oboje je z wattmetra údaj.
26.11.2017 - 00:03:08
00
Takže stravu neporovnáme.
26.11.2017 - 00:12:27
00
Hack3r napísal:
Bez wattmetra, bez priebeznych laboratornych testov a citam taketo cisla...majstri sveta v cucani cisiel z prsta. klobuk dole

Kvoli tomu som dal otazku na laktat odkial to ma zistene a teraz vieme ze su to riadne bludy
26.11.2017 - 07:27:58
00
ivan Ideš z extrému do extrému :) Teraz nemáš wattmeter a trénuješ vraj iba 2x týždenne. Na to aby si tréning mohol posunúť ďalej a kúpiť wattmeter potrebujes milión eur? :O Myslíš, že všetci čo jazdia s wattmetrom a trochu viac štrukturovane a dokonca idú raz, dva krát za rok na sústredenie majú ten milion? Stages ľavá kluka ultegra sa dá teraz kúpiť za 380 eur.
Inak v tvojom "nadupanom" tréningovom pláne máš tréning na každý deň. Wow! A kedy máš oddych a regeneráciu? Týmto spôsobom by si sa zničil alebo pretrenoval do dvoch mesiacov :)
26.11.2017 - 09:34:41
00
transporti686 napísal:
Kristína: inak predpokladám, že tým si chcela povedať, že od určitej úrovne trénovanosti sú jednoducho nutné "šoky" pre telo, aby sa posúvalo ďalej a nešlo "monotónne na rovnakej záťažovej úrovni"?

Telo sa vždy adaptuje iba na zmeny teda tie "šoky". To sa týka úplného začiatočníka a aj už trénovaného bajkera. Pokiaľ mi nebudeš dávať nové podnety, nebude mať dôvod sa prispôsobovať a adaptovať a žiadny pokrok nenastane.
Telo sa však prispôsobuje počas oddychu, teda regenerácie a nie počas tréningu.
26.11.2017 - 09:40:22
00
Tu su data z kratkej rovinatej 23 km casovky mojho coacha (brata) https://www.strava.com/activities/1176743878 pri vahe 73 kg cca 350W, priemerna rychlost 43km/h, namerane watmetrom. Brat je triatlonista venujuci sa half a full IM, cize je zamerany viac na vytrvalost.
26.11.2017 - 09:51:34
00
v suncycle maju za tri kila aktualne, tam uz nie moc nad cim vahat, ja tomu davam este chvilu a bude wattmeter tak bezna sucast vybavy, ako povedzme meranie kadencie v sucastnosti
26.11.2017 - 10:54:01
03
lakko napísal:
Tu su data z kratkej rovinatej 23 km casovky mojho coacha (brata) https://www.strava.com/activities/1176743878 pri vahe 73 kg cca 350W, priemerna rychlost 43km/h, namerane watmetrom. Brat je triatlonista venujuci sa half a full IM, cize je zamerany viac na vytrvalost.

tých 350W je ale asi v hrazde, nie normál v baranoch?
26.11.2017 - 11:09:50
00
tu sú údaje z jedného môjho private segmentu, trocha zvetraná cesta v lese s priemerným sklonom 5% a dĺžkou 3,1 km sklon je viac menej konštantný... tam kde je blesk je údaj z wattmetra, ostatné sú strava prepočty z doby, keď som wattmeter nemal.. ale aj tak to moc výpovednú hodnotu nemá, keďže váha sa mi mení aj +/- 6 kg a bolo to aj na rôznych bikoch počas tej doby jazdené... ale tak tu tá strava nie je až tak mimo povedzme.

Prílohy:

seg.jpg
seg.jpg 125.13 KiB thumb_up0thumb_down

26.11.2017 - 11:28:25
00
saimon25 napísal:
Kvoli tomu som dal otazku na laktat odkial to ma zistene a teraz vieme ze su to riadne bludy


