jurajS napísal:
Hneď som zistil slabiny - slabé brzdy a prenos nerovností do riadidiel.


Čo mysliš tým "prenos nerovností do riadidiel"?
Vibrácie z hrbolov a výstupkov?
18.12.2017 - 08:19:44
00
jurajS napísal:
Pár vecí, ktoré ma prekvapili: hore kopcom to ide sakra ťažko, v lete sa dosť potím (problém pri pracovných jazdách), ľudia ( a aj ženy) sa za mnou obzerajú :-)

Vitaj medzi nami menovec! Kopec a kolobezka nie su najvacsi priatelia. Do tych naj kopcov aj ti najlepsi kolobezkari tlacia. Kukni na borcov, ktori presli Tour de France, alebo Giro d’Italia. Ja tlacim aj do tych mensich kopcekov a vobec ma to nes€rie. Ale obcas sa aj ja hecnem a niekedy si poviem, ze v tomto konkretnom kopci mi nesmie klesnut rychlost napriklad pod 10km/h. Rad pretekam sam zo sebou. Vlastne s nikym inym ma to nebavi.
Spotrebu tekutin mam obrovsku a preto sa snazim svoje vyletne trasy planovat tak, aby bolo kde doplnat tekutiny.
To, ze sa ludia obzeraju je jedna vec, ale tie reci a komentare ktore niektori maju...
18.12.2017 - 22:43:05
00
duves napísal:
Čo mysliš tým "prenos nerovností do riadidiel"?
Vibrácie z hrbolov a výstupkov?

Nuž áno, nebol som zvyknutý na takú tuhú vidlicu. A okrem toho je rozloženie hmotnosti na kolobežke iné ako na bicykli. Nevedel som s pôvodnou vidlicou nájsť kompromis medzi nízkym valivým odporom (nafúkané plášte) a pohodlím. Až tá smiešna vidlica z praveku mtb so zdvihom možno 60 mm to vyriešila :-)
19.12.2017 - 06:20:50
00
footbike napísal:
Vitaj medzi nami menovec! Kopec a kolobezka nie su najvacsi priatelia. Do tych naj kopcov aj ti najlepsi kolobezkari tlacia. Kukni na borcov, ktori presli Tour de France, alebo Giro d’Italia. Ja tlacim aj do tych mensich kopcekov a vobec ma to nes€rie. Ale obcas sa aj ja hecnem a niekedy si poviem, ze v tomto konkretnom kopci mi nesmie klesnut rychlost napriklad pod 10km/h. Rad pretekam sam zo sebou. Vlastne s nikym inym ma to nebavi.
Spotrebu tekutin mam obrovsku a preto sa snazim svoje vyletne trasy planovat tak, aby bolo kde doplnat tekutiny.
To, ze sa ludia obzeraju je jedna vec, ale tie reci a komentare ktore niektori maju...

Kolobežku som postupne začal vnímať ako určité vzopretie sa pravidlám. Koniec-koncov je u väčšiny ľudí spájaná s pohybom detí, takže keď na takom "monštre" ako mám ja, vidia nie najmladšieho pána, nečudujem sa ich nechápavým a prípadne pobaveným pohľadom. Lenže zväčša nevnímajú zdravotné benefity kolobehu a v mojom prípade úsporu času a peňazí pri doprave do a z práce.
Strmšie kopce samozrejme tlačím, ale cítim, ako si už telo na kolobežku zvyklo a tie miernejšie už nepredstavujú takú záťaž, ako na začiatku.
Iste, kto má akú skúsenosť, pomáha kolobežkovanie aj zlepšeniu výkonu pri bicyklovaní?
19.12.2017 - 06:34:32
00
jurajS napísal:
Kolobežku som postupne začal vnímať ako určité vzopretie sa pravidlám. Koniec-koncov je u väčšiny ľudí spájaná s pohybom detí, takže keď na takom "monštre" ako mám ja, vidia nie najmladšieho pána, nečudujem sa ich nechápavým a prípadne pobaveným pohľadom. Lenže zväčša nevnímajú zdravotné benefity kolobehu a v mojom prípade úsporu času a peňazí pri doprave do a z práce.
Strmšie kopce samozrejme tlačím, ale cítim, ako si už telo na kolobežku zvyklo a tie miernejšie už nepredstavujú takú záťaž, ako na začiatku.
Iste, kto má akú skúsenosť, pomáha kolobežkovanie aj zlepšeniu výkonu pri bicyklovaní?

