Giro, tak prepac, ale pre mna to vyznelo tak nejasne, len som to upresnil :)
Vodnou plochou som myslel nieco, co je "zapustene" v zemi(jazera, rieky...). V bazene by z tych ryb bolo asi fakt file, kedze steny bazena su uplne tenke v porovnani s povrchom okolo jazier atd.
16.02.2010 - 22:02:00
00
No :) ja som sa začala otužovať cca. pred troma rokmi. Začala som koncom leta, aby to nebola pre telo taká záťaž. Ráno namočiť nohy po členky do studenej vody, postupne po mesiaci-dvoch sa prepracovať až pod kolená. A čo najviac chodiť naboso (v topánke, aj úplne bez topánky počas dňa + ráno sa brodiť naboso vo vode alebo po zarosenej tráve-najviac po kolená). A pokračovať počas celej zimy, myslím ranné máčanie nôh pod vodou, vydržať, pokiaľ človek znesie. Je to super. Už nebývam takmer vôbec prechladnutá, nebýva mi zima od nôh, a keď áno, tak napriek tomu neprechladnem. Človek, ktorý sa otužuje, nie je zahlienený, lepšie sa mu dýcha. Ale treba k tomu ešte aj zmenu jedálnička a celkového životného štýlu=veeeeeľa pohybu. :nod: :clap:

Tak to preto jazdíš po hrádzi taká zababušená? ;)

No a vrelo doporučujem zhliadnuť toto: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210522161800005-uvolnete-se-prosim/ posunte si to na 30:40 8)
16.02.2010 - 22:42:02
00
To nie je babušenie, to je srnčí outfit. :makeup: My srnky sme samý sval a šľacha, neušlo sa nám toľko hrejivého sadla ako iným zvieratkám. Preto to - odhliadnuc od otužovania - niekedy musíme doplniť "jemným zavrstvením". ;) Ale otužovanie spôsobuje, že namiesto veeeeľa vrstiev už nosím len tenké tri. :clap:
17.02.2010 - 08:43:21
00
ako riaden srandista :lol:

inak ked tak otuzilec beha po vonku vyzleceny nevadi mu vietor ak prave fuka ? bo pred vcerom ma nejak ofuklo a som z toho mimo ( nejak hlava boli , ale nie som otuzilec ) .....
17.02.2010 - 08:44:25
00
Pri slove otužilec si poväčšina z nás predstaví Ľadových medveďov pri vianočnej rozplavbe.Proste extrém.
Ja si myslím,že pre našinca spočíva otužilosť v primeranom oblečení v interéroch,exteriéroch,vetranie a tak.
Ja napríklad hodne času trávim v dielni,kde je v zime 17-20°C.Pri manuálnej práci ani nie som príliš zaodetý.Ale keď prídem do kancelárie za perohrýzmi,tak idem zdochnúť.Zapnuté teplofúkače,zatvorené okná,všetci naoblekaní v tučných svetroch,soplia,kýchajú :tmi: .Mňa normálne obchádzajú mdloby,vyskočí mi pot po celom tele,taká horúčosť,že pozerám čo najskôr odtiaľ vysterliť.
21.02.2010 - 08:16:26
00
tak to máš tak, vždy je to o kompromise, v kancloch väčšinou nie si sám... ja tiež mám kolegu, ktorému je zima hneď čo niekto aspoň trochu otvorí okno alebo keď ideme v aute tak kúrenie pomaly stále na max... :^) jednoducho si nevyberieš... ;) a to ešte máme to šťastie, že sa aspoň dá to okno otvoriť, čo už v dnešných "moderných" budovách až taká samozrejmosť nie je...
22.02.2010 - 14:15:40
00
Už sa neotužujete?Prešlo pár rokov,tak by bolo dobré napísať,ako Ste dopadli.
23.01.2018 - 07:58:37
00
Jasne, ze sa otuzujeme! S bliziacim sa s cisto kratasovym rocnym obdobim febr.-nov. (v BA) som doplnil k beznemu otuzovaniu na studenom vzduchu/v studenej vode aj otuzovanie v horucej vode, aby si telo opat zvyklo aj na teploty 10C+ a na hice 20C+ :D.
23.01.2018 - 22:13:17
00
Zacal som pred Vianocami...aspon sprchovanim. Zatial je to fajn...
30.01.2018 - 21:32:10
01
Bajkerovi občasná sprcha neuškodí, len tak ďalej! :y:
31.01.2018 - 06:10:46
00
Sprcha určite neuškodí ale ani moc nepomôže / na kondičku už vôbec nie / . Ak chce ma človek nejaké tie benefity z otužovania treba to zobrať športovo.

Prílohy:

2016.jpg
2016.jpg 82.01 KiB thumb_up2thumb_down

31.01.2018 - 07:40:52
00
Obcasna sprcha mozno az tak nie, ale pravidelne sprchovanie v studenej vode urcite dost pomoze v posilovani imunity a v budovani odolnosti voci chladu. http://www.ladovemedvede.sk/download.php?soubor=46 .
31.01.2018 - 08:20:25
01
user_id napísal:
Obcasna sprcha mozno az tak nie, ale pravidelne sprchovanie v studenej vode urcite dost pomoze v posilovani imunity a v budovani odolnosti voci chladu. http://www.ladovemedvede.sk/download.php?soubor=46 .

Môžem potvrdiť.A dokonca sa nesprchujem celý,ale už tri roky každé ráno.Na imunite to poznať určite je.
31.01.2018 - 08:50:21
01
Sprchovanie je fajn začiatok. Ale vôbec sa netreba báť byť odvážnejší a ísť si zaplávať v zime a vyťažiť z toho čo najviac. Až pri športovom otužovaní by som použil spojenie " dosť pomôže " Je v tom naozaj veľký rozdiel. Stačí pevná vôľa a dobré boty na kúpanie.
31.01.2018 - 09:23:02
00
HurikanKiko
Ja som to porovnaval s urovnou bezneho cloveka, ktoremu je zima pri teplotach uz cca pod 20C a ked po otuzovani nema problem chodit v kratasoch pri 5C, da sa to tiez klasifikovat ako "dost to pomohlo" :) . Ake zmeny si spozoroval po prechode z otuzovania sprchovanim na sportove otuzovanie?
31.01.2018 - 10:07:58
00
keyboard_arrow_up