Minikin napísal:
Nikde.
Je to blbosť čo napísal.


precitaj si bod 7.
http://auto.sme.sk/poradna/420-prekrocenie-maximalnej-rychlosti-cyklistom/

to, kde je ale definovana konstrukcna rychlost bicykla (neelektrickeho) sa mi teraz chladat nechce, a ani to za vas robit nebudem. Skuste pouzit google.
kazdy vzdelany zamestnanec a lektor autoskoly vam to potvrdi, pripadne aj kazdy poriadny dopravny policajt mi da za pravdu. Alebo sa obratte na vyrobcov bicyklov.
z prsta som si to nevycucal.
20.11.2017 - 20:19:37
00
Žiadna eu ani ISO norma nedefinuje konštrukčnou rýchlosť bicykla, t.j. Aby som použil tvoj žargón vycucal si si to z prsta


Naposledy upravil Raver dňa 20.11.2017 - 20:29:50, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2017 - 20:25:15
04
chlapci, ja sa nechcem a ani nejdem hadat. Takto nam to len ako zaujimavost vraveli v autoskole. Ten pan si to z prsta isto nevycucal,..

ale, ked je zakonom urcena max konstrukcna rychlost pre bicykle s motorom, logicky bicykle bez motora nemozu mat vyssiu konstrukcnu rychlost...

zdroj: 49/2014 Z.z. ÚZ zákona o cestnej premávke
paragraf 2, odstavec m)

nemotorovým vozidlom prípojné vozidlo, vozidlo pohybujúce sa pomocou ľudskej sily alebo zvieracej sily s výnimkou prípadov podľa písmena f) a bicykel vybavený pomocným motorom so zdvihovým objemom valcov nepresahujúcim 50 cm3 s konštrukčnou rýchlosťou neprevyšujúcou 25 km . h na -1 alebo bicykel vybavený pomocným elektrickým motorom s trvalým menovitým výkonom do 0,25 kW, ktorého výkon sa progresívne znižuje a nakoniec sa preruší, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 25 km . h na -1 alebo keď vodič prestane šliapať do pedálov,

btw, z prsta som si cucal ked som mal 1 rok, mozno menej.
20.11.2017 - 20:29:46
00
pa3km napísal:
......Vodic nesmie prekrocit najvyssiu povolenu konstrukcnu rychlost vozidla... - asi to mal kimlo na mysli.


Bicykel nema technicak, v manuali od biku neni nic o max konstrukcnej rychlosti. 25km/h je tam spominane len v suvislosti s ebikom. Tak kde to teda je? Fakt ma to zaujima ;)
20.11.2017 - 20:34:19
00
Znovu opakujem že v prípade bicyklov pravdu nemáš, a to nespomínam niečo take že nie každý bicykel je určený na premávku na cestných komunikáciách, skôr naopak len minorita
20.11.2017 - 20:35:26
00
no však ale pri tých 25 km/h príde len k odpojeniu asistencie motora, nie že je to konštrukčná rýchlosť, to práve potvrdzuje že bike vo všeobecnosti nič také ako konštrukčná rýchlosť nemá.
20.11.2017 - 20:35:44
01
Cize JPP? :D
Vies kolko hluposti narozpravaju v autoskole? Na pravidelnom preskolovani v praci sa vzdy dohadujem s bezpecakom co trepe hluposti o tom co policajti mozu pri kontrole. A to nam skolenia robi autorizovana firma ;)


Naposledy upravil darebak dňa 20.11.2017 - 20:38:20, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2017 - 20:37:10
00
Skús pohľadať... V zákone ani vyhláške to určite nenájdeš. Pri motorových vozidlách to nájdeš v TP. Hodnotu určuje buď výrobca alebo skúšobňa.

Snáď nechceš tvrdiť, že Ernesto Colnago (dosaď si hociaké iné meno konštruktéra, môže byť napr. aj z Demy alebo CTM) robí návrh bicykla na max. rýchlosť 25 km/hod.? Prípadne, že v návode na použitie cestných bicyklov je napísané, že maximálna konštrukčná rýchlosť konkrétneho bicykla je 25 km/hod.?

