a vlastne, viete mi vysvetliť čo a prečo by malo byť lepšie ... pevné vpredu napínanie vzadu vs pevne v zadu a napínanie v predu?
14.12.2017 - 08:22:54
00
Ja mam pevne na oboch koncoch :) A keby som si chcela sptavit pasy na tu Dynafit 84 a vpredu mam na spicke tu stredovu škáru tak ako to spravim? Viem, ze napr. skialpinista.sk predava Dynafit uchyt ale len ten "dzindzík" no ako ho pripevnim o pas? Videla som, ze sa to robi tak, ze si z kusu tenkeho horolezeckeho lanka spravis oko, zahrckas, pas cez to prevlecies, zlepis na kúsku o seba a ten uzol lanka je vlastne uchyt do tej škáry na lyzi. Fungovalo mu to ale velmi dobre.
14.12.2017 - 08:26:59
00
Home made do drážky ;). Síce vzadu (Ski Trab Ripido) ale bez problémov funkčné.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 114.34 KiB thumb_up0thumb_down

14.12.2017 - 08:32:13
01
lapaloma napísal:
a vlastne, viete mi vysvetliť čo a prečo by malo byť lepšie ... pevné vpredu napínanie vzadu vs pevne v zadu a napínanie v predu?


Napínak vpredu má tú nevýhodu, že ak si pri chôdzi škrtneš špičkou lyže o ten napínak na druhej lyži, tak si vyzuješ pás. Kamáratovi sa to stalo, škrtol, vyzul pás a vo víchrici sme už len videli ako pás letí do bielej tmy do doliny.
Preto už x rokov mám pevný predok, napínanie vzadu - Black Diamond a teraz K2 univerzálne koncovky.
14.12.2017 - 08:42:26
01
Toto môžem potvrdiť. Mám napínak vpredu a občas sa mi to stane, že špičku skopnem. Na ďalšie lyže to už spravím opačne.
14.12.2017 - 08:50:02
00
ešte plus taká vec, že ak sa ti roztrhne predný upinák, tak končíš túru (alebo nejako zaimprovizuješ, na kolene opravíš)
ak sa ti roztrhne zadný upinák , tak sa nič nedeje
14.12.2017 - 09:13:02
01
bikemartin napísal:
Napínak vpredu má tú nevýhodu, že ak si pri chôdzi škrtneš špičkou lyže o ten napínak na druhej lyži, tak si vyzuješ pás. Kamáratovi sa to stalo, škrtol, vyzul pás a vo víchrici sme už len videli ako pás letí do bielej tmy do doliny.
Preto už x rokov mám pevný predok, napínanie vzadu - Black Diamond a teraz K2 univerzálne koncovky.

tot sa mi občas stane v strných travezoch pri otočke, ale pas je predsa nalepený, neodletí len tak :D
to už musí byť velká nešikovnosť ho odlepiť od celej lyže.... :lol:
jednoducho si klaknem a nahodím , 3s roboty :)
chodím na skialp s chlapmi cca 10 sezon a ešte mi nikto nespomenul že by stratil pás :D
jednine pna vrchole pri fučáku si nedali na veci pozor a už to fičalo....hehe
dokonca ani chlapi chrti čo maju 3/4tinové pasy len so šnurkou na špičke to nespomínali..
14.12.2017 - 19:26:45
00
lapaloma napísal:
tak ja neviem :) ešte som to nerobil ...
a rozmýšľal som, že ak zoženiem nejaké 80-82 mm pásy tak by som jazdil rovné a neorezával by som presne podľa tvaru

Chyba. Ak sa ti nechce orezavat pásy ,tak to daj niekomu spraviť. V traverzoch si na to potom 1000 krát spomenieš keď ti podsmykne lyza.
14.12.2017 - 19:53:39
01
zihadlo 5 napísal:
tot sa mi občas stane v strných travezoch pri otočke, ale pas je predsa nalepený, neodletí len tak :D
to už musí byť velká nešikovnosť ho odlepiť od celej lyže.... :lol:
jednoducho si klaknem a nahodím , 3s roboty :)
chodím na skialp s chlapmi cca 10 sezon a ešte mi nikto nespomenul že by stratil pás :D
jednine pna vrchole pri fučáku si nedali na veci pozor a už to fičalo....hehe
dokonca ani chlapi chrti čo maju 3/4tinové pasy len so šnurkou na špičke to nespomínali..


pás nalepený je, ale ak je už staršie lepidlo, stačí fakt, že si v tej chvíli nevšimneš,
že si si skopol napinák, spravíš jeden krok,
pás zostane za tebou a letí preč

otázka znela, že aké sú plusy/mínusy oboch systémov, tak sem s nimi ;-)
14.12.2017 - 20:01:41
00
takže na vine je zanedbaná udržba pasu, teda lepidla :) nie špičky...
stačí stare obnoviť novým a lepí jak divý... to je jedna z častých vecí čo ludia flakaju a potom frflu ake su to šmejdy, lepidlo nieje večné
14.12.2017 - 20:21:33
00
Obavam sa, ze na starych Black Diamondoch bolo lepidlo vecne ako Lenin - aspon tie co som mal a posunul dalej nevykazuju nejak badatelne opotrebenie. Netusim aku environmentalne fajnovu lakocinu na ne nanasaju ale uz len kvoli lepidlu banujem, ze som zmenil znacku. Tak som origo lepidlo sundal a naniesol renovacne Black Diamond a tesim sa na prve testovanie.
15.12.2017 - 07:09:56
00
vyskočila na mňa reklama na lyže Movement ALP TRACKS 84 LTD ... a podla toho čo som čítal a videl video propagačné tak to sú hádam dokonalo ideálne lyže :) jazdili ste už niekto túto značku?
15.12.2017 - 10:31:27
01
ja mám BondX 2014 tuším, 84mm, na mňa úzke, ale kamarát čo mi ich doporučil má o ročník staršie, a furt hovorí, že najlepšie lyže aké kedy mal, ešte má aj nejaké staršie Apple
15.12.2017 - 13:40:41
00
Čaute.... Akú prilbu používate na skialp?
17.12.2017 - 18:44:56
00
fixska napísal:
Ja mam pevne na oboch koncoch :) A keby som si chcela sptavit pasy na tu Dynafit 84 a vpredu mam na spicke tu stredovu škáru tak ako to spravim? Viem, ze napr. skialpinista.sk predava Dynafit uchyt ale len ten "dzindzík" no ako ho pripevnim o pas?


kámošovi to urobili takto.

Prílohy:

IMG_0670.JPG
IMG_0670.JPG 692.43 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0671.JPG
IMG_0671.JPG 415.98 KiB thumb_up0thumb_down

18.12.2017 - 08:36:09
01
keyboard_arrow_up