Jop. Rakusaci to beru ako nakup cez e-shop. Cize mas podla ich zakona 18 dni na vratenie bez udania dovodu.
Rozmyslam, ci to nemoze podla toho isteho (SK) zakona platit aj na nase eznamky
06.12.2017 - 17:11:49
00
Možno to majú inak riešené, možno aj legislatíva je trochu iná ako u nás alebo v Maďarsku.

U nas alebo v Maďarsku môžeš jazdiť po platených diaľniciach od skorého rána koľko chceš bez zakúpenej "známky", stačí, keď si ju kúpiš do polnoci toho dňa.

V Rakúsku možno bez zaplatenej "známky" nemôžeš na spoplatnenú cestu. Okrem toho asi aj spracovávanie dát je asi trochu iné. U nás a v Maďarsku snímajú čísla áut (v Maďarsku aj fotia - možno aj u nás) a po pár dňoch vyhodnocujú - porovnávajú so zakúpenými známkami.

V Rakúsku som videl na dialničnom odpočívadle auto ASFINAG-u, ktoré pomaly obchádzalo parkovisko, junáčikovia v ňom pozerali na známky na predných sklách zaparkovaných áut (mali na to aj nejaký "kukač") a keď známka nebola, vystúpili a inkasovali. Žiadna objektívna zodpovednosť. Nejaký čas trvá, kým zhromaždia dáta od predajcov a kým tieto dáta "natlačia" do geretov, ktoré budú mať pri sebe žandári od ASFINAG. A z dôvodu istoty správnych údajov v daný deň si dali rezervu dva týždne plus nejaký víkend a sviatok, keď sa nepracuje a neprenášajú dáta.
06.12.2017 - 19:57:12
00
Právny štát existuje, ale Slovensko to nie je...

Bývalý riaditeľ VW, Oliver Schmidt dostal 7 rokov natvrdo. Rozsudok je právoplatný, odsedí si to v štáte Michigan a započíta sa mu 11 mesiacov, čas strávený vo vyšetrovacej väzbe.
08.12.2017 - 07:49:36
00
klampiar s krycím menom kýbel gitu :D https://www.instagram.com/p/Bce9fZ1gnpK/?taken-by=video.avto
09.12.2017 - 16:56:37
00
V mojich mladých časoch si tréner kúpil ojazdnený Fiat 600. Keď mu hovorili, že je to črep, tak chrochtal, búchajúc po karosérii, že je to všetko zdravý plech. A po mesiaci-dvoch vletel do kanála, len takého čo mal poklop o 5 cm nižšie od asfaltu - odtrhol prednú nápravu (držala na 4 splesnivených skrutkách), zdravý plech opadal (neboli také hrubé vrstvy ako na videu), ale zato tmel zakrýval diery v karosérii, no a podlaha bola z novinového papiera (veľa vrstiev natieraných Tlumexom - používal sa na izoláciu podvozku).
Kamarát sa vyjadril, že to bolo dielo hodné Salvatore Daliho...
09.12.2017 - 17:08:49
01
Ked robis s hovnami😀
09.12.2017 - 17:15:00
00
Dobra reklama😀

Prílohy:

IMG_20171209_171248_1.jpg
IMG_20171209_171248_1.jpg 688.24 KiB thumb_up1thumb_down

09.12.2017 - 17:16:28
00
JoKo napísal:
U nas môžeš jazdiť po platených diaľniciach od skorého rána koľko chceš bez zakúpenej "známky", stačí, keď si ju kúpiš do polnoci toho dňa.

Toto je vyslovene zavadzajuce tvrdenie. Plati, ze znamku musis mat zakupenu pred vjazdom na dialnicu. Bol by som velmi zvedavy, ako by si vysvetlil mobilnej hliadke NDS a policajtom kontrolujucim znamky priamo na dialnici, ze Ty si znamku kupis az vecer ked prides domov. :D Nespravne sa domnievas, ze na zaklade technickeho riesenia existuje medzera v systeme, ktora sa da vyuzit. Samozrejme sa da a je velka sanca, ze to takto zafunguje, ale len do momentu kym nestretnes spominanu kontrolu. A aj ked je stretnutie takej kontroly na dialnici takmer cisto teoreticke riziko, tak to podla mna za to nestoji.

Zákon č. 488/2013 Z. z. - Zákon o diaľničnej známke

§ 4
(2) Prevádzkovateľ vozidla je povinný zabezpečiť, aby pri užívaní vymedzených úsekov ciest vozidlom alebo jazdnou súpravou bola splnená povinnosť úhrady diaľničnej známky.

§ 10
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto ako vodič použije vymedzené úseky ciest bez úhrady diaľničnej známky.


Zákon č. 8/2009 Z. z. - Zákon o cestnej premávke

§ 71
(1) Policajt je oprávnený zadržať vodičský preukaz okrem dôvodov podľa § 70 ods. 1 aj vtedy, ak vodič motorového vozidla, ktorému je v blokovom konaní za priestupok spáchaný nezaplatením úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest, uložená pokuta, je ochotný ju zaplatiť, ale nemôže tak urobiť na mieste.

§ 72
(1) Policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II alebo evidenčný doklad od vozidla vydaný v cudzine, ak
k) vozidlo nemá zaplatenú úhradu diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest


Všeobecné obchodné podmienky Správcu výberu úhrady diaľničnej známky

Článok III.
Povinnosť úhrady Diaľničnej známky

1) Vymedzené úseky ciest, označené príslušnými dopravnými značkami, ktorých zoznam je uvedený na webovom sídle Správcu výberu úhrady diaľničnej známky, možno užívať výlučne po zaplatení/úhrade Diaľničnej známky
11.12.2017 - 11:52:48
02
:o

11.12.2017 - 15:53:24
00
..akurat ze to ujovi este stale nefunguje aby to mohol predavat, uz minuly rok to prezentovali, ale stale to nemaju doriesene
11.12.2017 - 15:59:29
00
...ta , ale snáď kým sa poberie na onen svet to dokončí
11.12.2017 - 16:02:44
00
ma to patentovane, patentova ochrana je 20 rokov, takze ma este cas ;)
11.12.2017 - 16:03:30
00
Podla mna je to aj na pokutu , mení sa šírka vozidla a treba to zapísat do velkeho techničaku
11.12.2017 - 20:26:52
00
Ja som kupil na tuto zimo snehove navleky(papuče) , nakolko mam HONDU CIVIC - UFO a je zakazane davat retaze na pneu rozmer 225/45/17 , eče som to neodestoval , sam som zvedaf

Prílohy:

autosock.jpg
autosock.jpg 50.95 KiB thumb_up0thumb_down

autosockk.jpg
autosockk.jpg 130.28 KiB thumb_up0thumb_down

11.12.2017 - 20:38:52
00
Nic extra a zivotnost uz vobec nie.

Toto by mohlo byt lepsie
http://www.michelin.de/news-center/Neue-MICHELIN-Schneeketten-aus-Verbundstoff
11.12.2017 - 20:49:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up