Ale je pravda,ze je hruba a tuha,neda sa natahovat.
18.11.2017 - 15:59:01
01
immortal, ake ventile pouzivas v tych Mavic-och? Dik
18.11.2017 - 23:13:13
00
Ano Polo potom ked som ten plast daval na druhy rafik uz som pouzil mydlo petky zaskocili asi pri 3baroch no myslel som to tak ze plast bol stale vykriveny. Ked som nahadzoval tie MAXXIS prvykrat na rafik bolo vsetko v poriadku az ked som ho nahadzoval druhykrat tak sa mi to stalo.
19.11.2017 - 08:17:38
00
Tecka napísal:
immortal, ake ventile pouzivas v tych Mavic-och? Dik


caffelatex to jediné z toho setu sa u mňa osvedčilo
19.11.2017 - 20:20:28
00
keyboard_arrow_up