písal som o ľuďoch, s ktorými pri práci prichádzam do styku a ktorí aspoň okrajovo sledujú cyklistiku (vedia, kto je PS). samozrejme, nie je to relevantná vzorka a drvivá väčšina ľudí vonku ani netuší, kto je PS. sám som bol prekvapený. :( ale čo už, futbal rulez. :)
05.12.2017 - 13:01:55
00
Hosť napísal:
super, ale toto si vonku všimne len málokto. dosť cestujem a mimo SR majú všetci zafixované, aké chrapúnstvo PS spravil. to jediné vonku zarezonovalo. žiaľ.


no ja som to zazil naopak, bavil som sa s jednym rakusanom cyklistom a ten pvoedal ze prestal pozerat Tour, lebo to bolo hlupe vylucenie a uz ho to bez Sagana nezaujimalo. Pravdepodobne som natrafil na zahranicneho fanusika :) .
05.12.2017 - 13:19:35
00
Optimus napísal:
3.Mať v jury videoanalitika(niečo ako videorozhodca na hokeji)ktorý bude mať možnosť pozrieť niekoľko záberov z rôznych uhlov,tým by sa vyriešilo,že by sa nerozhodovalo len na základe statickej kamery na cieľovej páske.
Lenže ten môj bod č.1 sa aspoň na TdF určite nezmení,pretože potom by organizátori nemohli ovplyvňovať(v zmysle jedného vyhodíme hneď na prvýkrát,druhému oveľa horšie incidenty xkrát odpustíme) preteky tak, ako im to vyhovuje.


The new President of the UCI, David Lappartient, commented on the UCI’s position as follows: “These proceedings have shown how important and arduous the work of the UCI Commissaires is. As of next season the UCI intends to engage a ‘Support Commissaire’ to assist the Commissaires Panel with special video expertise on the main events of the UCI World Tour.”

http://www.uci.ch/pressreleases/uci-and-peter-sagan-relieved-end-legal-dispute/
05.12.2017 - 14:22:47
04
Optimus napísal:
Toto je super výsledok- síce rozhodli,že Sagan v tom bol nevinne,ale jury rozhodla tak, ako najlepšie vedela,čiže nie je to ich chyba,že neprávom vylúčili pretekára,zodpovedný teda nie je nikto :D Kým UCI alebo organizátor konkrétnych pretekov neprijme také opatrenia,aby sa toto v budúcnosti neopakovalo,tak to nemá žiaden význam.Čo by sa dalo spraviť:
1.Zmeniť zloženie rozhodcovskej komisie aby napr.na TdF nebolo z 10 člennej jury 7 Frantíkov+ako predseda polovičný Frantík,je jasné,že tak je objektivita úplne v prdeli.
2.Nešiť horúcou ihlou a nerozhodovať o takýchto závažných veciach(ako je možné vylúčenie pretekára) hneď po skončení etapy,ale nechať si čas,kľudne aj niekoľko hodín na podrobnú analýzu.
3.Mať v jury videoanalitika(niečo ako videorozhodca na hokeji)ktorý bude mať možnosť pozrieť niekoľko záberov z rôznych uhlov,tým by sa vyriešilo,že by sa nerozhodovalo len na základe statickej kamery na cieľovej páske.
Lenže ten môj bod č.1 sa aspoň na TdF určite nezmení,pretože potom by organizátori nemohli ovplyvňovať(v zmysle jedného vyhodíme hneď na prvýkrát,druhému oveľa horšie incidenty xkrát odpustíme) preteky tak, ako im to vyhovuje.


@Optimus, nejdes na to zle, ale myslim si, ze narodnostne zlozenie rozhodcovskej komisie moze v konecnom dosledku ovplyvnit vysledok posudzovania len pramalo - vid vyroky nasho rozhodcu pana Dvorscika na adresu Petra Sagana v RTVS po dojazde/diskvalifikacii... Taky clovek v zaujme zachovania tepleho miestecka sa vzdy podvoli tlakom zhora. Rozhodovat na Tour je prestizna zalezitost /neviem do akej miery aj financne lukrativna, ale biedu hadam rozhodcovia netru/. Preto sa na vec pozeram aj z tohto hladiska - ak je vonkajsi tlak na rozhodcov, aby vylucovali, tak tak ucinia bez ohladu na to, aka narodnost v komisii rozhodcov sedi.
06.12.2017 - 10:02:10
02
Plačko sa už ozval, chudáčik, nedostal priestor sa vyjadriť k tej dohode medzi Borou a UCI. Ale, že majster nedostal žiadny priestor sa vyjadriť pred rozhodcami po incidente, to ho už netrápi.
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/450408/
06.12.2017 - 22:51:17
01
Načo čakali?
06.12.2017 - 23:40:20
00
JOLI napísal:
Plačko sa už ozval, chudáčik, nedostal priestor sa vyjadriť k tej dohode medzi Borou a UCI. Ale, že majster nedostal žiadny priestor sa vyjadriť pred rozhodcami po incidente, to ho už netrápi.
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/450408/

