Kompletny zoznam spic DT Swiss.

Prílohy:

dt swiss spokes.jpg
dt swiss spokes.jpg 187.01 KiB thumb_up1thumb_down

12.01.2018 - 10:33:45
03
https://mtbs.cz/clanek/remerx-hleda-enduro-testridera/kategorie/bleskovka-technika
18.01.2018 - 20:36:17
00
Teraz v zime sa to moc relevantne neotestuje.
18.01.2018 - 20:43:25
00
Majo, ale nebyť zimy, tak ty by si ich v tých terénoch otestoval teda riadne, možno až tak, že by banovali, že ti ich na testovanie dali :D
18.01.2018 - 21:09:02
00
Čo s týmto? Je to novo vypletené. Všetko nové? Je to mimo linky.. (Foto s plášťom)

Prílohy:

Komentár súboru: Nové čerstvo vypletené koleso - vyosené doľava - smerom ku kotúču.
IMG_5315.JPG
IMG_5315.JPG 1013.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Staré koleso - pekne v strede.
IMG_5320.JPG
IMG_5320.JPG 974.99 KiB thumb_up0thumb_down

18.01.2018 - 22:50:52
00
ľavé špice povoliť a pravé špice pritiahnuť a vyplietačovi dať facku :)
18.01.2018 - 22:52:17
08
:y: :handshake:
"Odkážem"! .. teda tú facku :P
Díky :)
18.01.2018 - 22:57:33
00
Kristina
prosim ta, aka os/linka sa "chytá" pri takomto vypletaní aby to pasovalo ako má? Chytá sa stred náboja ráfom, alebo nejaká špeci určená linka??
18.01.2018 - 23:09:18
00
Kristina napísal:
ľavé špice povoliť a pravé špice pritiahnuť a vyplietačovi dať facku :)

to by som netvrdil, vyplietac ho dal na stred podla stolice, takze podla mna vsetko ako ma byt. Obcas sa stava, ze treba dodatocne posuvat na vyplete, nie je to nic nezvycajne
19.01.2018 - 00:11:53
00
JuRose Vystredenie kolesa treba kontrolovat pravitkom. Kazdy vypletac by ho mal mat a pracovat s nim. Vypletacia stolica nestaci.

Prílohy:

Digital-dish-tool.jpg
Digital-dish-tool.jpg 424.14 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2018 - 05:40:19
02
kocnere napísal:
to by som netvrdil, vyplietac ho dal na stred podla stolice, takze podla mna vsetko ako ma byt. Obcas sa stava, ze treba dodatocne posuvat na vyplete, nie je to nic nezvycajne

Ty si ten vyplietač? :) Ešte som nepočula o rámoch ktoré by to mali takto veľmi posunuté. Jedine čo viem tak Cannondale FSi to má posunuté o 6mm (ASYMMETRIC INTEGRATION).
Ale toto vypadá na posun o centimetre. A to navyše ešte tým najhorším smerom. Opačne ako to má C-Dale.
Pokiaľ bolo koleso vycentrované na stred a je takto hodené doprava tak si neviem predstaviť aký bude tzv. "parazól" u pravých špicov pri kazete keď bude vycentrované podľa tej zadnej stavby. Tie špice snáď budú musieť ísť od ráfku kolmo dole k náboju. A to je veľmi zlé. Ten výplet bude veľmi nevyvážený a slabý. Pravé špice budeš mať napnuté na max. a ľavé sotva na polovicu.
Presne ako píše jachmel. Zobrať centrovacie pravítko a odmerať. Hneď sa bude vedieť kde je chyba :) Dá sa to samozrejme overiť aj na centrovacej stolici. Vložíš koleso do stolice nameriaš si kraj ráfku a keď koleso otočíš a vložíš do stolice tak by mal byť ten kraj ráfku rovnako.
19.01.2018 - 07:55:56
00
JuRose napísal:
prosim ta, aka os/linka sa "chytá" pri takomto vypletaní aby to pasovalo ako má? Chytá sa stred náboja ráfom, alebo nejaká špeci určená linka??

Najjednoduchšie je použiť pravítko. Chytá sa stred náboja.
Urob test doma. Vlož to koleso do tej stavby opačne. Ak je vypletené na stred tak by aj opačne malo byť takto hodené rovnako doľava. Ak je vypletené zle tak keď je opačne bude hodené doprava.
19.01.2018 - 08:00:59
03
Specialized ma tiez niektore asimetricke ramy, ja som sa popalil ked mi dal kamos vypliest kolo pre P3 ktore som vyplietol normalne na os a bolo mimo 1,5-2cm a ani majitel to nevedel. Tie ramy maju proste vychylenu stranu kde je kazeta, cize vyplet bol potom na stred prirub a nie na stred celeho naboja, takze aj vyplet bol zaroven rovnako napnuty na oboch stranach.
19.01.2018 - 08:15:44
04
Kristina napísal:
Ty si ten vyplietač? :) Ešte som nepočula o rámoch ktoré by to mali takto veľmi posunuté. Jedine čo viem tak Cannondale FSi to má posunuté o 6mm (ASYMMETRIC INTEGRATION).
Ale toto vypadá na posun o centimetre. A to navyše ešte tým najhorším smerom. Opačne ako to má C-Dale.
Pokiaľ bolo koleso vycentrované na stred a je takto hodené doprava tak si neviem predstaviť aký bude tzv. "parazól" u pravých špicov pri kazete keď bude vycentrované podľa tej zadnej stavby. Tie špice snáď budú musieť ísť od ráfku kolmo dole k náboju. A to je veľmi zlé. Ten výplet bude veľmi nevyvážený a slabý. Pravé špice budeš mať napnuté na max. a ľavé sotva na polovicu.
Presne ako píše jachmel. Zobrať centrovacie pravítko a odmerať. Hneď sa bude vedieť kde je chyba :) Dá sa to samozrejme overiť aj na centrovacej stolici. Vložíš koleso do stolice nameriaš si kraj ráfku a keď koleso otočíš a vložíš do stolice tak by mal byť ten kraj ráfku rovnako.

nie, ja nie som vyplietac, vzdy som sa to chcerl naucit ale nikdy som sa k tomu nedokopal. To co som pisal s posuvanim na vyplete samozrejme neplati na 1-2cm vyosenosenie (max 0.5cm). Ak je vyosenie "extremne vekle" bola zjave zle vypocitana dlzka spicov. Pravitko je samozrejme fajn, ale obcas sa stava, ze najisitejsie je ked ma clovek bajk a da koleso "na poriadok" presne podla ramu
19.01.2018 - 08:19:32
00
mireq1 napísal:
Specialized ma tiez niektore asimetricke ramy, ja som sa popalil ked mi dal kamos vypliest kolo pre P3 ktore som vyplietol normalne na os a bolo mimo 1,5-2cm a ani majitel to nevedel. Tie ramy maju proste vychylenu stranu kde je kazeta, cize vyplet bol potom na stred prirub a nie na stred celeho naboja, takze aj vyplet bol zaroven rovnako napnuty na oboch stranach.

Ale P3 je IMHO iná kategória ako tento Giant. P3 je singlespeed a náboj je rozmerovo úplne inak postavený.
19.01.2018 - 08:25:17
00
keyboard_arrow_up