Jazdím často po ceste povedľa cyklocesty a nikdy ma nikto nebuzeroval, takže také horúce to nebude. Ak by ma zastavili, budem tvrdiť že trainingfahrt a uvidím :)
02.01.2018 - 12:53:18
00
Ahojte, v prvom rade všetko dobré do nového roka!

Už som sa tu pýtal na kolesá, svoj výber som celkom zúžil a chcel by som Vás poprosiť o pomoc pri výbere. Rozhodujem sa medzi tromi variantami:
1.
https://www.sigmasport.co.uk/item/Mavic/Haute-Route-Ksyrium-Pro-Carbon-SL-Clincher-CL-Disc-Wheelset/DLEX
2.
https://www.sigmasport.co.uk/item/Mavic/Cosmic-Pro-Carbon-SL-Disc-6-Bolt-12mm-Clincher-Wheelset/H8UC

Jazdím klasické bratislavské trasy, čiže Rakúsko, Malé Karpaty a samozrejme hrádza + všade po Slovensku kam idem sa snažím so sebou zobrať aj bicykel a pojazdiť v inom prostredí. Nemáte niekto skúsenosti s niektorými z daných kolies, resp. informácie z prvej ruky od dlhodobého používateľa? Rozumnejšia voľba mi prídu tie ksirium ale zas tie vysoké ráfiky na Cosmicoch by ma v špurte na cedulu mohli zvýhodniť :) Váhovo sú na tom rovnako, no na ksyriumoch je center lock, čo mi príde ako lepší systém.
Čo ma však zaráža, že aj tu na fóre ľudia spomínali, že Mavici nie sú až taká kvalita ako sa prezentujú (časom zníženie tuhosti, vŕzganie).

Preto som napriek pomerne počiatočnému odporu začal loviť aj vo vodách "lacných karbónových kolies" a našiel som toto:
3.
http://eu.acebike.com/carbon-wheels/350d-disc-brake-wheels

Je to zjavne priekupník čínskych kolies, ktorý zákazníkov ušetrí od starostí od cla a dáva pocit, že nakupuje z Nemecka. Pokiaľ si mám ale kúpiť mavici za 1150 €, ktoré sa mi časom nejak rozvržú, prečo potom nekúpiť takéto kolesá za 750€, kde ma to aspoň až tak neprekvapí a menej utrpí aj peňaženka. Dokonca deklarujú poistenie zodpovednosti a 2ročnú záruku.

Vychádzam zas z toho, že väčšinou píšu recenzie nespokojní zákazníci a možno sú väčšinové skúsenosti s tými mavicmi pozitívne.
Prípadne, ak by ste vedeli o nejakej výhodnej kúpe na úrovni +/- 1000€, budem vdačný za typ.

Ďakujem.
03.01.2018 - 18:08:08
00
Za predpokladu, ze su na tych cinach ako uvadzaju Sapim CX Ray a podla foto DT Swiss naboje tak by som ich na Tvojom mieste zobral. Ako bonus - aj keby ten noname rafik bol horsej kvality ako Mavic tak su to diskove galusky kde by sa to malo menej prejavit (ak vobec). Za usetrene chechtaky by som si doprial napr. cyklodovolenku a uzival si.
03.01.2018 - 18:31:27
02
Tiež mám čínske ráfiky , ale galúskové a na ráfikové brzdy a sú v pohode (9000km). Pri kotúčovej brzde ráfik neprehreješ, tak sa nemáš čoho báť.
03.01.2018 - 18:37:52
00
Dakujem. Mna tiez na tych "nemeckych"zaujali dt swiss naboje a spice ale ci si nepriplatit radsej za overenu kvalitu v podobe Mavic. Preto ma skor zaujaimalo ci aj naozaj su tak kvalitne lebo ta zlava je naozaj vyrazna, cize idem za vidinou super kolies za relativne prijatelnu cenu. Preferujem clincher bo galusky su podla mna pre makacov a tam sa (zatial) neradim. Aj ked pri tych "nemeckych" je vaha galusiek fakt super.
03.01.2018 - 20:55:36
00
a co tak toto? https://www.bike-discount.de/en/buy/dt-swiss-rc-28-spline-c-road-carbon-wheelset-683921
03.01.2018 - 22:36:49
00
Dakujem. Skvela vaha a aj cenovo presne medzi Mavicmi a tymi cinakmi, navyse tubeless. Nechapem ako som ich prehliadol (pomaly ine nerobim :)...Musim si o nich nacitat recenzie. Len stale som rozpolteny co sa tyka vysky rafika, ci ist do takychto nizkych alebo do vysokych 40mm+. Momentalne mam 35mm. u mna je toto cisto otazka designu, ziadnej snahy o ziskavanie sekund. Z designoveho hladiska sa mi dt swiss moc nepacia.
Kazdopadne pri dt swiss by som siel s vahou skoro o polkila dolu (neratam este tubeless riesenie) a to uz stoji za menej designove riesenie..
03.01.2018 - 23:28:11
00
pozor, tie DT Swissy majú v popise 15x100 vpredu
AFAIK by mali mať aj 12x100 adaptér, ale prečo tam nie je uvedený, netuším
inak zlaté kolečká do kopcoff a za tú cenu niet o čom
04.01.2018 - 02:39:14
00
Nasiel som recenziu iba na 38spline a tam sa uvadza ze by mali byt konvertovatelne na 12x100 takze predpokladam ze aj 28. Napisal som do BD nech mi daju info. Ak toto doriesim tak ich asi kvoli tej vahe vezmem...len o Mavicoch tu nepadla ani zmienka :(
04.01.2018 - 10:09:41
00
Miso12 DT Swiss naboje su konvertovatelne. Staci vymenit koncovku. Tie budu na 99% sucastou kolies. Jediny naboj, ktory nevies konvertovat je predny s klasickym rychloupinakom na pevne osy. Opacne vsak ano vlozenim osky + koncovky.
04.01.2018 - 10:15:03
00
Tipujem, že 12x100 adaptér len zabudli uviesť, však uvidíš, čo ti napíšu.
04.01.2018 - 10:33:24
00
Ja som tie Ksyria (nie Haute Route) dostal s bikom, mám na nich 3600km. Odišlo na nich jedno ložisko v orechu, vymenili mi ho v rámci reklamácie bez problémov, len to niečo trvalo. Inak super kolesá bez zvukov alebo iných problémov. Pred tým som mal hliníkové Ksyrium Elite, najazdil som na nich 19tkm bez jediného problému, takže ja som s Mavicom OK. Z tých dvoch Mavic kolies by som vybral ale Cosmic, lebo sú to vyššie ráfky s rovnakou hmotnosťou.
Z alternatív by som ešte pozrel Hunt, len tam karbóny sú za rovnakú cenu ako tieto zlacnené Mavicy
04.01.2018 - 13:36:39
01
Hunt - dobrý pomer cena/výkon, ale bol som varovaný, že sú dosť hlučné :D
04.01.2018 - 14:30:40
00
Niekto tu na v teme kategoricky vylucil Hunty, preto napriek vhodnej cene som ich nezahrnul do vyberu.
04.01.2018 - 14:53:38
00
Mavic má agresívnejší zvuk orechu ako Hunt, ale ja zasa čím hlučnejšie, tým lepšie :)
04.01.2018 - 14:56:33
00
keyboard_arrow_up