Dorien09 napísal:
Večerné stretnutie na hrádzi medzi starým mostom a Apollom hneď za vodákmi. S najväčšou pravdepodobnosťou to bola srnka. V pohode si idem, zrazu sa predo mnou niečo mihlo a akoby som vrazil do steny (cca 30km/h). Keď som zistil, že som relatívne ok a pozrel na bike, bolo mi do plaču. Koleso bolo pár metrov od bicykla v priekope. Nemal som ešte odvahu skontrolovať zvyšok bicykla. Ale aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou budem kupovať nový rám.


skus to napisat dovozcovi alebo vyrobcovi... mozno poslu aspon vidlicu ;-)
ale hlavne ze ty si OK.
12.01.2018 - 09:52:53
00
veru, mal si velke stastie. Na BF uz pisali aj o smrtakoch v suvislosti stretov so srnkami v zjazde. A to sa moze stat aj cez den, nielen v noci. Napriklad ma napada ta dlha asfaltka z 3 kamennych kopcov do Limbachu - je vacsinou uplne prazdna, siroke zakruty, da sa to tam pustit a rychlo letiet, no kedze je to ludoprazdne, tak tam byva aj vela vysokej zveri. Ako si pisal, je to ako naraz do steny :/
12.01.2018 - 09:58:58
00
Kedze srnka patri polovnemu zdruzeniu urcite ti skodu a bolestne uhradia.
Teraz vazne: Prajem skore doliecenie bajk zamrzi ale mohlo to dopadnut horsie...
12.01.2018 - 11:02:01
01
Ty vole, tam by som zvera asi nečakal. A to som zvyknutý na diviačiky na benzínke :D
Vidla sa dá zohnať, zvyšok skontroluj. Tiež by som povedal, že väčšina energie sa vyšantila na likvidácii vidly, prípadne deformácii kolesa.
12.01.2018 - 11:08:12
00
Skontrolovať poistky treba, či nie sú aplikovateľné.

Prílohy:

Screenshot_20180112-101812.png
Screenshot_20180112-101812.png 1.07 MiB thumb_up0thumb_down

12.01.2018 - 11:21:38
00
tulenik: na tom mieste srny prebiehavaju casto , dost to tam zije :D ..a nielen tam , po celej hradzi je to sama srna, zajac, pes (hlavne celu cast poza kone) , naposledy aj bobor :tmi: .. srna prebehnuvsia pred kolesom , to sa mi uz stalo na hradzi.

exot : motorove vozidlo :) .. odblokovane ebiky mozno :lol: /ak maju SPZ/

mateg.gubis: asi jazdis v zlom case, tej zveriny je tam vela uz niekolko rokov. Som prekvapeny, ze ste s tulenikom prekvapeni :lol: Ale na druhej strane, ja som tam skoro kazdy den, tak mam lepsiu statisticku vzorku :lol: .. sak ono to za par rokov bude minulost, lebo cele sa to tam ma zmenit na promenadu ala River Park/Eurovea, takze potom uz nebudu kolizie zo srnami, ale s ludmi :(

sesulak : ja som ho skoro zrazil v zimnom obdobi :) .. tahal hajzlik konar po ceste :D .. a vlastne preco pises , ked si z Trencina :D .. tu mame leto aj v zime, nie ako na severe :lol:


Naposledy upravil lto dňa 12.01.2018 - 18:43:40, celkovo upravené 2 krát.

12.01.2018 - 12:24:29
01
kimlo jasné, ak bude rám ok, pôjdem za majiteľom obchodu, kde som bral bike, nech sa mi popýta, či sa niekde v sklade nepovaluje voľná vidla.

tulenik koleso sa zdá byť ok, ale to viem posúdiť len okom. Predpokladám, že ak by som mal nahodené karbóny, tak koleso bude tiež K.O.

Fakt miesto, kde by som tú zver nečakal, jazdím tade pravidelne, ale nič som tam ešte nevidel. Holt asi sa to malo stať
12.01.2018 - 17:43:35
00
lto napísal:
tulenik: na tom mieste srny prebiehavaju casto , dost to tam zije :D ..a nielen tam , po celej hradzi je to sama srna, zajac, pes (hlavne celu cast poza kone) , naposledy aj bobor :tmi: .. srna prebehnuvsia pred kolesom , to sa mi uz stalo na hradzi.

exot : motorove vozidlo :) .. odblokovane ebiky mozno :lol: /ak maju SPZ/

Bobry su na/pri hradzi hlavne v lete.
12.01.2018 - 17:45:42
00
uf asi pridam lumeny pri vecernych jazdach. popravde tohto sa vecer vzdy bojim ze mi skoci do cesty. v lese vacsinou vyzvanam rolnickou nech ich plasim a ujdu skor ale aj tak ... mam znameho - uz dochodcu - co mu na turistike skocila vyplasena srna kopytom rovno do kolena. uz nikdy nechodil uplne rovno - "zahadzoval" nohou do strany - neskor si to koli tomu odniesol bedrovy klb. takze neskodne zviera ale moze pekne zneprijemnit zivot - aj ked nechtiac.
12.01.2018 - 21:07:33
00
Lumeny ti nepomoze. Ked ti vyskoci srnka tak ju budes vidiet o sekundu skor ale aj tak neubrzdis.
12.01.2018 - 21:32:56
00
to by som neskúšal ony sú sprosté a svetlo ich priťahuje :D Viac svetla=viac srniek pod kolesami, to mám otestované :D
12.01.2018 - 21:52:36
00
Niečo to určite pomôže. Keď už srnka skočí pred koleso je neskoro ale silné svetlo pomôže zver zbadať skôr ako vôbec na cestu vôbec skočí takže je viac času na reakciu. Samozrejme treba okrem stopy stále periférne sledovať aj okolie.
12.01.2018 - 21:55:25
01
stačí sledovať svietiace oči, to si ľahko všimneš
12.01.2018 - 22:00:53
00
MrKoubak napísal:
to by som neskúšal ony sú sprosté a svetlo ich priťahuje :D Viac svetla=viac srniek pod kolesami, to mám otestované :D


nemýliš si to s nočnými motýľmi ? :lol:
12.01.2018 - 22:11:13
02
Podla mna je najlepsie nechat zver nech si aspon vecer oddychne od ludi a jazdit za svetla.
13.01.2018 - 01:07:46
013

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up