duli8: pri komfortnejšej geometrii môžeš mať problém, že keď dáš hrazdu na normálne riadidlá, tak sa nemusíš dostať dosť nízko ako by si chcel, keď sa uložíš do hrazdy (niekedy sa robia také psie kusy, že predstavec otočený naopak, aby riadidlá boli nižšie, ale nevyzerá to moc pekne), race alebo flat geometria má riadidlá v nižšej výške, takže z hľadiska aerodynamiky je to lepšie, ale to záleží aj od ohybnosti jazdca a konkrétneho biku a veľkosti rámu a okrem toho komfort, lebo pre dlhý triatlon by to chcelo aj trochu komfortu, ďalej treba zvážiť, že keď kúpiš race geometriu a nebudeš jazdiť v hrazde, ale pôjdeš si len tak zabikovať, tak budeš v agresívnejšej polohe.

Preto si osobne myslím, že pokiaľ na tom chceš normálne jazdiť a občas byť v hrazde, tak možno ísť do komfortnejšej geometrie, skúsiť utrafiť vhodný rám s tým, že bude možno o číselko menší a prípadne na triatlon doladiť predstavec, sedlo atď... ale toť iba môj názor a bez skúšania to asi nebude úplne jednoduché
20.11.2017 - 10:40:38
00
Dakujem za radu a vedel by si mi aj poradit konkretny bike ?
20.11.2017 - 10:59:07
00
duli8: chceš niečo, čo sa nedá ľahko poradiť, vyber si možno nejaký bike so sportive geometriou, na tom sa dá super jazdiť aj normálne a choď si do obchodu vyskúšať veľkosť a potom si predstav, že tam budeš mať hrazdu, možno sa do neho skúsiť tak naskladať ako keby tam bola, keď ťa niekto podrží a uvidíš, môj názor je, že by si ale nemal prešvihnúť číslo rámu, lebo sa to potom možno nebude dať doladiť, radšej menší ale nie moc malý.
20.11.2017 - 11:06:24
00
Poobzeraj sa hlavne po cestakoch s aero ramom+cas. nadstavce. Viac vyuzijes taky cestak ako casovkarsku kozu. Samozrejme pokial nejdes Slovakmana do top10. Potom samozrejme kozu.
Hlavne treba mat natrenovane
20.11.2017 - 14:20:46
00
Dakujem za rady,uz som sa rozhodol pre Stradu a vyskladaniu vybavy podla mojej dostupnosti.
Caute na ceste :-))
30.11.2017 - 14:38:22
00
keyboard_arrow_up