peterg napísal:
Ak stojí otazka Catler vs. DeLonghi, potom radsej Catler.

Ak stoji otazka Catler vs. nieco poriadnejsie za stejne peniaze, potom radsej to druhe: Catler je cinsky vyrobok, vela plastov, prietokovy ohrev vody (termoblok). Za tieto peniaze by som radsej volil niektorý Lelit (klasický príncíp: bojler, pumpa, páka, nerezové prevedenie) + mlynček z bazáru.
Neviem, ako sleduješ toto fórum - presne stejná otázka snáď len jednu - dve strany skôr, už som tu názor písal ...

Edit: vidim, ze whitemamut ma predbehol.

Tak to asi ne, uz to ze by som isiel do manualu je nieco s cim bojujem a mat este separe mlyncek tak to nechcem. Jednak neviem ani kam dat kavovar ako taky lebo je to hebedo a este mat mlyncek k tomu tak to uz vobec. Ked riesenie tak AiO. Citam to tu celkom ale ked riesite speciality tak nie az tak dopodrobna nakolko tomu aj tak nerozumiem.
19.01.2018 - 11:35:14
00
V oblasti “veľa za malo” sa pomaly začínam orientovať, úprimne, integrovaný mlynček zas toľko miesta neušetrí, tento Catler naozaj nie.
Včera som kúpil mlynec Rancilio, veľmi kompaktný, ľahká obsluha, melie podľa mňa slušne (na tú cenu).
K tomu kávovar ~Gaggia, Lelit, dajú sa zohnať Basic kúsky, ktoré ale už čo to vyprodukujú za 200-300€, k tomu ten mlynec za 200€ a si na Catleri. Myslím, že kvalita úplne inde. Bohužiaľ, to čo nájdeš v Datarte, Alze a pod je z 95% ťažko použiteľné...
19.01.2018 - 11:44:30
00
Ja by som tu rad otestoval kavu na tych vasich megamasinach.
Zatial ma kaviarne nepresvedcili (ak mate typ na dobru kavu kde je schopny barista a kvalitna kava v BA, tak sem s nim)
19.01.2018 - 11:51:43
00
whitemamut napísal:
V oblasti “veľa za malo” sa pomaly začínam orientovať, úprimne, integrovaný mlynček zas toľko miesta neušetrí, tento Catler naozaj nie.
Včera som kúpil mlynec Rancilio, veľmi kompaktný, ľahká obsluha, melie podľa mňa slušne (na tú cenu).
K tomu kávovar ~Gaggia, Lelit, dajú sa zohnať Basic kúsky, ktoré ale už čo to vyprodukujú za 200-300€, k tomu ten mlynec za 200€ a si na Catleri. Myslím, že kvalita úplne inde. Bohužiaľ, to čo nájdeš v Datarte, Alze a pod je z 95% ťažko použiteľné...

Ešteže Ťa mal kto nasmerovať správnym smerom :lol:
19.01.2018 - 11:53:26
01
Mne včera, od taliana 🙃

Prílohy:

20180118_191029.jpg
20180118_191029.jpg 684.92 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2018 - 12:02:45
00
whitemamut peterg no tak to asi pojdem do toho delonghi lebo ja fakt nemam ani miesto ani sa mi to nepaci mat xy zariadeni. Mam velmi malu kuchynu a nemozem to mat ani na linke cize to musi ist na taku policcku na opacnej stene kde sa LTT vojde pinguin od Dolce. Cize vyrobit tam miesto pre kavovar bude fuska a nie este pre nejaky dalsi mlyncek. Ten catler sa mi aj velmi pacil a aj ma vstavany mlyncek ale ked vravite ze je to na prd za tie prachy tak do toho nejdem. Len teda ak viete o alternative k tomu tak dajte, ale nie dve veci.

nasiel som napr toto ked Lelit je vraj OK a je to lacnejsie ako catler len to vyzera ako keby to robili tri ruske pubertiacky cez skolske prestavky na kolene
http://www.lelitespresso.sk/e-shop/espresso-kavovary/so-zabudovanym-mlyncekom/pakovy-espresso-kavovar-pl-042-em
19.01.2018 - 12:25:01
00
Liteville napísal:
Mne včera, od taliana 🙃

Kde objednavas tu kavu? Na SK ju malokde predavaju.
19.01.2018 - 12:42:22
00
Liteville napísal:
Mne včera, od taliana 🙃


... no ta aľe pomaly s tými nákupmi od “ Taliana “ ... aby aj druhým ostalo :!:
19.01.2018 - 12:46:38
01
scarinko napísal:
Tak to asi ne, uz to ze by som isiel do manualu je nieco s cim bojujem a mat este separe mlyncek tak to nechcem. Jednak neviem ani kam dat kavovar ako taky lebo je to hebedo a este mat mlyncek k tomu tak to uz vobec. Ked riesenie tak AiO. Citam to tu celkom ale ked riesite speciality tak nie az tak dopodrobna nakolko tomu aj tak nerozumiem.

