Co by som ja dala za to keby niekto mne spravil taketo jedlo doma :)
22.11.2017 - 19:21:57
00
u tuleňovcov sa práve takô preparuje, jedna tulenia plus jedna vlčia porcyja :P
(vlčica sa geniálne pletie pod zadné plutvy, len čo zacíti rybiaka)
22.11.2017 - 19:24:10
00
Ja dnes iba tak rýchlo na sedláka: ochutené vločky zmiešané s neochuteným tvarohom :-)
22.11.2017 - 19:47:11
00
Včera večer opäť šalát ale s tuniakom :-)

Prílohy:

20171122_191938.jpg
20171122_191938.jpg 511.45 KiB thumb_up0thumb_down

23.11.2017 - 11:51:12
01
fixska napísal:
Co by som ja dala za to keby niekto mne spravil taketo jedlo doma :)


musis zadat GPS koordinaty :)
23.11.2017 - 12:28:16
01
to bude obedík mňam

Prílohy:

DSC_8940.JPG
DSC_8940.JPG 409.1 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2017 - 20:04:42
02
Bol som vcera na veceri v ELESKO restaurant (v Modre). Bohuzial nemam ziadne fotky, lebo mi bolo trapne fotit taniere na pracovnej akcii :D

Kazdopadne, vrelo odporucam, top kuchyna, reprezentativne priestory kde sa nebudete hanbit ani pred najnarocnejsimi kamaratmi / kolegami zo zahranicia.

Kazdy chod bol smak, vyslo to asi 40€/osoba + vino. Mali sme:
- predjedlo: Kačacia paštéta so šalotkovou marmeládou a domácim pečivom
- polievka: Boršč s domácim pečivom
- hlavne jedlo: Jelenia sviečková s baby kukuričkou, mrkvovým julien a fazuľkovými strukmi na omáčke zo zeleného korenia
- dezert: Domáce tvarohové guľky plnené čučoriedkami, preliate maslom, biely jogurtom, kúskami tvarohu a práškovým cukrom

Prílohy:

20171123_181904.jpg
20171123_181904.jpg 507.75 KiB thumb_up2thumb_down

24.11.2017 - 23:17:56
02
ja teraz chlebujem :D

Prílohy:

chlieb.jpg
chlieb.jpg 336.79 KiB thumb_up5thumb_down

IMG_20171124_152028.jpg
IMG_20171124_152028.jpg 148.41 KiB thumb_up2thumb_down

27.11.2017 - 12:42:39
010
Kváskuješ?
27.11.2017 - 13:33:12
00
samozrejme
27.11.2017 - 13:33:48
00
Zopár nových... :-)

Prílohy:

Komentár súboru: Grilovaný pstruh
20171204_201018.jpg
20171204_201018.jpg 551.94 KiB thumb_up5thumb_down

Komentár súboru: Zeleninový šalát s omeletou a chobotnicou
20171206_192754.jpg
20171206_192754.jpg 505.02 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2017 - 08:47:40
03
dotm napísal:
Poraďte nejaký dobrý dresing na zeleninový šalát

dam teda recept na caesar dressing mojej mamy (je trosku modifikovany, original si vygooglite), pod podmienkou, ze ked si date v restauracii caesar salad a nebude na nom dressing, ktory by sa tomuto aspon priblizne podobal, tak salat vratite a riadne ofrflete, lebo to je uz uplna anarchy, co si ti "kuchari" dovoluju a "casnici", ktori o tom vedia lautr hovno, obhajuju. treba tu gastronomiu na SK niekam posunut (minimalne aspon v domacnostiach):

CAESAR DRESSING
(bez ktoreho ziadny salat nemoze niest meno Caesar salad)

1. 2 sardely, alebo adekvatne mnozstvo sardelovej pasty,
2. 1 strucik cesnaku,
3. 2 gulocky cierne korenie,
4. 2 polievkove lyzice kvalitny olivac (moze sa pridat aj trochu ineho bledeho oleja, napr. z hroznovych jadierok, ostropestrecovy a pod.)
5. 1/4-1/2 citron. stava,
6. 1 hrst struhany parmezan,
7. 5 kvapiek Worchestershire sauce,
8. 2.5dcl husta smotana, alebo biely jogurt (toto je nahrada, origo je 3 surove zltka a 1 caj. lyzica horcice)

