Tulenik, nevkladaj mi do ust to co som nepovedal. Pisal som ze elitni cyklisti su od priemerneho cloveka vzdialeni, myslene svojimi schopnostami, parametrami a vykonmi co musia podstupit. A nie je ich vela. Udaje co si pisal akceptujem a verim im. Akurat ty mas presvedvenie ze gro toho, co povazuje WADA za doping je placebo. Na druhej strane background WADA tvrdi opak. Ja sa mozem len pridat na jednu alebo druhu stranu a doverujem viac strane WADA. Presviedcaju ma o tom realne priklady ako zazracne ozivenie Landisa alebo aj ine obecne zname pripady. Chapem aj argumenty co si dal ty, ale moj nazor je taky, ze co mozno v labaku je rozptyl ci limitovany rozsah testovania, v realne kludne moze u jednotlivcov dosiahnut prave prevazenie misiek vah. Nikdy som netvrdil, ze ked ja si dam dva pohare takeho likeru, ze sa vyrovnam niekomu o triedu lepsiemu. tak to samozrejme nefunguje. Verim tomu, ze doping ani nemusi zvysovat vykon, staci, ked dokaze urychlit zotavenie.
Ak je v reale nejaka uchopitelna sanca co podla mna je, tak ju mnohi uchopia a vyskusaju to. Aj za cenu ze to prepisknu. A ano, najdu sa aj sarlatani, a ano, mnohim aj poskodia zdravie.
Preto si myslim, ze ulohou WADA je aj limitovat tieto pokusy, povedal by som, ze az branit cyklistov pred ich chamtivostou a casto hlupostou, co som tiez napisal. Na rozdiel od teba si myslim, ze ked bude sirsi rozsah latok hoc aj potencialnych kandidatov na doping, lepsie je to blokovat, pretoze "co nie je zakazane je povolene" je silnejsi motiv ako uvadzas ty.

A ohladne Frooma som na zaciatku chytil nespravne info, ze pouzil terapeuticku vynimku, ktora ma trocha irituje, ale potom sa toto vyjasnilo. Zatial sa nevyjasnilo preco jeho cisla tolko vyleteli, kedze aj behom dnesneho dna vo vseobecnosti ludia znali veci sa vyjadrovali, ze je to minimalne zvlastne. A takyto precedens tu uz opakovane bol....tak ocakavam rovnaky verdikt.
To je moj nazor a nehambim sa za neho, nech ma oznacis akokolvek.
pekny vecer...
15.12.2017 - 18:31:56
01
rozum mi vravi,ze nejaky sprejik,ktory ma na astmu by mu mal davat az take velke vykonnostne rozdiely ee ... neverim tomu: za tym bude nieco z lepsieho a kvalitnejsieho "matrosu"
15.12.2017 - 23:08:55
00
uz se perou? :)
http://www.bbc.com/sport/cycling/42363825
16.12.2017 - 00:48:36
00
Takze snáď sa ku “ drogovej “ kauze vyňadrili všetci kompetentní aj tu prítomní vsevedkovia z fóra vrátane Wigginsovej pičky a môžeme spokojne pripravovať Vianoce :) ...
16.12.2017 - 07:05:06
04
Kto je to ta wigginsova p**ka? :D
A inak vobec si nemyslim ze sme sa tu vyjadrili vsetci, jedine co som tu videl su desiatky siahodlhych litanii toho sialeneho vedatora. Mohol by o tom napisat karentovanu knizku.
16.12.2017 - 11:15:40
09
GZA napísal:
A náš Peto nemá astmu?

Po dokončení majstrovského hetriku v cieli kašlal teda statočne. Astmatik jeden. ;-)
16.12.2017 - 18:46:23
00
ked niekto prekroci dovolenu hranicu jednoznacne BAN na 2 roky a dopitche s nim,presne ako dostali zakaz vsetci co to brali nad normu,a bolo ich teda dost
neviem aky vykon by potom dosahoval CHROOMY,kebyze je zdravy clovek a neberie tu chemiu ...
iba magor veri,ze tito chlapci neberu "nieco" na podporu hentakych vesmirnych vykonov

som velmi zvedavy aky bude meter na toho pavuka,ci peniaze spravia svoje
16.12.2017 - 18:47:07
00
Na rozdiel od hormonálnych hysterikov, niekto vie napísať aj racionálny článok (len slopák a už vôbec nie fórista to nie je): http://www.bbc.com/sport/cycling/42350159
16.12.2017 - 19:24:00
02
Ja dúfam že Froomeho nechajú napokoji dajú mu mesačný dištanc pokutu 3000 frankov a hurá na Giro, myslím že celý cyklistický svet čaká nato ako sa Froome pobije o Giro a následne Tour snáď nám to neprekazia
16.12.2017 - 21:05:25
00
tulenik este ze si tu celu mudrost sveta nezozral sam,inac by tu ostalo iba stado oviec: volal som tvojmu kolegovi a mojej sestre,co su takisto molekularni biologovia (jeden z nich je dokonca aj prednosta) a ti maju znacne iny, komplexnejsi nazor na vec s tym Chruumom .... ich stanovisko,jednoznacny podvod z jeho strany

NECH MI NIEKTO DOPUCE NEHOVORI,ZE NAJBOHATSI TIM NEVIE CO MA ROBIT .... ALE VIE, A ROBI TO SOFISTIKOVANE ... ALE ZJAVNE IM TO TERAZ NEVYSLO
16.12.2017 - 21:24:00
00
Hosť napísal:
skôr ste tu šialení všetci, čo ***** rozumiete svetu, ale osobujete si mať právo na "názor" (čítaj neodôvodnený predsudok aka *****) a na jeho základe ešte chcieť usmerňovať svet
na vyjadrovanie sa k dopingu naozaj nestačia "poznatky" z bulvošu
a knihy nie sú v Current Contents, ale to je naozaj už len bočná poznámka k zaproklamovanej ***** číslo ďalšej
(niekedy ***** závidím ich výsadu, že sú takí *****, že ani nevedia, akí sú ***** - na nešťastie blbosť nebolí, ale naopak, spôsobuje blaženosť)


