riešiš absolútne nepodstatné blbosti
30.11.2017 - 22:43:01
04
Nie sú to blbosti. Ako môžeš dávkovať rovnomernú intenzitu zaťaženia ked ju v priebehu tréningu nemôžeš kontrolovať, sledovať - aspoň na rovine alebo trenažéri - s určitou presnosťou. Veď to je základná vec. Alebo aj takto - bežec dokáže presnejšie kontrolovať, sledovať intenzitu svojho rovnomerného zaťaženia pomocou medzičasov napr. po 200 metroch ako cyklista na trenažéri svoju intenzitu pomocou wattmetra ?


Naposledy upravil ivan dňa 30.11.2017 - 23:13:59, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2017 - 22:48:39
00
Odporucam knihu. Zodpoveda mnohe otazky strucne a jasne. Training and Racing with a Power Meter https://www.bookdepository.com/Training-and-Racing-with-Power-Meter-Hunter-Allen-Andrew-Coggan/9781934030554?ref=grid-view&qid=1512079021726&sr=1-1
30.11.2017 - 22:58:59
00
ivan napísal:
Aký jediný v kategórii . Aký na slovensku, Na svete. V galaxii. Vo vesmíre. Na preteku !!!. Na viacerých pretekoch. !!! Už ani ty nevieš čítať ?

http://my1.raceresult.com/74008/results?lang=sk#1_3EB7A7http://www.cyklopretekykosice.sk/document/vrl-casovka_8c10abdedb9a294b0c3099a10720f1dc.pdf
...
...

Alebo nechceš čítať, len písať ? Dúfam, že aj ty nechceš zavádzať a že len nechceš.
Možno sa to ťažko číta, ale je to potrebné - predtým tým keď sa začne písať.

To, že si najlepší si predsa napísal ty. Prepáč, že som ťa degradovala iba na najlepšieho na Slovensku. Nevedela som, že to myslíš v celosvetovom merítku.
Bavíš ma však stále viac :) A trochu sa do tých svojich výrokov zamotávaš. Naposledy ma pobavil tento tvoj výrok: "Možno sa to ťažko číta, ale je to potrebné - predtým tým keď sa začne písať. A pod tvojím príspevkom je uvedené "Naposledy upravil ivan dňa 30.11.2017 - 06:41:38, celkovo upravené 9 krát." :)
30.11.2017 - 23:04:07
00
Môže to byť upravené aj stokrát - nikde som nenapísal najlepší na slovensku a okolí /až po koniec vraj rozpínajúceho sa vesmíru/. Iba na preteku, pretekoch a najlepší ,,občas,,. Tieto dve veci - lokalita a ako často - boli písané pred prvými úpravami. Na tom sa nič nezmení. Keď sa niečo upravuje, môže to byť aj snaha o odstránenie formálnych nedostatkov, snaha urobiť text pochopiteľnejší... - nie len o podvod. Záleží od uhla pohľadu, čím človek rozmýšľa /city, sympatie, anty...., vzťahy - kamarát, nekamarát, .../


Naposledy upravil ivan dňa 30.11.2017 - 23:36:12, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2017 - 23:21:16
00
"No nepochopiteľný napríklad je tréning nešikovného Cypa. Ako je to možné, že tliape k.......y, riadi sa nimi v tréningu - potom príde na preteky a je najlepší. Lepší ako šikovní neCypovia, ktorí sa v tréningu riadia nek......ami. "
30.11.2017 - 23:34:45
02
To nemyslíš vážne. Veď už asi piaty krát ti píšem kde je problém so zavádzaním a prekrúcaním ktoré začal stax, keď z môjho ,,na preteku, pretekoch,, urobil pomocou umiestnenia na 2. mieste v tabuľke seriálu pretekov - celoslovenskú realitu - ,,nie najlepšieho,, - ale aspoň druhého. To komédia je oproti tomuto všetkému - šuviks. Ešte vždy tomu nerozumieš ?
A ty si potom pridala ďalšie dejstvo. ,,na preteku kde je jediný v kategórii,, - z 13 ľudí si urobila jedného človeka.
http://www.cyklopretekykosice.sk/document/vrl-casovka_8c10abdedb9a294b0c3099a10720f1dc.pdf
z 12 ľudí si urobila jedného človeka
http://my1.raceresult.com/74008/results?lang=sk#1_3EB7A7


