načo vôbec reagujú starí osli, čo sa tým opovrhovaným chladením ani nechcú zaoberať? kto nechce od počítača viac, nech je spokojný s tým čo má, ale vždy, absolútne vždy je dosť aplikácií - nielen hier - v ktorých je dôležitý výkon a ten výkon sa mení na teplo. každý, kto chce dostať z počítača viac výkonu musí toto riešiť. viac niet čo dodať...
22.12.2017 - 20:24:38
01
Ak si clovek plati elektrinu zo svojho tak si radsej kupi lepsi procak ako taktovat ten slabsi. Vyjde to lacnejsie vo vysledku.
22.12.2017 - 20:29:24
00
trionq napísal:
taktovanie je už dnes otázka par klikov a robí sa kvoli úspore € keď sa kúpi lacnejší cpu a doladí sa výkon k vyššej kategorií.

"uchladi ich bez problemov aj stock chladic ktory je sucastou balenia." počul si niekedy pracovať stock chladič intelu? nie dakujem neprosím


vyjadril som sa nepresne... pod stock chladicmi som myslel aj lubovolny 15 eurovy chladic ktory splna svoju ulohu bez problemov... Na starom desktope som inak mal nejaky fajnovy tichy Noctua chladic, ktory ale bol tak velky, ako polovica sucasnej skrinky :D

Dnes ani neviem co tam na tom procaku mam. A ani ma to absolutne nezaujima, i7 6700k mi staci aj na defaultnych "otackach" tak ako ho nastavil vyrobca.
22.12.2017 - 20:34:24
00
Canopus, furt som nedostal odpoved na tvoju povodnu reakciu. Ale je mi jasne, ze len kricis do tmy, aby si nahonil dalsich 6500 bezinformacnych prispevkov. A odporucam stlmit ego, kamarat, zide sa ti to aj v realnom zivote. Skolit nikoho neskolim ani nechcem.

Ake blbosti sem capem? Uprimne ma mrzi, ze to tu Miro zazdielal takto "od veci". V tej sutazi, kvoli ktorej to robil, jasne stalo, ze to takto nema vyzerat a ze sa maju clanky (nie web samotny) zapajat do suvisiach for ako podklady do diskusie. Mne je jasne, ze cyklistov taketo veci nezaujimaju... HWCooling vytvara obsah pre HW nadsencov, ktori nas web navstevuju radi.

Inak, chlapi, z vasich prispevkov vidiet, ze v problematike PC hardveru nie ste zbehli tak, ako si myslite. Neberte to prosim ako utok alebo pokus o nejake rypanie, ale mozno ako zamyslenie sa nad vlastnou sebareflexiou.

Kazdopadne to uz prosim nerieste... ospravedlnujem sa za tento spam. Rozhodne to nebolo cielom. Majte sa fajn a prajem pekne sviatky! :)
22.12.2017 - 20:35:51
00
No... K recenziam: Riesil som to pri kupe mojho PC, a ani vtedy som nemohol najst dobre odpovede na parameter kolko tepla pri akych otackach dokaze ten chladic odvadzat. Kludne by stacilo porovnanie aku teplotu udrzi PC.
Co sa tyka OC: Tiez som bol z toho nabudeny. Mam AMD FX otvoreny nasobic. Grafiku s moznostou OC ktora je v defaulte dokonca podtaktovana (lebo v maxime dokaze spapat 400W). A OC mi zatial nechyba. Grafika uz rok bezi na normalny vykon a strop CPU som ani v hrach nenasiel. Ked mas lowend tak ti ani neviem aky OC nepomoze. Ked mas na High end, tak vacsinou kupis dostatocne nadimenzovany CPU.
22.12.2017 - 20:52:43
00
Konecne pekna reakcia, ktora si zasluzi odpoved :)

