dellax Čo sa týka sledovania váhy, odporúčam jednu vec. Neuspokojiť sa iba s konečným číslom hmotnosti. Podľa mňa je dôležité sledovať min. percento tuku. Lebo nie je jedno, z čoho človek schudne. Každý sa však poteší, že mu celková hmotnosť klesá, správna otázka je, z čoho chudne. Ako všetci dobre vieme, chudnúť sa dá aj nezdravo ;)
24.01.2018 - 13:06:10
00
cripo napísal:
dellax Čo sa týka sledovania váhy, odporúčam jednu vec. Neuspokojiť sa iba s konečným číslom hmotnosti. Podľa mňa je dôležité sledovať min. percento tuku. Lebo nie je jedno, z čoho človek schudne. Každý sa však poteší, že mu celková hmotnosť klesá, správna otázka je, z čoho chudne. Ako všetci dobre vieme, chudnúť sa dá aj nezdravo ;)

Samozrejme. Len ked viem ze zhruba 3000 kalorii spalim a chcem aj naberat hmotu, tak prihodim par kalorii navyse a naopak.
Mne len pride divne zrazu osekat sacharidy na minimum a chodit ako mrtvola

Ramon1 napísal:
dellaxMôžeš nám prezradiť a zadokuntovať svoje výsledky / tvrdenia ? ... vieš nech vieme nakoľko sú tie tvoje tvrdenia validne .

Neviem na co. Cisla nepustia :D
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11883916

Dnes 420g sachrov, asi by som tu mal prestat pisat
24.01.2018 - 13:11:04
00
Problém vidím v tom, že z kalórii sa hmota nepriberá. A čo sa týka sacharidov, áno som za zníženie a to na potrebné minimum a vyhýbať sa jednoduchým formám sacharidov. Ja nikomu neberiem jeho pohľad na vec. Ak mu to funguje a cíti sa skvelo, len tak ďalej :). Niekto rieši stravu len tak povrchne a funguje mu to, niekto musí ísť až moc do hĺbky.
Z mojich skúseností nikto zdraví, teda okrem "fanatických" športovcov nezmení len tak stravu. Prečo by to aj robili... Ale ak má človek zdravotné problémy, ide to veľmi rýchlo a začne počúvať aj svoje telo, čo mu šepká ;).
24.01.2018 - 13:29:59
00
Ta neposielaj nám tu nejaké výtlačky ... ja sa pýtam konkrétne teba , na konkrétne výsledky . Ináč o tvojej téze “ Len ked viem ze zhruba 3000 kalorii spalim a chcem aj naberat hmotu, tak prihodim par kalorii navyse a naopak....” pobavilo :)
24.01.2018 - 13:33:38
00
Ramon1 napísal:
Ta neposielaj nám tu nejaké výtlačky ... ja sa pýtam konkrétne teba , na konkrétne výsledky . Ináč o tvojej téze “ Len ked viem ze zhruba 3000 kalorii spalim a chcem aj naberat hmotu, tak prihodim par kalorii navyse a naopak....” pobavilo :)

To som rad ze som pobavil. Mna pobavite v lete low karbisti :D
24.01.2018 - 14:03:32
00
V lete ?! ... snáď nezdražie mäso
24.01.2018 - 14:31:10
01
Ak tu dellax dáš tvoje sixpacky a pridaš aj nejaké relevantne dáta tvojej výkonnosti , prisaham že tu tvoju 30 bananas a day dietu vyskusam :) ... ale dovtedy si pre mna len taraj, gagaj a prďúz :P

24.01.2018 - 15:57:55
00
Ramon1 napísal:
Ak tu dellax dáš tvoje sixpacky a pridaš aj nejaké relevantne dáta tvojej výkonnosti , prisaham že tu tvoju 30 bananas a day dietu vyskusam :) ... ale dovtedy si pre mna len taraj, gagaj a prďúz :P

a kde som pisal ze zeriem 30 bananov denne pan doktor

a tych 30 by nestacilo to je tak 240 sachrov :D a zvacsa cukor
24.01.2018 - 16:01:52
00
Nieviem čo sú síce “ sachre “ ,ale ak si myslel sacharidy tak si o5 mimo ako lanský sneh ... priemerne velky banán / ten žltý a asi 90 gramový / ma/ obsahuje približne 20 gramov sacharidov ... teda neviem síce nic o tvojom vzdelaní, ale keď už tu chceš / nadobudol si presvedčenie že na to máš šíriť múdra , tak aspoň počty nech ti sedia . 30 x 20 = 240 ?! :!:
24.01.2018 - 16:31:24
00
Ramon1 napísal:
Nieviem čo sú síce “ sachre “ ,ale ak si myslel sacharidy tak si o5 mimo ako lanský sneh ... priemerne velky banán / ten žltý a asi 90 gramový / ma/ obsahuje približne 20 gramov sacharidov ... teda neviem síce nic o tvojom vzdelaní, ale keď už tu chceš / nadobudol si presvedčenie že na to máš šíriť múdra , tak aspoň počty nech ti sedia . 30 x 20 = 240 ?! :!:


Ano pan doktor ospravedlnujem sa. Mam v hlave momentalne ine cisla a medzi moje vysokoskolske predmety patrila aj matematika a kopu dalsich inych matematik :). Este som sa nechtiac preklikol a napisal Vam to aj do posty :D
24.01.2018 - 16:38:15
00
tu je fajna prednáška ohľadom príjem mínus výdaj kalórii https://www.youtube.com/watch?v=tIuj-oMN-Fk
24.01.2018 - 17:52:09
00
cripo ak má niekto zdravotné problémy, tak by podľa mňa nemal na sebe skúšať veci, ktoré preukázateľne prinášajú ďalšie zdravotné riziká. Počul som, že metodika nízko-FODMAPovej stravy sa pre určité problémy ukazuje ako výhodná, ale to neznamená vynechať všetky sacharidy zo stravy. Myslím tým, že je vedecky uznaná. Tiež je dosť rizikové skúšať všeliaké divočiny, pretože to môže utlmiť zdravotné problémy a tým prekryť skutočnú príčinu a to môže viesť k oveľa horším chorobám. Napr taká neodhalená celiakia je doktormi často používaná ako strašiak :-).

a Ramon1, neboj sa, násobiť nás v škole učili ;-) Akurát, že väčšinou sme sa pohybovali v Laplaceovom priestore, možno preto robíme v algebre občas chyby :-P :-)
25.01.2018 - 21:31:41
00
A kto tu vynecháva vsetky sacharidy?
25.01.2018 - 22:41:33
00
julo93 napísal:
tu je fajna prednáška ohľadom príjem mínus výdaj kalórii https://www.youtube.com/watch?v=tIuj-oMN-Fk

a tu pani doktorka tvrdi opak. obe strany to maju podlozene studiami, takze kto ma teraz pravdu? Nehovoriac o tom, ze samotne WHO odporuca pri redukcii hmotnosti redukciu prijmu kalorii + nejaky zdravotne optimalny pomer sacharidy/proteiny/tuky
https://www.youtube.com/watch?v=o1qmAvr5QyQ
26.01.2018 - 08:20:50
00
laplace? tak ak si dobre spomínam na moje matematiky tak si štatistik ... horšie ako právnik
26.01.2018 - 08:21:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up