Bludy ? Na základe čoho to môžeš povedať - zrejme podľa pocitov, dojmov - nie je to málo ?
Tá hodnota 22 mmol/l ktorú nameral môj tréner po poslednom intervale bola použitá pre laktátovú krivku u Conconiho testu - v r. 1984 na intervalovom tréningu v Košiciach. Tréner bol zamestnancom vtedajšieho strediska vrcholového športu.
Toto sú podľa teba bludy ?
26.11.2017 - 11:41:18
00
ty mas vazne problem s pochopenim pisaneho textu.
26.11.2017 - 11:52:27
00
Kristina: s tou regeneráciou mi to je jasné, dobrá regenerácia je určite veľmi dôležitou súčasťou tréningu, neviem ako to Ivan robí, keď trénuje v sobotu a potom v nedeľu, či sa "rozbije" v sobotu a potom aj v nedeľu, ja keď sa jeden tréning "rozbijem" tak viem, že nasledujúci tréning sa nedá vždy rozbiť viac, lebo potom telo nestíha dobre regenerovať a únava sa sčítava a v konečnom dôsledku to môže viesť k zníženiu výkonu. Raz som čítal rozhovor s Vabrouškom a ten vravel, že on sa "rozbije" na pretekoch a potom oddychuje a funguje mu to tak, môžno tak jazdí aj Ivan, ale Vabroušek okrem toho dodal, že on ešte medzitým trénuje, ale zaraďuje aj ľahšie tréningy a nejde na "plné gule". Ja som si teraz napr. dosť nakladal a tento týždeň som musel povoliť, lebo som začal cítiť, že to telo potrebuje, lebo trénovať, každé ráno 5:20 na nohách, robota, povinnosti atď... nie vždy sa dá kvalitne zregenerovať za 20-24 hodín a dávať si pozor aj na stavu a tak a osobne som presvedčený, že tréningy z dlhodobého hľadiska resp. ich štruktúru treba aj meniť, lebo telo potrebuje zažívať rôzne podnety, aby napredovalo, lebo všetko, čo sa nejak pravidelne dlhodobo opakuje v rovnakom scenári aj keď môžno s vyššou záťažou asi nemusí byť úplne to pravé orechové
26.11.2017 - 11:53:19
00
zbytočne plytváte svojou energiou, on si to aj tak zanalyzuje podľa seba, občas nejaká bulharská konštanta, strava watts s presnosťou na stotiny, laktát z roku xy a tak, wattmeter nekúpi, lebo na jednu nohu to by bolo pre neho málo, lebo on musí mať na dve nohy s presnosťou 1%, aby to malo zmysel, jeho to baví, môže byť na fóre a písať si, na stravu to môže hodiť a niekto ho tam asi aj sleduje, veď ho nechajte, nech trénuje ako chce, hlavne, že ho to baví, hýbe sa a môže chodiť na preteky
26.11.2017 - 12:03:40
00
Kristina napísal:
ivan Ideš z extrému do extrému :) Teraz nemáš wattmeter a trénuješ vraj iba 2x týždenne. Na to aby si tréning mohol posunúť ďalej a kúpiť wattmeter potrebujes milión eur? :O Myslíš, že všetci čo jazdia s wattmetrom a trochu viac štrukturovane a dokonca idú raz, dva krát za rok na sústredenie majú ten milion? Stages ľavá kluka ultegra sa dá teraz kúpiť za 380 eur.
Inak v tvojom "nadupanom" tréningovom pláne máš tréning na každý deň. Wow! A kedy máš oddych a regeneráciu? Týmto spôsobom by si sa zničil alebo pretrenoval do dvoch mesiacov :)

1. Zrejme si to ani celé nedočítala - tie peniaze sú potrebné na to, aby človek nerobil nič iné len trénoval a regeneroval - profesionál - hlavné a jediné zamestnanie tréning a regenerácia - keď si už otvorila tému ,,keby,, /tvrdila si - aj tak ,,by,, si trénoval stále rovnako/.
2. Tento môj viacročný tréningový systém už bol použitý - a dotyčná osoba sa ním neodrovnala - naopak - po niekoľkých rokoch stagnácie /pod vedením iných trénerov/ sa pre mnohých ľudí ,,nepochopiteľne,, /zrejme sype, .../ začala zlepšovať.
26.11.2017 - 12:06:00
00
Hosť napísal:
v suncycle maju za tri kila aktualne, tam uz nie moc nad cim vahat, ja tomu davam este chvilu a bude wattmeter tak bezna sucast vybavy, ako povedzme meranie kadencie v sucastnosti


XCadey maju podla testov velmi nekonzistentne vysledky merani a hovori sa, ze lepsie su ziadne data, nez zle data. Podla recenzii sa velmi nedaju odporucat.
26.11.2017 - 17:32:29
00
keyboard_arrow_up