Zdravím poradíte mi aké oblečenie je vhodné do chladného počasia ako je v tomto ročnom období. Má to byť dar pre priateľa, ktorý jazdí na cestnom bicykli, takže nemám tušenie čo treba pozerať a logicky jeho sa pýtať nemožem :D
Dáky dres / kombinézu, či vetrovku?
Ešte by ma zaujímalo ako vyberať veľkosť? Klasicky aké nosí pri bežnom oblečení?

PS: videla som, že je tu podobná téma, ale tá je na MTB, na cestný bike som nenašla

Vďaka za pomoc :)
28.01.2018 - 11:55:52
00
Podľa mňa je toto ošemetná vec. Ja osobne by som nechcel, aby mi niekto kupoval oblečenie, tobôž nie športové. No, ešte nejaký ten drahší goretex by som snáď prežil :)
28.01.2018 - 13:20:20
01
Vyložene zimné oblečenie už asi moc nevyužije. Každého bikera poteší vlastníctvo bundy-dresu zn. Gabba od firmy Castelli. Je určený do teplôt 5 -15 stupňov. Pri vhodnej vnútornej vrstve aj 0 stupňov. Materiál je vhodný do vetra a aj slabšieho dažďa.
Čo sa týka veľkosti, tak u firmy Castelli platí, že treba brať o jedno číslo viac. Ja bežne nosím M a od nich potrebujem L.
28.01.2018 - 13:30:12
01
skôr Perfetto, v Gabbe 3 s krátkymi rukávmi v týchto teplotách, no nwm ;)
28.01.2018 - 16:09:38
00
Velmi zalezi od teploty vonku ale v zasade plati v zimnom obdobi ze vrstvenie je zaklad. Ja napriklad v teplotach medzi -5 az +5 stupnov nosim vlnene termo tricko, na to dres do zimy (hrubkou sa priblizuje tenkej mikine) a tretia vrstva je tenka windstopperka. Mne osobne sa cokolvek hrube neosvedcilo. Tri vhodne vrstvy v zimach ktore mavame na Slovensku by mali vzdy stacit. Samozrejme su este dolezite dobra ciapka, buffka a navleky na tretry.
28.01.2018 - 16:19:39
00
Lost A kto tu odporúčal Gabbu práve len s krátkym rukávom?
Možnosť oddeliť rukávy na Gabbe pridáva na jej tepelnom rozsahu.
Perfetto tiež nie je zlá voľba.
28.01.2018 - 16:32:24
00
Označenie Gabba od minulej sezóny je len pre krátkorukávové verzie, všetky ostatné varianty sa volajú Perfetto :-)
28.01.2018 - 18:41:13
01
Vcera som absolvoval 87 km cestny vyjazd pri teplote 0°C, ale len miernom vetriku. Moje oblecene pozostavalo: zimne tretry Sidi Diablo GTX, zimne ponozky Castelli Merino, cyklonohavice Craft s membranou v prednej casti, pod nimi este klasicke cyklokratasy, zakladne vrstva Craft Active Extreme, na tom klasicky tenky dres s dlhym rukavom a tretiu vrstvu bundu Sportful Fiandre NoRain. Na rukach zimne rukavice nejake stare BBB a pod prilbou ciapku s prednym dielom s WS membranou. Na krku este bufku. Ked som prisiel domov bol tenky dres celkom prepoteny, ale zima mi nebola, lebo Sportful bunda je celkom kvalitne zateplena. Pouzivam ju pri teplotach 8°C a nizsie.
28.01.2018 - 19:11:46
00
Skus mu dať nejakú poukážku do obchodu a nech si vyberie, vyskúša sám. Myslím si že tým nič nepokazis
14.02.2018 - 03:32:11
03
Ahojte ,môžem sa spýtať na názor?jazdím 2hy rok na cestaku MTB tretry Shimano mw5 ,ale žiadna sláva.po hodine si necítim nohy pri teplote okolo 0st.Oplati sa kúpiť nejaké kvalitné Merino ponožky a ešte návleky,alebo radšej druhé tretry?