recept som napisal v mensom mnozstve, aby neostavalo na druhy den, hoci nahrada zltkov smotanou to umoznuje. kto je nervozny zo surovych zltkov, cerstvost vajca sa da otestovat ponorenim do vody (ak klesne na dno, je cerstve, ak plava pod hladinou, je tak napol a ked plava na hladine, uz nie je cerstve).
recept mojej mamy zacinam tak, ze do mixera dam jogurt a vsetko ostatne tam pridam a rozmixujem (cesnak predtym pretlacim).
origo postup je, ze sa sardely spolu s cesnakom rozkrajaju na drobno (prip. aj v maziari roztlacia) a pridaju sa do rozslahanych zltkov, do ktorych sa potom pridavaju postupne ostatne ingredienty. po pridani sa vzdy kazdy ingredient zaslahava. vzdy po pridani oleja a jeho zaslahani sa chvilu pocka na zhustnutie. korenie sa dava na zaver (cerstvo pomlete).
serviruje sa na rimsky salat (ak nedbate 100% na origo, tak aj zmeska salatov, kludne aj polny, cakanka) a ak je origo dressing, treba dbat, aby bol co najchladnejsi, kvoli obsahu surovych zltkov. az teraz som si vsimol, ze poziadavka bola na dressing na zeleninovy salat. no, najlepsi dressing na zeleninovy salat je cisty extra virgin olivac, co najkvalitnejsi, to znamena, jednodruhovy, z jednej krajiny, napr. chorvatsko, grecko, portugalsko. taliani svindluju. v ziadnom pripade nie "zmes olejov povodom z EU", to je nizka kvalita. kvalitny olivac je akoby horky (svojim char. sposobom) a pali/stipe na jazyku.
modifikacia mojej mamy umoznuje skombinovat salat s horucim masom (kuracie prsia napr., cize hybrid s fitness salatom). kto chce dodrzat aspon orig. obsah ingredientov, tak moze si spravit volske oko a to dat do salatu (ale to ja povazujem za alibisticky krc).
Na vrch salatu sa dava este struhany parmezan a male krutony, opat v pripade origo dressingu musia byt studene.
Caesar salad je stara zalezitost a co je presny origo recept je dnes uz otazne. niektori take reci vedu, ze v origo recepte sardely nie su a ze tu chut ma robit worchester. Ja osobne milujem sardely a ryby vseobecne, vratane ich vone a pre mna je caesar bez nich nulovy, preto vrele odporucam skusit verziu so sardelami. je dostat sardelovu pastu v tube, ktora vydrzi v chladnicke aj pat rokov otvorena (vdaka oleju a vela soli) a priprava drssingu je vdaka nej uplne cista robotka.
Ja pijem k tomu suche biele vino. Moze sa aj cervene, ak mate kvalitne niekde z juhu, ale pivo nie (to sa zase hodi k inym zradlam ako pecene koleno a tak).
Este k bodu 2: cesnak. Aj ked ja patrim k ludom, ktori su zastancom myslienky, z eneexistuje taka vec, ze vela cesnaku, tu by som si dal na jeho mnozstvo pozor, pretoze je rusive, ked jeho chut a sila moc preraza. viackrat sa mi stalo, ze som si povedal, ze vsak co, dam dva a bolo to moc. cize ak mate silnejsi cesnak, tak radsej 1 strucik, ak slaby, tak mozte skusit 2.
Este zdoraznim, ze ked sa robi so surovym vajcom, opatrnosti nikdy nie je dost. zaklad je urobit test s ponorenim, alebo zoberem vajce sliepke spod riti a necham vychladnut. bacha na ulomky skrupin. vsetko musi byt studene, misa servirovacia, misa v ktorej slaham, aj krutony. kalkulujem aj s tym, ze pri slahani metlickou sa vajce rychlo zahrieva. zmeny teploty vajce nema rado. salmonelozu alebo uplavicu moze clovek dostat pri tomto leveli opatrnosti potom skor zo salatu, ktory je zle umyty uz kdesi v hispanii (ak nie je sezona a nemate svoj domaci).


Naposledy upravil edelweiss dňa 07.12.2017 - 11:36:55, celkovo upravené 3 krát.

07.12.2017 - 09:53:57
02
hlozo, chvalim pstruha, ale pyta sa mi k nemu listovy salat a rajcinka, olivy tam uz su. proste taka kombinacia na sposob greckeho salatu bez fety. ja davam do utroby petrzlenovu vnat vymachanu v olivovom oleji, do ktoreho som predtym pridal roztlaceny cesnak a domacu vegetu (len sol, bylinky a korienky). na kazdom tanieri s rybou, alebo seafoodom by mal byt kusok citrona, aspon ako dekoracia. chobotnicovy salat ja robim tak, ze maso zmiesam so vsetkym ostatnym a vajce tam nedavam, v ziadnej podobe. ked ale chcem do seba napchat viac bielkovin, preco nie. dalmatinsky chobotnicak je primarne o chobo a rajcine s cibulou, tvojmu dominuje listovy salat. kreativita je dobra vec. nechavam ho dobre vychladit v chladnicke, nic osviezujucejsie v letny den neexistuje, hoci napr. greci si chobotnicku sanuju v mrazaku na vianoce.


Naposledy upravil edelweiss dňa 07.12.2017 - 11:48:31, celkovo upravené 2 krát.

07.12.2017 - 10:14:45
01
oliváč používam, niekedy v kombinácii s vínnym octom a korením, ale stále mi to nechutí, tak by som chcel raz za čas vyskúšať aj niečo iné...nakoľko nemám žiadny nápad, tak skúsim ten na Caesar, no budem asi musieť modifikovať, sardely nemôžem ani cítiť...v každom prípade vďaka
07.12.2017 - 10:53:59
00
tu ho mate, fesaka. taku slinu som pustil, ked som ten recept pisal, ze som ho v momente musel dat (vid recept o 3 komenty vyssie). priznam sa, ze podla origo receptu som ho robil teraz prvykrat. osobne nadalej budem preferovat mamin recept, na ktory som zvyknuty, lebo sardely, citron, olivac a vastne vsetky ingrediencie v nom viac vyniknu. smotanka/yogurt je predsa jemna vec. to zltko v origo verzii da slovo len parmezanu a sardely ledva citit. cim tmavsie zltka, tym tmavsi dressing, dijonska horcica ho trosku zosvetli, ja som mal po ruke len plnotucnu. musel som dat viac citrona ako obycajne, inak by bol moc husty. citron skoro vobec nebolo citit. a este krutony tam maju byt, ale ja muku nekonzumujem, takze pre mna len kruta low carb verzia.
z odstupom par hodin mozem konstatovat, ze som prekvapeny, ako som z toho jedla stale syty. tri zltka takto podane zasytia ovela viac ako 4 volske oka. inak by som uz kutal po suflikoch nejake proteinove tycinky.

Prílohy:

20171207_111223.jpg
20171207_111223.jpg 618.21 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil edelweiss dňa 07.12.2017 - 12:57:43, celkovo upravené 1 krát.

07.12.2017 - 11:26:06
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up