1.Ešte k tej vidlici, tiež som uvažoval nad odpružením a teda mam pasaže, kde by sa to zišlo (napr. tu: https://www.youtube.com/watch?v=yvNdQkJyHk4 ), ale zda sa mi to skor nevyhodné.
2.Čo je to "nie najmladšieho pána"? Lebo ja mám 55.
3. Kopce su problém, ale mam v Malých Karpatoch urobeny celkom slušný okruh. https://www.youtube.com/watch?v=X-MzWWAcfbw
Normalne jazdim v mierne zvlnenom terene, ale uplne najhoršie je protivietor, ked sa vraciam nazad. Pre mna je mať pohyb cely rok je velmi doležité. Mal som 90 kil, od jesene do jari len flakanie. Hmotnosť som stiahol na 81-82 (uvidim ako po sviatkoch). Večer, ked sa vraciam z pravidelneho vyjazdu o 21:30 mavam často vlčí hlad. Ak by som tolko nežral, určite by som mal menej.
4.Doležite je, že pohyb je cely rok, takto človek nestratí kondičku. Už som mal dobu a to podstatne mladší, že som na jar po zime, teda po zahalaní mal problem to vyšlapať hore na Biely kríž nad Račou.
19.12.2017 - 16:12:29
01
Tých 68 km je teda dosť, klobúk dole
19.12.2017 - 19:14:09
00
Juraj, zdravotne benefity kolobezkovania su velmi vysoke... len na to este vela ludi neprislo, a po sedeni cely den v robote si zase sadnu na bicykel (sice lepsie ako sediet pred telkou) ale zase len sedenie... preto len kolobezka, aj do roboty, aj na trening, aj na sutaze aj do mesta ...
Na bicykli su zatazovane ine partie, takze ako doplnkovy trening na zlepsenie kondicky ano, ale ako hlavny trening na bicykel skorej nie. Sam mam skusenost, ze som bol tento rok na jar a aj na jesen na bicyklovej sportovej diagnostike, a dosahovane parametre som mal len o malicko vyssie. Vykonnostne som pritom na kolobezke isiel raketovo hore.Na jar som mal priemerku na zavodoch cca 20-21km/hod, na jesen som mal uz na jednom rovinatom zavode 26 km/hod (mladi borci co vyhravaju kategoriu Masters jazdia jaj cez 30 km/hod... :)) A to ma namotivovalo este viac. V lete sa chystaju v Banskej Bystrici popri maratone aj kolobezkove neoficialne majstrovstva Slovenska, tak dufam ze ta tam uvidime. Ak mas aplikaciu Strava, mozem ti poslat linky na sportovo kolobezkovu komunitu, kde jasne vidis ako trenuju Rakusania, Nemci, Holandania. Hlavne je ale, jazdit vela a casto... to je potom radost sledovat ako ide vaha dole a vykonnost hore. Bolesti chrbta su minulostu, a co je najpodstatnejsie kolobezka ti vyrazne posiluje rotacne svaly brucha, ktore tvoria hlavnu podporu chrbatu... V Cechach je kolobezka dokonca odporucana ortopedmi ako rehabilitacna pomocka na chrbticu.
19.12.2017 - 23:35:00
00
Dušan, ďakujem za rozsiahlu odpoveď. Tie majstrovstvá Slovenska sú lákavé, ale trochu (veľmi) ma nastrašili jazdné priemery, o ktorých si písal, až keď som si pozrel zbierku Tvojich strojov, tak mi to dávalo zmysel. Obávam sa, že so súčasným 12 kg strojom s vysokým nášľapom (výborné na zdolávanie mestských obrubníkov) by som do cieľa nedošiel v časovom limite. :-( Minimálne by to chcelo kompletnú sadu súťažných kolies a znížiť výšku nášľapu (mám dve polohy upnutia zadného kolesa a dopredu viem dať cestný plášť) . Stravu sem-tam používam, aj keď potvora zvykne prerušiť záznam v najnevhodnejšej chvíli.
20.12.2017 - 05:20:48
00
Zatial fajn prognoza počasia. Do konca roku v BA sneh nebude.
20.12.2017 - 16:41:39
00
Cerstvo dokoncena, ultralahka celokarbonova kolobezka urcena na "uphill" kriteria. Hmotnost 4260 gramov. Este naplnit brzdu olejom, dat omotavky a snad sa do 4300 zmestim... :)

Prílohy:

DSC_5731.JPG
DSC_5731.JPG 916.79 KiB thumb_up1thumb_down

DSC_5736.JPG
DSC_5736.JPG 1.57 MiB thumb_up1thumb_down

DSC_5740.JPG
DSC_5740.JPG 160.28 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2017 - 16:11:50
03
ciboha!
23.12.2017 - 16:59:29
00
Zeriav, zeriav, kam letis ? ;-)

Nadhera, zase3 raz si trafil do mojho instalaterskeho vkusu. Je to len skreslenie fotkou, alebo mas naozaj stupatko mierne do kopca ?
23.12.2017 - 17:07:26
00
fokel...hej, vydalo trochu do kopca, ale aj tak je "proklete nizko"...
23.12.2017 - 19:31:40
00
Chapem ze je ti ficura, v podstate zabudovany slider :-) mas na tom uz nieco najazdene ? Lebo ja ked vymenim pevnu vidlu (takmer rovno) za odpruzenu (mierne do kopca) tak to citim v lytkach a mozno aj achilovke
23.12.2017 - 22:34:14
00
zatial 0 km
24.12.2017 - 04:59:43
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up