Dnes som bol u iného maséra na masahe, čo masíruje pravidelne takmer iba športovcov, vzal ma k nemu bratranec. Masér to vidí na natiahnuté väzy. Tak si môžem teraz vybrať :-) Našťastie koleno ani nejak už extra nebolí, ale radšej ho ešte nechcem zaťažovať.
24.01.2018 - 13:59:33
00
Zaujímavé je, že ti to neopuchlo. Ja keď som si ponaťahoval väzy pri bedmintone tak to na druhý deň pekne opuchlo. Možno si to mal poškodené v menšom rozsahu.
24.01.2018 - 14:14:44
00
Hovoril, že sú na prehmat vraj nejaké zdúrené alebo tak. Na ten opuch som sa ho tiež pýtal. Hovoril, že opuch nemusí byť, že to záleží od stupňa natiahnutia. No úplne múdry budem asi až po tej MRke. Zatiaľ to nechávam v kľude. Myslím, že to je teraz najrozumnejšie, aj keď by to na bike už išlo.
24.01.2018 - 14:19:43
00
Ja som to vtedy nechal v kľude 12 dní a potom som dal 35 minút bicykel - 90% intenzitou - okolo 200 W - 2,8 W/kg. Nasledovalo 6 dní voľna a znova bicykel 42 minút - 80% intenzitou - ešte to nebolo zahojené - chcelo to zrejme viac času. Zas ale nie je dobré prestať zaťažovať úplne. Potom sa tréning postupne dostával do normálu - maximálna intenzita len trocha menší objem /január/. Bez klbovej výživy. Tú som začal brať vo februári - Artro 7 plus. Teraz beriem tri mesiace Alavis - konský a koleno v pohode.
24.01.2018 - 14:34:20
00
Radšej si ešte počkám. Pokiaľ sú to väzy, tak tie sa hoja u každého rôzne. Ešte tomu dám čas a 15.2. mám termín, tak tam to bude snáď jasné. U obvodného ortopéda by som to vedel v lete. Dovtedy by to buď prešlo alebo by som to ešte viac dokatoval.
24.01.2018 - 14:39:13
00
Mna napr koleno v beznom zivote neboli vobec ani pri prechadzkach so psom aj ked su 2-3 hodinove, akonahle pribijem turu idealne v hlbokom snehu s velkym stupajim a klesanim vtedy sa zacne prejavovat. To iste plati aj pri biku, akonahle zacnem dupat strmaky s nizkou kadenciou zacina boliet. Ak pridem domov dam sprchu tak znova ziadna bolest, v skratke povedane boli iba pri intenzivnej zatazi
24.01.2018 - 14:57:34
00
Ved to, práve preto to chcem nechať v kľude, lebo nedoliečené veci môže prejsť do chronicity a verím, že MRka povie, čo tam vlastne naozaj je.


Naposledy upravil transporti686 dňa 24.01.2018 - 15:03:13, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2018 - 15:01:34
00
MecoTrance Podobne u mna.
24.01.2018 - 15:02:11
00
Ked skoncim skolu v aprily tak skocim asi do ke na ortopediu nech mi to pozru aj ked verim ze termin nebude az taky skory, tiez ma dost zaujima co tam vlastne mam
24.01.2018 - 15:50:45
00
mesiac po operacii meniskusu a chrupavky mi do kolena pichli este kyselinu hyaluronovu ,ze to dost pomaha. Vraj ak sportujem a vzhladom na moj vek (41) by bolo dobre si to dat preventivne pichnut do oboch kolien kazdy rok. Mate s tym niekto skusenosti?
24.01.2018 - 15:53:35
00
Alebo si kúp tu výživu, čo tu bola ukázaná. Môžno to bude lacnejšie ako tie inekcie :-) Ale môj bývalý kolega na tom bol a vravel, že mu to naozaj pomohlo. Mal tiež na tom kolene už operovaný meniskus.
24.01.2018 - 15:57:08
00
Laco206 kyselinu hyaluronovu mi pichali pred artroskopiou a nemal som vtedy pocit, ze by vyraznejsie pomohla. Po operacii bol ale efekt lepsi. Zajtra mi idu po cca 6 rokoch znova pichat Hyalone do oboch kolien. Dam potom vediet, ci aj toto pomohlo, aj ked na intenzivnejsi vyjazd to este tento vikend nevidim- mam este narazene rebra :headbang: Pozitivne ma ale prekvapilo, ze doba pokrocila a uz nemusim ist na 3 injekcie ale je vraj rovnaka davka v jednej, co sa da podla mna zniest aj kazdy rok. Condrosulf som ortopedke povedal, ze nechcem, tak mam v karte nieco v zmysle "pacient odmietol liecbu..." |(
24.01.2018 - 18:40:36
00
Laco206 napísal:
mesiac po operacii meniskusu a chrupavky mi do kolena pichli este kyselinu hyaluronovu ,ze to dost pomaha. Vraj ak sportujem a vzhladom na moj vek (41) by bolo dobre si to dat preventivne pichnut do oboch kolien kazdy rok. Mate s tym niekto skusenosti?

Ja som bol na op. menisku január 2017 aj mne pichli kys. hyaluronovu po 3 mes a po tom po pol roku,koleno cítim,ale bike mi robí dobre,ale myslím si že tie injekcie maju dačo doseba
24.01.2018 - 18:49:55
00
Žigo Pred operaciou mi dali 2x moznosti, alebo ta injekcia ale vraj sanca ze sa mi koleno vylieci boli 3 percenta alebo operacia tak som to dal operovat. Pocas operacie by sa ta latka z kolena aj tak vyplavila. Pichli mi ju az teraz a to MONOVISC Roztok hyaluronátu sodného. Zacina ma pobolievat aj to druhe koleno ale najprv si dam spravit MR nech presne viem v akom je stave. Ak by ta latka bola tak ucinna tak sportovci by si ju davali pravidelne ved bez kolien si nezasportujes.

https://www.drmax.sk/monovisc-roztok-hyaluronatu-sodneho/
24.01.2018 - 19:15:20
10
Inak to by ma zaujímalo, že čo si dávajú takí profi športovci, lebo sa mi nechce veriť, že by si dávali len nejaké doplnky ala pre kone alebo pre ľudí. Ale tak zas je pravda, že to robia iba do určitého veku a potom to už tiež asi u každého nejde.
24.01.2018 - 19:21:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up