To fakt vam nevadi citat taku neobjektivnu zurnalistiku? Co to je za nadpis, ze: "Urazení Cavendish a spol.: Aj my máme čo povedať ku kauze Sagan"? Ved je to jednoznacny bulvarny clickbait, ktory hra na strunu nahnevanych SK fanusikov. Preco vytahuju do nadpisu clanku Cavendisha, co s tym on ma? Ja som nikde ziadne aktualne vyjadrenie od neho nevidel, len od timu Dimension Data. Ja chapem, ze clanok s normalnym nazvom by nebol tak klikany, a koniec-koncov tieto weby ziju z pageviews, ale zelal by som si, aby to tak nefungovalo. Zelal by som si, aby ked clovek vidi clanok, ktory tendencne upravuje text tak, aby dosiahol emociu v citatelovi, aj za cenu toho, ze hned v nadpise neobjektivne vyjadri svoj nazor, ked postavi Dimension Data do stavu "urazenych", tak uz nikdy sa na ten konkretny web nevrati. Staci si porovnat nadpisy tu a niekde na cyclingnews alebo cyclingweekly.
07.12.2017 - 04:22:25
017
Ale prosím ťa. Odrazu je všetko bulvár. Je to aktuálna téma, tak ju živia. Väčšina z vás čo máte napr Facebook ste lajkovali bez preverenia faktov aj väčšie bullshity a že po Facebooku kolujú riadne somariny.
07.12.2017 - 07:53:04
00
Treba čítať špecializované weby a nie osekané a veľa krát zle preložené články novinárov, ktorí o cyklistike vedia obrazne povedané iba to, že sa jazdí na bicykloch. To je ako keby niekto očakával fundované odpovede na technické otázky v supermarkete Tesco iba preto, že však aj oni predávajú "bicykle".
Takže radšej tu http://www.cyclingnews.com/news/dimension-data-seeking-clarification-after-sagan-and-uci-settle-tour-de-france-legal-dispute/
a tu http://www.cyclingnews.com/news/sagan-and-uci-drop-tour-de-france-disqualification-dispute/
07.12.2017 - 07:59:10
05
Najlepší preklad hospodárnej športovej čítačky z narkózy bol kladivári, keď čítala o west ham united fc. Toľko k erudovaným športovým novinárom.
07.12.2017 - 09:21:30
00
a čo je na kladivári zlé? sorry za OT... :D

West Ham United
Celý názov West Ham United Football Club
Prezývka The Hammers
(kladivári)
07.12.2017 - 09:35:01
07
A keby to aj zle povedala, tak obvinovat Hospodarovu z toho co povie v spravach je totalne mimo. Ona si sama nevymysla text spravodajstva a nenahrava ho do citacky. ;) A ani sa nikdy nepasovala do roly sportoveho novinara. Je moderatorka a nie zurnalistka. ;)
07.12.2017 - 10:01:36
01
Arsenal-gunners,Manchester United-red devils atď atď,kto sleduje futbal,tak pozná aj prezývky tých tímov,takže čítačka z markízy sa nemýlila :)
07.12.2017 - 12:05:29
01
Tak som sa mýlil ja, ham šunka. A veľmi futbal nesledujem.
Jezus ty si mimo, preto som napisal, čítačka, nie žurnalistika a ako som napísal v inej téme aj moderátor je len človek. Tak ako aj ja.
Môžete to vsetko vymazať, vôbec to nesúvisí s témou. Alebo založte novú tému.
Edit, tak som si to našiel, sorry nabudúce najprv pohľadám. 😇
V železiarskom priemysle má korene aj prezývka tímu West Ham United The Hammers (Kladivári) či The Irons (Železiari). Klub totiž vznikol ako futbalový oddiel londýnskych železiarní Thames Ironworks.


Naposledy upravil boris.ko dňa 09.12.2017 - 10:48:08, celkovo upravené 1 krát.

07.12.2017 - 14:45:23
00
Sportful bude obliekat Boru...

Prílohy:

FB_IMG_1512666212851.jpg
FB_IMG_1512666212851.jpg 279.51 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2017 - 18:04:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up