ivan napísal:
V preteku - 1:40 hod. - pulz 179 ?
Toto je príklad jednej z najintenzívnejších častí preteku - 13 minút - priemerný pulz 176.

https://www.strava.com/activities/11107768/analysis/272/762

A tu sa hovorí o 1:40 až 2:00 hod. preteku pri priemernom pulze 179 ? To akože vážne ?



Hosť napísal:
ak slubis ze do konca tohoto roku prestanes pisat hluposti tak to kludne zverejnim :) viac ako 2h pretek s priemerom 179HR pri lekarskom maxe 194.

vsetko zavisi od prahov...


ivan napísal:
Rozprávky.


skus este raz :)
08.12.2017 - 00:09:57
00
No dobre. Takže to čo si tu dal ty priemerný pulz 179 nie je z hľadiska výkonnosti pretek, ale turistika. Preto také vysoké pulzy.
08.12.2017 - 00:25:09
00
a stale to stacilo na bednu :D sice hnojaku ale stacilo :D

W.E.A.K. ale hrdy! :D este aj v podpise to mam! :D

nehovoriac o tom ze toto zaznelo este pred tvojou genitalnou analyzou - to ze ten vykon bol W.E.A.K. ja si to narozdiel od teba aspon priznam ;)

Hosť napísal:
pisal som podla svojich tepov pri nizsom maxe na preteku co mal cez dve hodiny. ergo clovek co ma vdaka lepsej trenovanosti lepsiu schopnost tolerovat laktat by sa mohol hecnut este k vyssim tepom vzhladom k maxu.

samozrejme to ze som na tom preteku vial ako zastava na konci skupiny (baliku) a lepsie trenovani sa tam v podstate mohli "vyprdiet" je druhorade ale podstata ostava :)
08.12.2017 - 00:28:32
02
transporti686 napísal:
tak to si skoro na 90% max TF, na takejto úrovni sa bežne intervaly trénujú a aj výrazne dlhšie ako 5minút a aj sa opakujú s odpočinkom. No aby si napr. hodinu vydržal toto, by si musel byť dobre natrénovaný a dalo by ti to určite slušne zabrať. V normálnom preteku určite jazdci nejazdia takúto priemerku.

napr. lactate threshold 85-90% of max heart rate, samozrejme toto nemôžeš trénovať stále, lebo by si si odpálil

Vydim ze sa v tom vyznas a ze tu konecne niekto rozumie,to som bol pisal moj tepovy rekord co sa my podaril. Samozrejme ze by sa odpalil a intervali som mal tak max 8 min.za cely rok 3 krat ostatne su tak 5 min
Som este len zaciatocnik a 80% pretekov idem po fyzickej praci zo stavby domu a tam je velky ubytok sil na pretek.
08.12.2017 - 05:47:44
00
Saimon tak ale vidis, su tu aj tak trenovani, ze maju ANP tak vysoko, ze si to mozu dovolit ist velmi dlho na hodne vysokych tepoch
08.12.2017 - 06:42:53
00
Hosť napísal:
a stale to stacilo na bednu :D sice hnojaku ale stacilo :D

W.E.A.K. ale hrdy! :D este aj v podpise to mam! :D

nehovoriac o tom ze toto zaznelo este pred tvojou genitalnou analyzou - to ze ten vykon bol W.E.A.K. ja si to narozdiel od teba aspon priznam ;)


Zas to ,,by,, sa mohol hecnúť.
Lenže sa k väčšiemu priemernému pulzu počas celého preteku nehecne - lebo je veľmi dobre trénovaný. Pretože ním žiadny pretek tak nezakýve ako s menej trénovaným, prípadne pretekárom so zdravotným problémom. Viď pulzy víťazov, najlepších, majstrov slovenska, medailistov z M-SR - priemerné hodnoty pulzu počas celého preteku 145, 132. Hecne sa k väčšiemu výkonu , nie k väčším pulzom.
08.12.2017 - 06:53:14
00
transporti686 napísal:
Saimon tak ale vidis, su tu aj tak trenovani, ze maju ANP tak vysoko, ze si to mozu dovolit ist velmi dlho na hodne vysokych tepoch


Vysoký pulz pri ANP svedčí o horšej trénovanosti.
A tí čo idú pri vysokých pulzoch si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém.
08.12.2017 - 07:12:03
00
ivan napísal:
Vysoký pulz pri ANP svedčí o horšej trénovanosti.
A tí čo idú pri vysokých pulzoch si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém.


To znamená ,že tento pretekár https://www.youtube.com/watch?v=AZnItiWFkoc ,ktorý dáva hodinový závod s priemerom cca 185 je málo trénovaný a preto má také vysoké tepy ,alebo je na turistike. Doteraz som si myslel ,že výška tepov je závislá na veku a to čo dokážeme tréningom ovplyvniť je wattový výkon a hodnota laktátu pri jednotlivých tepových pásmach.
08.12.2017 - 08:38:44
01
ivan napísal:
Vysoký pulz pri ANP svedčí o horšej trénovanosti.


Vysoký pulz na ANP svedčí akurát tak o fyziologických predpokladoch konkrétneho jedinca. O jeho trénovanosti svedčí wattový výkon, ktorý je schopný pri ANP podať.
08.12.2017 - 08:53:07
02
ivan: ja budem mať pri napr. 165bpm povedzme 4 mmol/l laktátu a budem podávať nejaký výkon, keď profík bude dávať ten istý výkon tak sa ani na taký pulz nedostane a pôjde ja neviem na 130bpm a laktát bude mať možno 3-4 násobne menší ako ja, ja na 175 už budem "umierať" a on tam ešte ani nebude, ale keby sa tam dostal tak ešte stále možno bude pod 4 mmol/l laktátu a bude schopný fachčiť dosť dlho, záleží teda kto má kde ANP voči pulzovej frekvencii, podávať dlhodobo výkon je otázka laktátu a zdrojov energie

ak sa mýlim, tak ma kľudne opravte
08.12.2017 - 08:53:57
00
transporti686 ivan v tom ma uplny hokej. pre zaciatok by to chcelo oldies but goldies ako isty W.E.A.K. rad pise - to co si napisal mas v tomto linku v grafoch aj s kompletnym vysvetlenim 370w prah pri 173 HR tresholde - taky turista podla ivana :D

http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie04-2.htm

www.kpo.cz

www.kpo.cz
08.12.2017 - 09:32:26
00
bikerhikermirec napísal:
Vysoký pulz na ANP svedčí akurát tak o fyziologických predpokladoch konkrétneho jedinca. O jeho trénovanosti svedčí wattový výkon, ktorý je schopný pri ANP podať.


oprava - toto patrilo inde /omyl - písané na mobile/


Naposledy upravil ivan dňa 08.12.2017 - 20:14:41, celkovo upravené 1 krát.

08.12.2017 - 09:49:19
00
môžeš dať aj 3 ! aj tak neviem čo chceš povedať
08.12.2017 - 09:56:20
00
:D
08.12.2017 - 09:59:06
00
bikerhikermirec napísal:
Vysoký pulz na ANP svedčí akurát tak o fyziologických predpokladoch konkrétneho jedinca. O jeho trénovanosti svedčí wattový výkon, ktorý je schopný pri ANP podať.


Chceš povedať že pri záťaži napr. 300 W 10 minút budeš mať 12 rokov rovnaký pulz? Že nebude klesať?
08.12.2017 - 09:59:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up