Asi by si nasiel nejake testy chladicov, kde metodika stavia na roznych stupnoch tepelnej zataze (100, 140, 180, xyz W...), ale v nich sa (aj kvoli casovej narocnosti) neriesi podrobne iny parameter. A sice ten, pri akej urovni hluku to zvladaju. Niektore chladice vynikaju pri nizkom prietoku, ale pri vyssom uz vychadza ich pomer výkon/hlucnost slabsie (a naopak).
My mame metodiku postavenu tak, aby si vedel, pri akej fixne nastavenej urovni hluku (od velmi tichej/31 dBA, cez tichu/33 dBA, uz pocutelnu/36 dBA, strednu/39 dBA, hlucnejsiu/42 dBA až po pomerne hlucnu /45 dBA... kazdy ma na hlucnost iny meter) je konkretny chladic lepsi/horsi v porovnani s inym. Nejde tak o absolutne cisla, ale vzajomne pomery, ktore sa drzia aj napriec roznymi tepelnymi zatazeniami (my mame na procesore fixnych cca 225 W, na defaulte potom o 80 W menej). Teda, pokial ten ktory chladic netrpi na nejaku zvlastnu poruchu (co je trebars pripad Freezer 33. Ak ta to zaujima, mozes mrknut na tuto analyzu: https://www.hwcooling.net/arctic-freezer-33-pod-palbou-roznych-teplotnych-zatazeni/) alebo nie je na vyssiu zataz vylozene poddimenzovany.

Je celkom neralne, aby si v niekotorom poriadnom porovnavajucom teste objektivne nasiel, ako presne si konkretny chladic poradi s konkretnym procesorom. Aj keby test prebiehal na s na chlp rovnakym tepelnym vykonom a k tepelnemu rozvadzacu rovnako pajkovany, tak hra ulohu i plocha a orientacia jadra. Navyse, diverzita rovnakych procesorov/cipov je dost velka (su low a hi-leakage cipy), do toho niekto nedeliduje, druhy ano (a moznosti, co dat vymenou za povodnu pastu na cip je viac), co ma takisto vyrazny vplyv na prestup tepla do chladica. A tak, no...

Btw, otacky samotne nie su dobry ukazovatel. Pri rovnakych otackach ma kazdy chladic inu hlucnost.


Naposledy upravil Lubo91 dňa 22.12.2017 - 21:43:06, celkovo upravené 3 krát.

22.12.2017 - 21:19:24
00
je jedna 12 ročná vecička(a aj "novodobé dvojča"), ktorá má rada taktovanie, doslova si to pýta ak si to chce človek užiť v plných detailoch a aj vtedy je rád za každé fps, tu spomínané i7 6700k na defaulte - pche...stále málo
22.12.2017 - 21:29:12
00
myslim ze ten tvoj football manazer 2018 co vyzera ako flashova hra v browseri ten procak utiahne lavou zadnou :lol:
22.12.2017 - 21:55:47
00
:D bod pre teba, ale z času na čas nakopnem aj veľký comp a vyskúšam že ta moja haraburda(i7 3,5GHz) na tu starú gamesu stale nestači
22.12.2017 - 22:06:54
00
Lubo91 napísal:
Konecne pekna reakcia, ktora si zasluzi odpoved :)

....


Ako som hore pisal, mam AMD FX cize taky maly radiator. Na vodnika neostali €€, musel som sa uspokojit so vzduchom. Pri chladicoch (az na par vynimok) sa vobec neudava pre ake TDP su urcene. Staci len zhruba aby laik vedel co moze ocakavat. Napr taka Noctua - bolo to styri roky dozadu, presny nazov fakt nepamatam- pekny, tichy, vsetko fajn az kym som nedal benchmark. A uz sla teplota rapidne hore. Chladic jak krava ale 250W neuchladi. Tak som skoncil pri cooler mastri. Pasiv je fajny ale vtedy ho uplne zabijal fan ktory bol proste slaby. Tak som vymenil fan za vykonnejsi, kus hlucnejsi ale za to so svetielkom :P a od vtedy je klud. Cize mna by zaujimali tieto cisla, ktore by mi fakt pomohli najst chladic, ktory dokaze uchladit prave moj cpu.
Ono je fajn, mat i7 ktory nezozerie nic, ale dat na neho patkilovy chladic len za to, ze je dobry je kktina, lebo by uplne stacil slabsi ale tichy a lacnejsi.
22.12.2017 - 22:16:30
00
110mat110 napísal:
...mna by zaujimali tieto cisla, ktore by mi fakt pomohli najst chladic, ktory dokaze uchladit prave moj cpu.