Lelit bez mlynceka (pomeral som čo mále v praci), šírka = 21cm, kompaktny mlyncek (Macap M2M), šírka = 15cm, spolu net 36 cm. CATLER ES 8013 šírka = 40,1 cm. Nevraviac o tom, že 2 kusy sa ľahšie rozmiestnia ako jeden veľký. Prepáč, niekto tu je asi magor alebo nevie počty.

scarinko napísal:
whitemamut peterg no tak to asi pojdem do toho delonghi lebo ja fakt nemam ani miesto ani sa mi to nepaci mat xy zariadeni. Mam velmi malu kuchynu a nemozem to mat ani na linke cize to musi ist na taku policcku na opacnej stene kde sa LTT vojde pinguin od Dolce. Cize vyrobit tam miesto pre kavovar bude fuska a nie este pre nejaky dalsi mlyncek. Ten catler sa mi aj velmi pacil a aj ma vstavany mlyncek ale ked vravite ze je to na prd za tie prachy tak do toho nejdem. Len teda ak viete o alternative k tomu tak dajte, ale nie dve veci.

nasiel som napr toto ked Lelit je vraj OK a je to lacnejsie ako catler len to vyzera ako keby to robili tri ruske pubertiacky cez skolske prestavky na kolene
http://www.lelitespresso.sk/e-shop/espresso-kavovary/so-zabudovanym-mlyncekom/pakovy-espresso-kavovar-pl-042-em

DeLonghi ECAM 22.110 B, hmotnosť: 9 kg, LELIT PL 042 EM hmotnosť: 12,2 kg. Silné rusky to sú. Ale súčasne to vypovedá o použitom materiále.
LELIT PL 042 EM šírka = 39 cm, samostané komponenty šírka viď. vyššie - stále platí, čo som povedal vyššie o magorovi :) , ale radšej Lelit PL 042 EM ako DeLonghi.
19.01.2018 - 13:03:34
00
mireq1 napísal:
Kde objednavas tu kavu? Na SK ju malokde predavaju.


Priamo z ich stranky, dorucenie trvalo 3 dni, cena 4,3 €.
19.01.2018 - 13:18:57
01
Kde objednavas tu kavu? Na SK ju malokde predavaju.

Priamo z ich stranky, dorucenie trvalo 3 dni, cena 4,3 €.


Tiež od Gardelli, doručenie 4 dni od praženia, cena 1,30€.(za 4 balenia po 250g) :) Keď zoberieš do úvahy, že sa odporúča použitie po 10 dňoch od praženia, tak sa neni kam ponáhlať. ;)
19.01.2018 - 13:45:49
00
peterg napísal:
DeLonghi ECAM 22.110 B, hmotnosť: 9 kg, LELIT PL 042 EM hmotnosť: 12,2 kg. Silné rusky to sú. Ale súčasne to vypovedá o použitom materiále.
LELIT PL 042 EM šírka = 39 cm, samostané komponenty šírka viď. vyššie - stále platí, čo som povedal vyššie o magorovi :) , ale radšej Lelit PL 042 EM ako DeLonghi.

to nie je len o centimetroch ale o tom ze je to nekonzistentne, dve zariadenia si vyzaduju dve zastrcky navyse sa mi to velmi nepaci takto samostatne

co sa tyka toho lelitu tak ja suhlasim ze to je kvalitnejsie ako to delonghi ale je to proste hnusne leskle a nepaci sa mi to. Zacinam uvazovat ze sa na to vyserem, koli 2-3 kavam za tyzden vyhadzovat 600 eur za kavovar a este to riesit.
Cim viac o tom citam tym viac som domotany a neviem co vybrat.
19.01.2018 - 14:23:02
01
Kvôli 2-3 tyzdenne by som sa na to aj :-) to si radšej vychutnaj niečo z dobrej kaviarne.
19.01.2018 - 14:38:59
01
no ved to len clovek by si obcas v pohodli domova cez vikend rano/poobede dal dobru kavicku. Preto to riesim. Cez tyzden pijem v praci a vecer ked pridem uz nepijem bo by som nezaspal. Nechce sa mi vzdy niekam utekat do mesta.
19.01.2018 - 14:42:28
00
scarinko napísal:
... co sa tyka toho lelitu tak ja suhlasim ze to je kvalitnejsie ako to delonghi ale je to proste hnusne leskle a nepaci sa mi to. Zacinam uvazovat ze sa na to vyserem, koli 2-3 kavam za tyzden vyhadzovat 600 eur za kavovar a este to riesit.
Cim viac o tom citam tym viac som domotany a neviem co vybrat.

Bud sa na to vyser, alebo pi viac kavy, aby sa Ti to "oplatilo" :) .
Urcite by som Ti vedel najst aj krajsi kavovar, ale Tvoj rozpocet to nedovoluje, takze len takou perinou sa da prikryt, na aku mame ;) .
19.01.2018 - 14:52:26
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up