@tulenik, nechcel som, ale tento tvoj posledny post mi neda. Rad by som sa ta spytal, odkial si presne cerpal podklady pre tieto svoje vyhlasenia: "... Ferrari si sedel na konferencii, kde sa referovalo o výsledkoch s EPO, podotýkam, že na pacošoch, teda ľuďoch fest ustrelených od nejakej normy. Tých to do poriadku dostalo. Ferrari z toho urobil záver, že ak to podobne zvýši parametre na zdravých ľuďoch (ako predpoklad bez overenia je to vždy odvážne tvrdenie), tak to súvisiacim spôsobom zdvihne aj vytrvalostný výkon (takisto streľba od pásu). Lenže to nie je pravda. Hoci EPO dvihne "laboratórne parametre" aj u zdravých ľuďov, dopad na výkon je, nazvime to milostivo, veľmi diskutabilný. Čiže - drahé placebo. Good pre Ferrariho peňaženku, disputable pre jeho "testing subjects".

Sedel si na tych udajnych konferenciach vedla neho, alebo len pouzivas tebou kritizovane poznaky z bulvosu? :-)

Pytam sa preto, lebo sa osobne poznam s clovekom, ktoreho Ferrari v istom case jeho cyklistickej kariery viedol a mam realne info, akym sposobom Ferrari pracoval a za co bol plateny. A nie, na placebo efekte si renome skutocne nevybudoval. Ci chceme alebo nie, Ferrari je jeden z top mozgov v cyklistike, ktory chape komplexnost treningoveho procesu ako malokto a doping bola len velmi mala zlozka jeho prace.

Keby som chcel byt skodoradostny, tak by som aj pridal otazku, kto tu teda z fora rozumie p*cu svetu a kto chce usmernovat svet, ale toto nie je potrebne, citatelia fora si aj vdaka tvojim rozsiahlym postom urobia nazor sami :-)

Ergo - menej predsudkov, nicim nepodlozenych domnienok a viac skromnosti, peace :-)
16.12.2017 - 23:45:22
04
Nevšimol si si kontext :)

Opísal som moment z filmu The Program. Samozrejme, nikto z autorov scenára nikdy nebol na nijakej konferencii, kde bol Ferrari a teda scéna sa takto s pravdepodobnosťou blížiacou sa istote nikdy nestala. Ale tá scéna ako filmový obraz veľmi dobre vystihla, ako asi vznikajú špekulácie o využití danej látky/skupiny látok ako dopingu: že po tom, ako niekoho napadne, čo by mohla daná látka urobiť alebo po tom, čo niečo podobné aj reálne urobí s myšiakom alebo pacošom začne automaticky predpokladať, že urobí to isté aj s almost Terminátorom. Tento mental setting dopingového biznisu autori scenára - dosť pravdepodobne nevediac a nechtiac - výborne vystihli.

Ferrari totiž nemal a ani nemohol mať v okamihu, kedy ho napadlo skúsiť EPO, nič v rukách nad tým, čo v medicíne voláme "Level 4 evidence", teda "kvalifikovaný odborný názor" (experimentálne nepotvrdený). BTW je to najnižší level. To korešponduje v najlepšom prípade s "grade D" odporúčaním (úplne najnižší stupeň odporúčania pre použitie danej metódy). Ak ja dnes tvrdím, že EPO nemá viacmenej žiadny účinok na zdravého športovca, tak už hovorím v najhoršom prípade na úrovni dôkazu 2+ ("Well-conducted case-control or cohort studies with a low risk of confounding or bias and a moderate probability that the relationship is causal"). Najlepšie, čo kedy mali "mágovia" k dispozícii, boli dvamínuskové dôkazy, či skôr indície (Case-control or cohort studies with a high risk of confounding or bias and a significant risk that the relationship is not causal). FYI level 2+ už je "grade C" odporúčanie.
Nabudúce treba čítať vetu v kontexte, nie ju vytrhnúť a podať filmovú scénu ako fakt ;)
Je možnosť, že v r. 199x sa Ferrarimu, znalému snáď týchto levelov a stupňov, mohlo zdať, že sa pohybuje asi o level vyššie, ak "samosplacebujúc sa" vyhodnotil relevanciu štúdií voči svojim klientom príliš nekriticky. V každom prípade nijaké štúdie na zdravých ľuďoch vtedy neboli a jeho klienti zdraví boli, čiže relevancia voči cieľovej skupine mala byť automaticky vyhodnotená ako otázna. Druhá vec je, že keby bol kritický tak, ako by mal z profesionálneho hľadiska byť, asi by nemohol robiť dopingového mága. Tam totiž vždy používate látku vyvinutú pre inú cieľovú skupinu (pacošov), čiže level dôkazu zhadzujete o minimálne jeden stupeň, a niekedy aj na iné veci, než na ktoré boli vyvinuté, čo je ďalší minimálne 1 level dole...
17.12.2017 - 03:20:55
00
Tulen si mysli ze placebo, WADA si mysli nieco ine. Tak co teraz Tulen?
17.12.2017 - 08:57:25
00
Ja mam ten pocit ze tulen vytvoril vedecku obdobu corporate bullshit generatora a tu na fore spustil testovaciu prevadzku 😁
17.12.2017 - 09:07:33
016
:D :D :D
17.12.2017 - 10:19:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up