Ešte stále ti nedošli absurdnosti tejto komédie ?
30.11.2017 - 23:47:47
00
Ivan: s tým wattmetrom to zbytočne komplikuješ, načo by ti bolo prosím ťa posúvať výkon o 1 alebo 2W? Pri reálnej jazde sa ti ten výkon mení výrazne viac. Pokiaľ pôjdeš niekde fakt po rovine a budeš mať rovnakú kadenciu, tak budeš mať viacmenej stále rovnaký výkon, ak aj ostatné podmienky budú konštantné. Ja sa napríklad pri 8-10 minútovom intervale doma, kde sú podmienky konštantné snažím zvýšiť výkon v nasledujúcom tréningu o 10-20W, samozrejme nie v každom nasledujúcom, lebo to by som bol iný makač, keby to išlo tak ľahko lineárne, že po každom predošlom tréningu napáliť 20W a o chvíľu 6W/kg :-) Trénera nemám, tak sa snažím nejak sám si to dávkovať, určite nerobím vždy dobre, niekedy napr. skúsim pridať iba v jednom intervale, že ako to vyzerá, či som schopný to dať a udržať tep v požadovanom rozsahu.
01.12.2017 - 06:43:41
01
Stačí rozmedzie 14 w /+-7W/ - keby som chcel udržiavať počas tréningu konštantne napríklad 300 W. Takže počas záťaže, šlapania tých 293 až 307 wattov. Zrejme to ale nebude také jednoduché. To rozmedzie by mohlo by byť v podstate aj viac ako 14 W ale iba v prípade že výkyvy zaťaženia by nemali väčší vplyv na odozvu organizmu - výraznejšie zvyšovanie, znižovanie pulzov, laktátu... Stačilo by, aby to rozmedzie 14 W bolo dodržané v priemere celého tréningu - ale s tou určitou rovnomernosťou zaťaženia - čím menšie rozmedzie výkyvov - tým lepšie. Chcelo by to všetko odskúšať.
Z toho čo si popisoval skôr sa mi zdá, že okamžité zmeny pulzov nebudú až také veľké - hovoríš že trocha prišlápneš - väčšou kadenciou - to znamená že v priebehu napr. tých 30 minút konštantného zaťaženia pod FTP /300 W to nebude/ pulz postupne narastá, až sa ustáli na určitej hodnote - bez veľkých výkyvov počas tých 30 minút. Možno sleduješ aj pulz - nevieš aké sú tie výkyvy ?
01.12.2017 - 06:56:18
00
ivan napísal:
To nemyslíš vážne. Veď už asi piaty krát ti píšem kde je problém so zavádzaním a prekrúcaním ktoré začal stax, keď z môjho ,,na preteku, pretekoch,, urobil pomocou umiestnenia na 2. mieste v tabuľke seriálu pretekov - celoslovenskú realitu - ,,nie najlepšieho,, - ale aspoň druhého.

ono cielom toho prispevku bolo ukazat ze tvoje analyticke schopnosti su este horsie ako to na prvy pohlad vyzera co si tymto vyrokom len pekne potvrdil.

ta tabulka nehovori o tom ze si 2y najlepsi. ta tabulka hovori o tom ze ak pride na pretek ktokolvek iny z prvej stvorky tak budes mat k najlepsiemu veeelmi daleko :)

trosku pokory...

a hlavne - na toto vobec nereaguj len sa nad tym zamysli.
01.12.2017 - 09:31:42
00
naspat k teme - vzhladom na buducosezonny ciel a zasadnu potrebu zmenit pristup k priprave nech mam aspon sancu ho splnit 9ty tyzden s 5timi aktivitami tyzdenne takmer za mnou. zo suvislej 2tyzdnovej svalovice to povolilo na "prijemne unaveny" s mierne poriesenymi svalovymi disbalanciami na ktore som si za tych xy rokov iba bicyklovania zarobil...

