canopus ak reagujes na mna, tak ja som za krypto. Uz od 2012 to nejak tak sledujem, kedy som aj tazil bitcoiny. Ja len, ze ten vas bible coin je strasne uzko specializovany. Ja by som proste uz len kvoli nazvu mince dotoho nesiel :D
Dalsie vec, ze ceny su nezmyselne. To iste ako pocas dotcom boom. Nezmyselne ceny --> vid napr ceny akcie Cisco. Ked po 17 rokoch su na polovici...Technologia sa ujala, ale valuacie su proste mimo.

BTW, ked teraz pozeram na graf BTC, tak to velmi pripomina volny pad.

Prílohy:

btc_07_2017_2.PNG
btc_07_2017_2.PNG 254.13 KiB thumb_up0thumb_down

CSCO.PNG
CSCO.PNG 55.28 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2017 - 18:09:46
00
tak sa teraz pozri na ten graf BTC :P
long term treba pozerat alebo do toho skocit medzi prvymi a papa

co je dolezite povedat,ze cela siet je totalne pretazena: 2 obrovske zmenarne crashli z dovodu totalneho pretazenia,kedze poplatky su strasne nizke,zaklad je ich mat vysoke,aby to bolo cele stable....
USD tymto trhovym tempom zanikne, RUSKO a CINA vytvorili alternativnu vymenu ropy aby odpinkli NYMEX a tym zabili $ , zeby masivne nakupy z USA,ked Coinbase a GDAX su down? predzvest niecoho velkeho sa chysta ...
07.12.2017 - 18:40:52
00
"USD tymto trhovym tempom zanikne"...ale no taaak, a cim by tak platili ludia po celom svete? To ze su tu kryptomeny ( momentalne s neskutocne nestabilnym kurzom pretoze ta "hlavna" kryptomena sa akurat tak zmenila na spekulativny artikel ) o ktorych milardy ludi nemaju ani potuchy a dalsie miliardy + X ich ani len nevedia pouzivat ( nieto zeby ich vlasnili ) neznamena ze USD zanikne.

Ked prides niekde do Afriky, Azie alebo Juznej Ameriky, povies miestnemu borcovi ze chces jeho tovar/sluzbu za xy btc a neskoncis v lepsom pripade s dlhym nosom, potom sa mozeme bavit o tom ze USD zanikne. Rovnako vtedy ked vacsina ludi bude vediet ze za nejaku hodnotu svojej kryptomeny si moze kupit presne dane mnozstvo tovaru/sluzby. Bohuzial toto je myslim hudba velmi vzdialenej buducnosti, ved predsa stale plati ze hodnota akejkolvej kryptomeny je udavana v USD...tomu USD, ktoremu rozumie takmer kazdy na tejto planete :)

PS : tym nejako neobhajuje toaletny papier menom USD, ale treba sa na to pozriet realne ze akoze co ma nahradit v blizkej buducnosti USD ako svetovo uznavane platidlo.
08.12.2017 - 00:59:01
00
vo Venezuele bitcoin doslova zachranuje zivoty ludi ktori stracaju vsetko kvoli inflacii. V Zimbabwe je bitcoin jedina moznost ako platit medzinarodne. V Indii bol tiez velky osial po btc pri zruseni bankoviek a vdaka nemu si vedeli niektory ludia zachranit majetok. Vdaka lacnym androidom uz nieje take scifi pouzitie btc aj v krajinach tretieho sveta... Co som tym chcel povedat je ze sa bitcoin po svete pomaly rozsiruje a objavuju sa use casy ktore naozaj menia zivoty ludi. Nie je to iba hracka pre bohate deticky v usa, europe a japonsku
08.12.2017 - 08:40:25
00
To akoze keby som si chcel kupit bitcoin, tak staci, ze mam Android telefon? To si akoze nainstalujem nejaku appku, zadam cislo platobnej karty alebo nieco podobne, strhnu mi peniaze z uctu a pripisu do appky bitcoiny?
08.12.2017 - 08:42:34
00
V KE je na to dokonca automat. Vlozis €€ vypluvne to myslim QR kod (neskusal som ho)

