s tymi kolenami je to individualne, ako so vsetkym, ja som maval s nimi problemy od mlada, az to skoncilo tym, ze som si jedno uplne odpalil... dovtedy mi kadeco predpisovali, odporucali, tablety, rehabilitacie, injekcie a neviem co este, ale nic realne nepomohlo, pomohol az doktor, ktory mi "sadol" a dal mi koleno do poriadku a ja uz vyse 7 rokov robim vsetko naplno bez akychkolvek komplikacii a dufam, ze to vydrzi co najdlhsie, aj ked viem, ze to zrejme tak nebude... a najdolezitejsia bola kvalitna rehabilitacia po ukone, s ktorou som si dal doporiadku aj to druhe koleno, proste ziadne lieky, injekcie, magnety, ale cvicenie, cvicenie, cvicenie a samozrejme bicykel... :-) nemam ale ziadny treningovy plan pre napredovanie na bic, proste len jazdim podla toho, na co mam akurat chut, ale takmer celorocne a odpalit kolena sa mi teda nepodarilo... behat nebehavam, jednak ma to nebavi a mam aj troska vyssiu vahu, ktora pri behani by asi nemala pozitivne ucinky na kolena :-) ale takej turistike, skialpu, resp. aj basketu nepohrdnem a tieto aktivity sa tiez velmi nemaju v laske s kolenami :-D
11.01.2018 - 13:57:37
00
Ja si myslím, že beh je na kolená proste iná lomba. Okrem toho to koleno je tak komplexné, že pri tom behu sa na ňom podpisuje aj držanie tela, technika behu, obutie, váha a tak. Odpáliť kolená behom je určite jednoduchšie ako na biku. Problémom je, že človek sa "zrazu" rozhodne behať a ide na to a to môže byť zradné. To bol aj ten sprostý nápad, aj keď nebol som prvýkrát behať posledne, ale ten beh mojím kolenám neprospel - urobil som niečo zle, možno aj technika, niekedy stačí aj raz zle došlapnúť na betón a problém je na svete.
11.01.2018 - 14:16:22
00
To koleno ti po behu neopuchlo ?
11.01.2018 - 16:59:57
00
Neopuchlo resp. ja som ziadny znatelny opuch nezbadal.
11.01.2018 - 17:17:14
00
Tak to by potom nemuselo byť až také vážne. Hlavne to nechať zahojiť a znova nabehnúť na najlepší rehabilitačný prístroj - trenažér. A s tým behom. Pre pohybový aparát je beh a bicykel nebo a dudy. Relatívne vysokou intenzitou /preteky/ sa dá ísť na bicykli aj 21 dní po sebe - GT /s jedným dňom voľna po týždni/. V behu také niečo nehrozí ani náhodou. Maximom sú dva dni pretekania po sebe. A pokiaľ na beh človek nie je zvyknutý a poruší naraz všetky tri zásady - postupnosti /rovno 10 km/, pravidelnosti /raz za čas/ a primeranosti /rýchlejšie tempo/ nič iné ako preťaženie nemôže vyniknúť.
11.01.2018 - 17:38:53
00
Zatiaľ to vyzerá, že by to malo byť iba preťažené, ale vylúčil som radšej aj pohyb na biku, lebo som si vravel, že je lepšie dať telu čas, nech sa môže dobre zregenerovať. Chodiť som samozrejme musel, ale v robote nestojím na nohách a jazdím autom, takže telo má relatívne dosť času nechať nohy oddychovať. Masírujem si nohy a beriem céčko, vápnik, horčík, colafit a rybí olej ale toto som bral aj počas tréningov. Verím, že sa to dá do konca týždňa dokopy a potom skúsim nabehnúť na ľahkú záťaž na stacionár. Prídem síce o nejaké dni, ale ničomu to nevadí, lebo v januári som aj tak mal v pláne dávať iba ľahšie tréningu s trochu navýšeným časom stráveným na biku, takže to môžem prispôsobiť a môj plán strašne neutrpí a uvidím ako to pôjde.
11.01.2018 - 18:18:41
00
keby ste radsej sedeli v krcme, nemuseli by ste taketo problemy vobec riesit...
11.01.2018 - 20:57:24
02
V krčme to tiež môže zaváňať kolenom - údeným.
11.01.2018 - 21:01:19
02
MageZ napísal:
keby ste radsej sedeli v krcme, nemuseli by ste taketo problemy vobec riesit...


Ani nevrav. ***** som dnes na lyžiach tak, že pravú ruku nedvihnem v ramene. V krčme by som maximálne po hudbe dostal 😂😂😂
11.01.2018 - 22:36:59
02
A cucal by si zekeninovy vyvar cez slamku 😀
12.01.2018 - 06:01:24
00
Dnes som skúsil ľahký tréning na biku, koleno vcelku v pohode, ale pri zvýšení kadencie sa po určite dobe začalo slabo ozývať, takže next week pre istotu ešte oddych a pocvičím brucho a hornú časť tela trochu :-)
14.01.2018 - 17:24:06
00
Tak ortoped povedal, ze ITBS 2-4 tyzdne kludovy rezim a vraj na pravom kolene su na rtg badat nejake artrozne zmeny. Mam pockat kym osozbeju priznaky a potom pomaly zlahka zatazovat bicyklom. Condrosulf mi dal a v pripade znacnej bolesti analgetka alebo antireumatika. Rozmyslam ze pre istotu si to dam potvrdit aj niekym inym. Behat uz budem asi iba pozetanim behu v telke 😀
18.01.2018 - 09:48:21
02
Condrosulf predpisal ortoped aj mojej starej a nakoniec skoncila s mri, ultrazvukom zil, neurologii, rtg chrbtice a stale jej na nic neprisli az kym nesla za doktorom po znamosti. Zatial to vyzera na meniskus 22.1 ide na dalsie mri a uvidime, tym chcem povedat ze niekedy treba fakt zaplatit aby sa clovek nieco normalne dozvedel
18.01.2018 - 18:13:21
00
MecoTrance: no však preto som napísal, že sa budem snažiť ešte ísť za niekým iným, pre potvrdenie resp. názor aj niekoho iného. Ešte rozmýšľam, že ako ďalej, rozhodil som kontakty, či niekto nemá nejaký dobrý tip.

Z čoho som síce trochu prekvapený, ale hovorím si, že v 38 rokoch dnes niektorí aj umierajú, že artrózne zmeny v kolene. Nikdy som nemal vážne zranené koleno, ani som sa nevenoval aktívne nejakému športu, ktorý by bol náročný na kolená. No ale tak asi na to vplývajú aj iné faktory. Treba ísť ďalej a asi pomôcť aj trochu sám.
18.01.2018 - 19:13:57
00
https://theses.cz/id/lmu6k0/00159849-165791322.pdf
20.01.2018 - 18:42:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up