To je ale prakticky nemozne.
Jedine, ze by bol v testoch nastaveny identicky airflow a pouzity presne tvoj kus procesora (mas asi FX-9590, ked pises o 250 W?). Aj pri rovnakom modely procesora sa moze spotreba lisit pokojne o +/- 10 % (TDP je velmi, velmi nepresny a nejednoznacny "parameter"). Nehovoriac o tom, ze kazdy ma ine OC, pripadne niekto radsej undervolting a pod.

Aj pri pouziti rezistora ako vyhrevneho telesa s presne stanovenym tepelnym vykonom (povedzme na 225 W, co je TDP tej tvojej sialenej Vishery :)), sa budu teploty v porovnani s CPU dost rozchadzat. Je nieco ine absorbovat teplo z tranzistotov cez kremik ako z rozpaleneho medeneho platu.

Dalsia vec je, ze napriklad taka aktualna generacia intelackych procesorov ma po delide pri podobnej spotrebe (i ked o trosicku nizsej) na jadrach uplne ine teploty ako bez odvieckovania. Preto si myslim, ze je rozumnejsie mat fixnu zataz, ale dostatocne vysoku (aby boli rozdiely medzi chladicmi co najvyssie) a testovat pri roznych hladinach hluku. Faktom je, ze to, co uchladi lepsi 20-eurovy chladic, zvladne i ten za 80 eur. Otazkou je, pri akej hlucnosti... ked jeden chladic vychadza lepsie na 120W Coffee Laku, tak je vysoky predpoklad, ze nebude horsi ani na Bulldozery so spotrebou o tretinu vyssou.

Aky to mas presne Cooler Master, ze je lepsi ako Noctua NH-D14/D15? (ci aky chladic od Noctua spominas, ze ten procesor nezvladol uchaldit?)
23.12.2017 - 00:11:03
00
Potreboval by som poradiť, mám notebook HP probook 450 G2 ktorý ma dve grafiky: Intel HD graphics Family a AMD Radeon R5 M255. V poslednej dobe mi však v hre (cs 1.6) začali dosť dropovať fps, občas až na 10-15fps, predtým som bežne mával medzi 70-100fps. Z toho som usúdil že mne vôbec neprepína v hre na AMD grafiku. Pripájam zopár screenov.
Otázky:
1. Ako nastavím aby mi hra furt bežala na grafike AMD namiesto integrovanej?
2. Čo spôsobí ak zakážem v správcovi zariadení integrovanú grafiku a nechám povolenú len AMD grafiku?

s9.postimg.org

s9.postimg.org

Prílohy:

win.jpg
win.jpg 52.72 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2017 - 13:50:40
00
google pomoze vzdy. pozri toto napr a pripadne nastavenie prepinatelnej grafiky a pre AMD grafiku nastavit vzdy otvrat tu hru v AMD grafike.

29.12.2017 - 14:00:36
02
1.skus to v biose ....ak nepo aj ten spravca by mal fungovat ...
29.12.2017 - 14:05:49
00
Hack3r to som skúšal, dal som hru v AMD grafike na "high performance" no zmenu nevidím
kvakob v biose mám len možnosť "disable dGPU" zakázanie Intel grafiky v správcovi spôsobilo zblbnutie systému, tiež som skúšal aj nainštalovanie najnovšieho AMD driveru.
29.12.2017 - 17:26:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up