Ja vidim buducnost bitcoinu ako investicnej ceniny nie ako plnohodnotnej meny. S cenami BTC este zamava, ked politici zistia ako ho zdanit, lebo teraz je aktualne tak nejako mimo zakon.
08.12.2017 - 08:46:44
00
Jezus napísal:
To akoze keby som si chcel kupit bitcoin, tak staci, ze mam Android telefon? To si akoze nainstalujem nejaku appku, zadam cislo platobnej karty alebo nieco podobne, strhnu mi peniaze z uctu a pripisu do appky bitcoiny?

presne ako pises.

V Ke bol predtym automat ktory ti vypluvol qr kod, teda priamo paper wallet s nakupenymi btc. Teraz je v dobry casoch automat do ktoreho das eura, a z telefona ti naskenuje adresu tvojej btc penazenky, a nanu ti odosle btc
08.12.2017 - 09:34:21
00
sa cudujem,ze niekto byva v tom zapdrkove zvanom BA a nevie ze tam bol prvy automat na BTC v Europe .. naparadu 8.12.2013 dnes ma presne 4 roky

BTCoinmaty
BA=5ks
BS=1ks
PO=1ks
KE=1ks
MI=1ks

tu mate stranku od Mareka Palatinusa kde vsade su bankomat a kde vsade sa da platit BTC

http://www.coinmap.org/welcome/
08.12.2017 - 10:03:39
00
Vobec sa nedivim, ze Ty sa cudujes. :) Ale mohol by si aspon chapat, ze niektori ludia ziju v realnom svete a nie vo virtualnom. :)
08.12.2017 - 10:55:24
06
canopus napísal:
sa cudujem,ze niekto byva v tom zapdrkove zvanom BA a nevie ze tam bol prvy automat na BTC v Europe .. naparadu 8.12.2013 dnes ma presne 4 roky

BTCoinmaty
BA=5ks
BS=1ks
PO=1ks
KE=1ks
MI=1ks

tu mate stranku od Mareka Palatinusa kde vsade su bankomat a kde vsade sa da platit BTC

http://www.coinmap.org/welcome/


Kde akoze je na tej mape 5 bankomatov ?
Odfiltroval som tie sragoliny, kde sa da akoze platit,
ale pod akym znakom su tie bankomaty ?

Neviem sice co je ATM a Trezor Retailer, zeby bankomaty ?

Prílohy:

btc.jpg
btc.jpg 176.68 KiB thumb_up0thumb_down

08.12.2017 - 12:36:05
00
rozprával som sa tu s kolegami o spomínaných instatných platbách ... a modlime sa aby nikdy nič podobné nebolo na slovensku ... lebo naozaj neviem kto by likviditu zobral zodpovednosť a čo by potom s tými bankami a ich klientami čo by krachovali bolo
08.12.2017 - 12:40:35
02
vies to lepsie rozviest?
08.12.2017 - 13:00:32
00
Takze odpoviem si sam.
Tie bankomaty su ATM a ich zoznam je tu:
https://coinatmradar.com/city/24/bitcoin-atm-bratislava/

Takze ta tvoja mapa http://www.coinmap.org/welcome/ je naprd.

Prílohy:

atm.jpg
atm.jpg 43.03 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil simecek dňa 08.12.2017 - 13:30:04, celkovo upravené 2 krát.

08.12.2017 - 13:25:00
01
Toto je hodnotnejsie zobrazenie (podla poplatkov):

Prílohy:

btc_atm.jpg
btc_atm.jpg 37.71 KiB thumb_up0thumb_down

08.12.2017 - 13:27:34
00
hura do Alzy nakupit bitcoiny :smoke: :rock:
08.12.2017 - 13:34:31
00
keyboard_arrow_up