Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 814 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1105
Mam este jednu otazku... Ti co mate aj klasicke okuliare aj mx ktore ako casto vyuzivate resp. Ktore na ake jazdenie
10.11.2017 - 09:33:33
00
MX používam len s integrálou. Takže v bikeparkoch alebo občas pri zimných výjazdoch. Nikdy som si nezvykol ich nosiť dokopy s klasicou prilbou. Kopec ľudí to ale tak vozí a asi to má aj svoje výhody.
10.11.2017 - 09:40:15
00
Mam bell super 2 r... Niekedy som vozil aj mx bryle na vyjazdy ale odkedy mam oakley tak vozim tie ak sa idu vacsinou dolekopcovky tak vozim mx a ked je chladno...
10.11.2017 - 10:19:19
00
Hosť napísal:
...Kopec ľudí to ale tak vozí a asi to má aj svoje výhody.

Marinada ich nosi aj k normalnej prilbe sa mi zda ...
ked ti svihne konar cez xicht, tak su asi lepsie MX ako obycajne :)
13.11.2017 - 15:59:02
00
Alebo ked narazis tvarou o strom ci o zem. Takisto sa ti nedostane prach a blato popod ne. Milion vyhod. Jedina navyhoda je ked je moc teplo tak tecie pot po nich.
13.11.2017 - 16:15:00
00
ahojte, hladam nahradu za Julba s cameleon sklami. Idealne foto-chromaticke skla, kat. 2-4, na okuliaroch ktore by boli na bike, turistiku, na zimu (cize musia dobre doliehat bez medzier/vetraciek z bokov a dola). Julbu by som sa rad vyhol (kvoli podla mna zlej kvalite). Poskusal som uz aj nejake Oakley v miestnej optike (neviem ake vsetky modely, ale ani 1 mi nesadli). Padli mi do oka Rudy Project Zyon, ale netusim ako mi sadnu a nemam ich kde skusit, ani im podobne. Problem je, ze malo ktore okuliare mi dobre sedia a/alebo doliehaju. Preto by som rad pozriet nejake obchody kde maju idealne vacsi vyber ramov. Viete poradit take miesta v BA? Pripadne, po akych znackach sa este obzerat? Uvex, mozno Alpina...? Dakjujem
18.11.2017 - 19:49:16
00
No keď má podľa teba Julbo zlú kvalitu, tak to už fakt neviem čo chceš :D . Mal som model Race so sklami Zebra a boli to najlepšie športové okuliare aké som mal :) Ale podľa mňa vyberáš zlú kategóriu skiel, lebo keď pozeráš 2-4 čo sú už vhodné na VHT, horolezectvo...síce dajú sa použiť aj na bike, no tam sú vhodnejšie tie zebry kategórie 1-3 ako chameleóny 2-4 ;)
18.11.2017 - 21:58:09
00
Neviem, mozno som to len tak nevnimal kym som ich predaval, ale ramy aj samotne skla su podla mna kvalitou horsie ako par rokov dozadu - farba sa mi odlepovala na rame po par mesiacoch (model dirt) + musel som sem tam zatlacat skla naspat do ramu. Samotne skla boli - jednotlive vrstvy na lavom a pravom skle boli dost inac ukoncene, jedno sklo bolo pri rame tak 1-2mm svetlejsie (zle orezane? moc skoro ukoncena nejaka vrstva?) a nedoliehali poriadne do ramu. Potom ked som kukal ci aj ini ludia maju problemy, tak problemy so supajucou sa farbou a co je horsie aj supajucimi sa sklami neboli take vynimocne. Rovnake vady som navyse videl aj u uplne novych kusov vystavenych v obchodoch (tusim model explorer s roznymi sklami, ceny do 200€, mali 3 kusy na predajni a z toho jediny nemal vyssie spomenute problemy s nedoliehajucimi/zle obrusenymi sklami, ale inak skoro vsetky modely/kusy co som kukal mali problemy). A davat znova za take okuliare 100-200e, no dakujem...

Cameleony sklad mi pekne stacili aj na bike, v noci nejazdim/nenosim bryle, resp. ta 2 stacila aj za svetelnych podmienok ake jazdim. Viacej ocenim to ze ich kludne mozem zobrat v zime na sneh, pripadne ked sa konecne raz dostanem znova viac turistikovat aj na ladovec :D ale napriklad tie RP maju v najtmavsom priepustnost "len" 9%, coz uz je dost tmave, realne by mi to teraz iste stacilo,
18.11.2017 - 23:35:14
00
stanos4 napísal:
.....Padli mi do oka Rudy Project Zyon, ale netusim ako mi sadnu a nemam ich kde skusit, ani im podobne. Problem je, ze malo ktore okuliare mi dobre sedia a/alebo doliehaju. Preto by som rad pozriet nejake obchody kde maju idealne vacsi vyber ramov. Viete poradit take miesta v BA? Pripadne, po akych znackach sa este obzerat? Uvex, mozno Alpina...? Dakjujem


Predajna Optik-prominent stary Avion, Rudy Project a Adidas, daju sa vyskusat na predajni, pripadne objednat z katalogu ked nemaju.
19.11.2017 - 08:00:40
00
dik
19.11.2017 - 08:12:17
00
Stano to je zaujímavé, ja som kupoval Julbá okolo roku 2008-2010 presne si nepamätám a problémy som s nimi nemal žiadne, no možno že sa kvalitou zhoršili, čo je škoda ak to tak je.
19.11.2017 - 10:11:59
00
chalani, ma tu niekto zivotne skusenosti s okuliarmi SIROKO TECH?
25.11.2017 - 13:50:20
00
nazdar chalani, neviem sa rozhodnúť https://www.uvexstore.sk/sk/UVEX-SGL-113,-RED#tabsPopis alebo https://www.uvexstore.sk/sk/UVEX-SGL-113-VARIO,-WHITE-RED pri zapadajúcom slnku v lese som naučený nosiť číre skla (S0) a nemám skúsenosť s variomatickými sklami (S1-3). Ten rozdiel medzi S0 S1 bude prijateľný za šera?
09.03.2018 - 19:22:14
00
Ja mam varia, len iny model. Na asfalt v pohode, do lesa na traily moc ne.

Problem je v tom, ze rychlo ztmavnu a o dost pomalsie sa rozjasnuju.
Takze prejazd lukou ich hned ztmavi a potom ked clovek vleti do lesa, tak nic moc ;)
A takisto treba dat pozor aj pri oddychu, par krat sa mi stalo, ze som ich polozil na stol a zakryl helmou. A ked som si ich nasadil spat, na sklach boli ostre "flaky" ztmavene ako svietilo slnko cez helmu.

Co sa tyka S0 a S1 je to vecer citit. Radsej som nosil dalsie brile so zltymi sklami.

Prílohy:

20180311_125126.jpg
20180311_125126.jpg 193.3 KiB thumb_up0thumb_down

11.03.2018 - 12:38:59
01
Tie červeno tónované vario sú mega super najlepšie z bežne dostupných a cenovo prijateľných na trhu z mojho pohladu. Krásne vykresluju terén a ja v nich vidím parádne. Jasné, že sa nezosvetlia za dve sekundy, ale ktoré to dokážu? To sa pýtam naozaj ako tip.
11.03.2018 - 17:05:09
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up