pre tych ktorych to zaujima viac na strave :)
01.12.2017 - 09:45:01
01
Ivan: samozrejme, že si sledujem pulz, ja mám tréningové zóny odvodené z max. pulzu, lebo mi to prišlo lepšie a ľahšie stanoviteľné ako moje FTP, FTP sa ti tréningom mení, nemôžeš si ho stanovovať každý týždeň, lebo by si sa odpálil na ďalšie tréningy, niekde som čítal, že sa to doporučuje tak max. raz za mesiac a predtým musíš byť dobre zregenerovaný atď... Pokiaľ si zdravý, tak veľmi rýchle výkyvy pulzu nemáš dôvod mať. Keď idem napr. 10 minútový interval napr. na 300W, tak samozrejme keď začne interval tak trvá určitú dobu, kým sa pulz zvýši, keďže predtým som mal nízku záťaž, to trvá čo ja viem 1 až 1,5 minúty, až tak podrobne to nesledujem a počas trvania intervalu sa mi pulz zvyšuje, ono keď som napr. na 165bpm tak makáš dosť a únava prebieha, takže mi pulz stúpne, ale nie skokovo a nie o trebárs 15bpm ale napr. počas intervalu o 3-5bpm, záleží aj v akej zóne pracuješ, lebo keď idem čisto aeróbne tak sa mi pulz po ustálení takmer nemení, pokiaľ udržujem stabilný výkon. Minule som napr. dal po dvoch 3 minútových intervaloch minútové intervaly, kde mi za minútu stúpol tep asi zo 145bpm pri cca 135W na 181bpm, ale to som už išiel posledný 1 min. interval so záťažou nejakých 480W ak si dobre pamätám, nohy už začali riadne tuhnúť, na druhý deň kebyže mám dať nejakých 300W 10min. asi by som hodne trpel, keďže sa ozývala aj svalovica.
01.12.2017 - 09:53:30
02
Hosť napísal:
ono cielom toho prispevku bolo ukazat ze tvoje analyticke schopnosti su este horsie ako to na prvy pohlad vyzera co si tymto vyrokom len pekne potvrdil.

ta tabulka nehovori o tom ze si 2y najlepsi. ta tabulka hovori o tom ze ak pride na pretek ktokolvek iny z prvej stvorky tak budes mat k najlepsiemu veeelmi daleko :)

trosku pokory...

a hlavne - na toto vobec nereaguj len sa nad tym zamysli.



Zas nedávaš pozor. Na druhom kole som porazil prvého z prvej štvorky. Tretieho som porazil na preteku v Prešove. Pred štvrtým som neskončil, pretože neprišiel na pretek napríklad na 1. alebo 2. kolo, ,,Keby,, /keď sa už aj ty - s Kristínou - ,,by som trénoval stále rovnako,, - chceš hrať na ,,keby,,/ prišiel - skončí za mnou - opäť v jednom konkrétnom preteku.
Takže žiadne ďaaaaaleho, blízko. Musíš byť presnejší, ...
Zmier sa s tým, že zatiaľ nedávaš pozor.

Zamysli sa nad tým.

a hlavne - na toto môžeš kľudne zareagovať.


Naposledy upravil ivan dňa 02.12.2017 - 10:15:50, celkovo upravené 4 krát.

01.12.2017 - 10:14:57
00
ivan napísal:
Ešte k použitiu wattmetra. Je možné ísť na trenažéri pol hodiny napr. pri konštantnom zaťažení 300 W - s maximálnymi odchylkami od tejto hodnoty +-5 W ?

Tazko. Ja davam tak 10 W hore dolu pri zobrazovanom 3 s priemere. Ale na tom podla mna az tak nezalezi, clovek nie je stroj. Odozva tepu je pri takejto fluktuacii nulova. Minule si pisal, ze si si pozeral moje treningy na Strave, tak si ich pozri este raz, mas to merane najpresnejsim wattmetrom v podstate v laboratornych podmienkach (izba) na trenazeri a porovnaj s tepmi.
01.12.2017 - 11:07:56
01
Z transportiho opisu som pochopil, že to zrejme postačuje a ak hovoríš aj ty + - 10 W - malo by to byť pre organizmus dostatočne rovnomerné zaťaženie.
Ešte jedna vec - dá sa na displeji okrem okamžitých wattov sledovať aj priebežná priemerná hodnota zaťaženia ? Ak by sa dalo zaťaženie sledovať, kontrolovať aj týmto ukazovateľom - nie je čo riešiť.


Naposledy upravil ivan dňa 01.12.2017 - 12:06:56, celkovo upravené 1 krát.

01.12.2017 - 11:22:04
00
keyboard_arrow_up