Treba nosit so sebou nahradnu normalnu sedlovku. Ten co sa mu to stalo, nosi so sebou na vyjazd vselico, tak jedna sedlovka sa tam hadam este pomesti ;)
15.01.2018 - 20:53:18
02
fúúú to by som bol v strese, radšej nosím náhradný bajk na chrbte ... :rofl:
15.01.2018 - 20:59:26
012
Netreba, ked sa napriklad zlomia rajdy, nevadi, strcis tam konar. Miesto tlmicu pasuje tiez nejaka hrubsia klada. A ked sa zlomi ram, tak to opravis lahko:
cdn.instructables.com

i.dailymail.co.uk
15.01.2018 - 21:14:41
04
iron.hide napísal:
Treba nosit so sebou nahradnu normalnu sedlovku. Ten co sa mu to stalo, nosi so sebou na vyjazd vselico, tak jedna sedlovka sa tam hadam este pomesti ;)

Aj takych kamosov mam :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post48743.html#p48743
15.01.2018 - 21:27:30
03
Palo TT napísal:
Pockame na odpoved od neho? :)


mňa skôr milsu napadol on má takej farby bajk :)
15.01.2018 - 22:35:06
00
On má/mal Stumpjumper. Hento je Ľubov Reign 😉
15.01.2018 - 22:38:58
03
ten lubov nebol šedý? :D či len to mám farboslepú spomienku na ten výazd s lto, double atď? :D
15.01.2018 - 22:43:51
00
tak rad by vam odpovedal, ale nemoze.... ma posledne 2 prispevky....
16.01.2018 - 10:55:54
06
prišiel čas, založiť fake account :lol:
16.01.2018 - 11:13:12
01
Netreba, ja mu doverujem, budem si s nim sharovat moje konto :)
A dam ho premenovat na: Palo TT feat. lto
16.01.2018 - 11:56:02
08
mne nemusi odpovedat ,je to jeho bajk ,to poznam :)
16.01.2018 - 12:09:35
02
Mna poplietol na chvíľu len tlmič ?. Potom mi došlo že cc má na Yeti-m.
16.01.2018 - 12:19:32
02
To bude post na celu stranu ked lto zacne pisat :D.
16.01.2018 - 13:27:23
02
Ano, je to moj bajk a Palo TT vychytavka :) .. ale cele to zacalo uz rano, ked som o piatej vstal a pozrel z okna. Pocasie nevestilo nic dobre .. lahky dazdik zmiesany so snehom a mokra vozovka v hmle, pri teplote kusok nad nulou, slubovala nevsedny zazitok.

Varovny prst bol zdvihnuty uz na dialnici, kedy mi z nicoho nic uletel stierac .. hned som vedel, ze to je len zaciatok... a nemylil som sa /vlastne uz vecer som nasiel len tak sfuknute zadne koleso/. No cestou hore zo Striebornice, ale chmurne uvahy o kvalite stieracov a korporatnych kuchynkach, rozptylil krasny novy sniezik, co v kombinacii s mrazikom slubovalo miesto asfaltoveho vyjazdu, teren. A tak aj bolo .. Palo sa ma najprv takticky spytal, kade chcem :lol:. Pozrel som na pneumatiky a usudil som, ze Trail Kingovi sa lepsie vodi v terene, tak sme optimisticky hupsli na zvaznicu, po ktorej Palo "dlhsie nesiel" .. a .. ano, dobre si myslite, bolo to tak :D. Tieto zvaznice mavaju jednu nemilu vlastnost - obvykle ich chytia do ruk lesni robotnici . Davno som nesiel po takom blate ... Makucke a spravne upravene ,kvalitne primrzajuci nastrek /Trail King naviac je super ruzicovy rozstrekovac/.

