Marinada napísal:

z bukovskeho je ti na zvracanie ale zlatosa citujes :D
31.01.2018 - 13:25:03
04
dotm takze, ked si mal zvyseny, zacal si s nizkosacharidovym stravovanim a casom ti klesol? abo na zaciatku stravovania bol len nejaky vykyv?
31.01.2018 - 13:26:52
00
Mal som zvýšený, potom som sa rozhodol obmedziť sacharidy, tým som aj schudol a pri ďalšej prehliadke sa dostal do normy
31.01.2018 - 13:40:21
00
pre tych ktori sa zamyslaju ci a co a chcu sa naviac tvarit ze trenuju - odporucania od panov ktori vedia co pisu...

"NUTRITION SUPPORT
Diet plays a huge role in your training. Eating well and timing
your nutrition will ensure you are optimally fuelled for each
session – allowing you to dig deeper and train harder. Dialling
your nutrition will help recovery between sessions too.
Here, are five tips for optimising your nutrition:
1. Eat protein and carbohydrate within 30 minutes of finishing
each training session. This is the optimal time to replenish
the stores you’ve used during exercise and to kickstart the
recovery and adaptation process.
2. Eat a balanced diet of carbohydrates (roughly 60%), protein
(roughly 25%) and fats (roughly 15%). Make sure this
includes a good selection of vitamins and minerals derived
from fruit and vegetables.
3. Stay hydrated all the time. Water is the main component of
your body. Dehydration reduces performance and prevents
recovery from exercise. Aim to drink approximately two
litres of water per day plus 600-800 ml extra for every hour
of exercise.
4. Avoid processed and manufactured foods. A diet of whole
and natural foods will help you train and recover better.
5. Eat during sessions longer than 90 minutes. After 90
minutes you will have significantly depleted your muscle
glycogen (fuel stores). Eating – real food or energy bars –
will help your body keep up the intensity and quality of your
workout. Aim for a minimum of 1 to 1.5g carbohydrate per
kg of body weight per hour after the first hour. (E.g. if you
weigh 80kg you’ll need to eat 80g of carbs).
31.01.2018 - 15:25:27
06
Môj otec napríklad raňajkuje do misky: zvolenský jogurt čokoládový, do toho si dá ovsené vločky a ešte banán a javorový sirup, vraví mi, že ale on čítal, že ovsené vločky sú zdravé a jogurt je dobrý na trávenie a ovocie je zdravé a javorový sirup ževraj tiež má benefity a tej čokolády tam je len trošku a to mu chutí. No a povedz mu na to niečo keď sa ma pýta, čo robí zle :) Potom si sadne k telke ku káve - s cukrom, potom je hladný tak si dá chleba alebo rožok s klobásou alebo slaninou alebo čo a ide von so psom a to je ešte len pred 12:00 ... a pýta sa ma, že prečo mama po ňom zazerá že furt je, keď ale on je stále hladný. pritom nemá výdaj, lebo je doma, trochu sa motá okolo domu ale no žiadna makačka 8 hodinová ako tí naši predkovia čo džgali chleba a krumple.
A napríklad, ďalšia vec, na ktorú sa mi zle pozerá je to stravovanie mládeže, čipsy, kofola, džúsy, keksíky, chleba s nutelou, krupicová kaša s grankom, že ju ani nevidno pod tým nánosom, palacinky, milka, čokoládky, .... ak mäso tak rezeň alebo nugetky, k tomu hranolky, pizza, cestoviny s kukuricou a kečupom ... a šup do detskej k tabletu. A to vídam v rodine na vlastné oči - to nie že si vymýšlam. No a na mňa kukajú ako na mimozemšťana, že som pomaly "vadná ako sa stravujem lebo však aj my sme jedli toto všetko keď sme boli malí, tak čo sa mi nepáči na tom :)
Toľko k tým "zdedeným" starvovacím návykom ...

Ja by som ešte uviedla, že často sa tu píše o diéte, lenže v angličtine je v mnohých článkoch slovo "diet" často vo význame "stravovanie - jeho druh, spôsob, ..." a nie redukčná diéta takže "lowcarb diet" neznamená hneď pre každého redukčnú diétu založenú na konzumácii zníženého množstva sacharidov v strave. Je to proste spôsob stravovania sa v živote - teraz nezávisle na tréningu a výkone - a tento spôsob proste mnohým vyhovuje z rôznych dôvodov.
31.01.2018 - 16:11:45
00
Ako suhlas, tvoj otec je "barbar" a dnešná mládež rovnako. Ale odopriet si veci ako krupicovu kašu, palacinky (mnam) a iné dobroty, len aby som bol "cool", moderný, že som LCHF a mohol ostatných poučovat, jak je to super, jaka je to sloboda (to asi povedal niekdo iný), mi príde trocha moc. U vás v rodine je to zrejme z extremu do extrem, ale ako sa hovorí - zlatá stredná cesta :)
31.01.2018 - 16:42:40
00
No vidíš a pre mňa to bolo vždy za trest tieto sladké jedlá a koláče aj pred tým :D ja som bola chrumnková a syrová skôr
31.01.2018 - 16:49:13
00
Nemám pocit, že tu vyznávači LC stravy niekoho počujú, skôr je to naopak...kto chce vyskúša, kto nechce nemusí
31.01.2018 - 16:51:05
02
Ja viem, je to tažké, ked ta niekto nutí do koláčov :D
31.01.2018 - 16:52:02
00
Dzuch-Ban K cholesterolu odporúčam prečítať toto: https://peterattiamd.com/category/cholesterol-2/ Je toho veľa, ale číta sa to ľahko a budeš mať ucelený obraz o veci.
31.01.2018 - 16:54:20
00
dotm napísal:
Nemám pocit, že tu vyznávači LC stravy niekoho počujú, skôr je to naopak...kto chce vyskúša, kto nechce nemusí


Možno máš pravdu, trochu som sa "rozhořčil". :) Ale krupicovu kašu a palacinky mi tu žiadny "LC extremista" odsudzovať nebude :D
31.01.2018 - 17:04:19
01
HurikanKiko napísal:
... denne k strave ešte 2 celé avokáda ...

Pekná ukážka neekologickosti ketogénnej/nízkosach. stravy :y:

A aby som hneď odpovedal na protiotázku - napr môj obľúbený jačmeň sa pestuje blízko miesta spotreby, na Slovensku.

PS Poučovaním by som toto tu nenazval. Obidve strany tu len predkladajú svoje argumenty.
31.01.2018 - 17:32:55
00
A všetci čo jedia chleba kupujú slovenské paradajky a nie dovozové z Maroka? atď :) Lokálna strava je jedna vec a obsahová zložka stravy druhá ....
31.01.2018 - 17:35:21
00
S tými avokadami to bol len príklad ako zjesť veľa tukov . Iny príklad mohol byť , zjesť denne veľa slovenskeho masla alebo slaniny. Ale stále platí že jedálniček si ma človek zostaviť tak aby mu pomáhal plnit jeho ciele. Ak zje niekto denne 200g tuku tak je to jeho vec .😃
31.01.2018 - 20:01:19
01
A je vobec tolko tukov (200+g) pre cca. 65-70kg človeka este ok zo zdravotného hladiska?
31.01.2018 - 20:28:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up