A ešte sa obzerám po nejakých serióznych rukaviciach,niečo konkrétne čo naozaj ochráni a dá sa v nich pojazdit pri teplotach 0 až -5 cca.
Díky!
01.12.2018 - 12:21:20
00
Tak konecne som aj ja našiel recept na zimné jazdenie.
1 vrstva craft active extreme 2.0
2 vrstva altura softshelová bunda s mierným zateplením bez akejkoľvek ochrany pred vetrom , proste maximálne priedušná a hrejivá
3 vrstva adidas terrex skyclimb hardshelka - https://www.youtube.com/watch?v=k9FObe7f0_g
no a konečne som si celý zimný výjazd užival, domov som došiel absolútne suchý.
Samozrejme ta hardshelka nie je ukážkovo cyklistický kúsok , ale na MTB je výborná.
Počasie bolo okolo -1c.


Naposledy upravil sss5xxx dňa 09.12.2018 - 14:30:32, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2018 - 20:25:01
00
gulfast napísal:
Ahojte ,môžem sa spýtať na názor?jazdím 2hy rok na cestaku MTB tretry Shimano mw5 ,ale žiadna sláva.po hodine si necítim nohy pri teplote okolo 0st.Oplati sa kúpiť nejaké kvalitné Merino ponožky a ešte návleky,alebo radšej druhé tretry?

A ešte sa obzerám po nejakých serióznych rukaviciach,niečo konkrétne čo naozaj ochráni a dá sa v nich pojazdit pri teplotach 0 až -5 cca.
Díky!


Ahoj, ja už jazdím druhú sezónu tieto https://www.bike-discount.de/en/buy/roeckl-verbier-winter-gloves-675695
a môžem len odporučiť,je tu o nich aj článok tuším od Imromana odporúčam prečítať. Za mňa najlepšie rukavice ake som mal na bike, do -10 ,zima mi v nich nie je a keď po zjazde necítim nejaký prst zastavím,pokrútim palcami a zase pekne teplo, využívam ich aj na beh a občas nejaká tá túra, len ja mám dosť problém s rukami a nohami zrejme sa mi dobre neprekrvujú v zimných mesiacoch,preto užívam aj ginko, niekto nemusí ten chlad pocítiť vôbec :)
08.12.2018 - 06:37:50
01
Máte niekto skúsenosť so zimnými bundami z cyklodresy.sk? Konkrétne mi ide o túto https://www.cyklodresy.sk/zimne-cyklo-dresy/movistar-2017-hobby-zimna-bunda/

Potrebujem niečo na jazdenie v marci, októbri, novembri, keď to nie je ešte, alebo už to nie je na krátky vrch, ale obávam sa, či táto zimná bunda nie je až príliš zimná, aj keď pri nej uvádzajú, že je vhodná na použitie od +5 do +15, čo by aj sedelo na teploty v marci, októbri a novembri.
09.02.2019 - 20:34:05
00
Na tej stranke predavaju cinske fejky. Takze tazko povedat ci tie popisy su vierohodne
10.02.2019 - 08:54:41
00
Ahojte ,rád by som si doprial novú vestu na "celoročne" nosenie ,v daždi moc nejazdievam(iba ak má prekvapí) ,skôr budem rád odolnosti voči vetru.Pozeram po Sportfull hot pack ,alebo fiandre.este ma zaujala echelon od isadore ,mám od nich gate aj návleky a vcelku spokojnost.Mate nejaké skúsenosti , prípadne iný tip? Ťažko sa mi kupujú veci ,hruď mám 102 a pás 80 na výšku 176,tak málo čo mi sadne fit na telo.

Ďakujem za postrehy, typi!
10.02.2019 - 13:39:14
00
keyboard_arrow_up