Po chvilke stupania z Bojnej som ale zacal mat pocit, ze teleskopka sa nechce uplne vysuvat. Pocit sa po chvili zmenil na istotu a chvila laborovania /predpoklad - zamrznute lanko ako posledne/ zacala na mna nemilo sycat a mierne pustat tekutinu, ktora sa ukazala ako nie ta, co vznika zo snehu. Toz co teraz /chvila, ktorej som sa vzdy desil nastala/ .. vracat sa nebudem, vytiahnut sa moc nedala, tak som sa rozhodol pokracovat aj tak. Palo TT sa na to ale nemohol divat a kedze ho uz chvilu predtym vycerpalo sledovanie mojej novej vychytavky - ovalnej kladky :lol:, presvedcil ma, ze mcGyver este zije. Bol som sice skepticky, ale iskricka nadeje bola vykresana po zisteni, ze som rano naozaj preventivne pribalil na vyjazd pilku. Snad asi prvykrat na takyto vyjazd... a ani neviem preco vlastne. Palo ukazal, ze je zdatny tesar, pretoze pekne pripilil aj koniec, aby licoval zo sedlom a ja, ze stahovacie pasky (a WDcko) je zaklad. Mensia chybicka sa vloudila v tom, ze toto dokonale dielo, ktore inak vydrzalo dalsich asi 30-40km / a zrejme by vydrzalo viac, ako XTR retaz/, bolo nasadene do produkcie skor, nez som zistil, ze mam prilis vytiahnute sedlo z predosleho pokusu. Ale ani to mi nepokazilo dobru naladu a uz som spekuloval ako to prerobit tak, aby som packou na riaditkach mohol papek odstrcit a znovu pristrcit, cim by som znovu ziskal stratenu funkcionalitu, naviac v buducnosti sa rysovala moznost odlahcenia, kedze teleskopicka sedlovka je ohromna vahova pritaz.

Dalsie hodiny cesty uz nepokazil ani obligatne mrznuci presmyk, na ktory staci tretra a prinajhorsom papek, trciaci pri ceste a za zbierania dalsieho ochranneho krytu zostaveneho zo zmesi piesku, blata, snehu, vody a ladu sme postupovali nezadrzatelne vpred k cielu, miestami osvetlovani zahadnou zltou gulou na oblohe. Pri jednej zastavke, kedy Palo bojoval s vydobytkom modernej technologie zvanej smartphone, dokonca s dvomi, kedze 1:1 by bol nefer boj, som sa rozhodol trochu bajk umyt. Okrem toho, ze to slo dost ztuha, kedze v prirode sa malokedy vyskytne volne leziaci horuci pramen, som zistil .. ze mi tecie vidlica. Ano .. umyvanie bajku je fatalna chyba. Ktora naviac viedla k tomu, ze mi do blatnika namrzla betonova zmes, osupavsia oblubene fuziky na Trail Kingovi.

No .. a na zaver, unaveny a tuziaci po teplom miestecku najlepsie pri chladnicke, kedy jedine co bolo treba sa spustit po asfatke k autu, Palo srsiaci energiou a 2 tyzdnovym bajkovym abstakom navrhol obligatnu skratku cez les. Obavajuc sa blatovo-snehoveho mrznuceho Mordoru sa mi velmi nechcelo, ale co clovek neurobi pre vyskove metre ... pokracovanie bolo jasne. Ukazalo sa to ale ako velmi dobre rozhodnutie, pretoze zaver bol po krasnom, spravne "chrumkavom" snehu v prijemnejsej teplote -3 az -4 a vecernom zapadajucom slniecku ... obavany zjazd nastastie vo vacsej miere bol obiditelny snehom - blato bolo nastrazene v skoro plnej sile.

No a zaver vyjazdu uz bol len o tom, ako previezt zmrznute spinave prasa v aute :D /zima a niekde strateny kabel od wapky este doma tomu moc nepomohol/, a zistenie, ze ak sa zaspini mobil tak zasadne vzdy foto sosovka.

No a neskoro vecer citajuc prispevky fora, som sa zasmial nad reakciou Kristiny GZAovi o tom, ako chudaci pretekari musia trenovat ked je zle pocasie .. my sme s Palom sli dobrovolne :rofl:

dodatok: pribeh, osoby a miesto su zalozene na realnych udalostiach a vsetky pocity a dojmy sluzia na pobavenie.
16.01.2018 - 16:56:19
035
Super zážitok 😂 ... dokonca keď si das pauzu, objaví sa v tebe spisovateľ ;-)
16.01.2018 - 17:00:10
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up