Na druhej strane, kamarát z Nemacka mi dal už dávnejšie informáciu, že nemeckí policajti dali pokutu cestnému cyklistovi, lebo išiel po ceste a nie po chodníku pre cyklistov. Odvolal sa na súd a vyhral. Preukázal, že ako cestný cyklista jazdí pravideln rýchlejšie ako 25 km/hod., avšak podľa nemeckej (a predpokladám aj našej) normy sú cyklochodníky navrhované na maximálnu rýchlosť 25 km/hod. Tým, že na cyklochodníku dosahuje vyššiu rýchlosť, než na akú je navrhnutý, ohrozuje nielen seba, ale aj iných užívateľov cyklochodníka. Vyhral, policajti mu vrátili pokutu, súdne trovy, znalca, fiškála a od vtedy akceptujú cestných cyklistov na cestách, aj keď vedľa cesty vedú cyklochodníky.
20.11.2017 - 20:38:02
01
darebak neviem, ak to chces naozaj vediet, zavolaj si p. Rapantovi, autoskola mira:
http://www.autoskolamira.sk/kontakt.html

Raver mas pravdu, zabudli sme si na zaciatku diskusie uzrejmit o akych bicykloch sa chceme rozpravat. Preto pokracovat v tejto debate nema vyznam, lebo kazdy na nu pozerame inac.
bicykel sice nema technicak, ale pre pouzitie v cestnej premavke by mal splnat vyhlasku o cestnej premavke, a to tu nesplna 99,9999% bicyklov z fora, vratane tych mojich... takze naozaj zbytocna debata riesit konstrukcnu rychlost :)

edit: darebak tie skolenia mam kazdy rok aj ja... no podme sa venovat radsej niecomu zmysluplnejsiemu... zima bude este dlha... :)


Naposledy upravil kimlo dňa 20.11.2017 - 20:42:05, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2017 - 20:40:06
00
Vzhladom na to, ze rychlomer nie je povinnou vybavou bicykla, nie je mozne zakonom vyzadovat dodrziavanie maximalnej rychlosti na bicykli. E-bike je nieco ine, nakolko parametre motora a jeho sprevodovania su dane konstrukcne. Ak splnaju zakonom dane kriteria, spadaju pod e-bike, ak nie, su to motorove vozidla so vsetkym, co k tomu patri. Aj z tebou citovaneho paragrafu sa da docitat, ze maximalka 25km/h je iba v suvislosti s pomocou motora, konstrukcna rychlost vozidla moze byt kludne vyssia(ale bez pomoci, vid druha cast citacie).
20.11.2017 - 20:40:36
00
kimlo ma len jeden z tych dni, kedy vyplodi x bezvyznamnych prispevkov v kratkom case, nechajte ho tak :)
20.11.2017 - 20:41:01
03
Proste pokuta nehrozi. Aby tu zas nezacali ziletkari jazdit po cestach max 25 :D
20.11.2017 - 20:43:47
00
JoKo napísal:
Skús pohľadať... V zákone ani vyhláške to určite nenájdeš. Pri motorových vozidlách to nájdeš v TP. Hodnotu určuje buď výrobca alebo skúšobňa.

Snáď nechceš tvrdiť, že Ernesto Colnago (dosaď si hociaké iné meno konštruktéra, môže byť napr. aj z Demy alebo CTM) robí návrh bicykla na max. rýchlosť 25 km/hod.? Prípadne, že v návode na použitie cestných bicyklov je napísané, že maximálna konštrukčná rýchlosť konkrétneho bicykla je 25 km/hod.?

Na druhej strane, kamarát z Nemacka mi dal už dávnejšie informáciu, že nemeckí policajti dali pokutu cestnému cyklistovi, lebo išiel po ceste a nie po chodníku pre cyklistov. Odvolal sa na súd a vyhral. Preukázal, že ako cestný cyklista jazdí pravideln rýchlejšie ako 25 km/hod., avšak podľa nemeckej (a predpokladám aj našej) normy sú cyklochodníky navrhované na maximálnu rýchlosť 25 km/hod. Tým, že na cyklochodníku dosahuje vyššiu rýchlosť, než na akú je navrhnutý, ohrozuje nielen seba, ale aj iných užívateľov cyklochodníka. Vyhral, policajti mu vrátili pokutu, súdne trovy, znalca, fiškála a od vtedy akceptujú cestných cyklistov na cestách, aj keď vedľa cesty vedú cyklochodníky.


halo, ja netvrdim, ze byrobcovia bicyklov ich konstruuju na max 25km h a aby sa nad tyto rychlost rozpadli.. zas toto mi do ust nevkladajte... :)

a uz dost.. podme riesit napr 27,5 vs. 29 .... ci toto uz je mrtva tema? :)

edit: alebo radsej kotuce na cestakoch... ja som za :)
20.11.2017 - 20:44:09
00
darebak napísal:
Proste pokuta nehrozi. Aby tu zas nezacali ziletkari jazdit po cestach max 25 :D


jasne, ze pokutu ti nikto neda... nastastie som zazil len takych policajtov, ktori prstom ukazovali na radar a kricali
na nas "maaalo, maaaalo, pridaaaaj" :)
20.11.2017 - 20:46:23
00
Hosť napísal:
kimlo ma len jeden z tych dni, kedy vyplodi x bezvyznamnych prispevkov v kratkom case, nechajte ho tak :)


po mesiacoch som zavital do fora a takto ma privitate? :)
zima bude dlha...
20.11.2017 - 20:47:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up