Coho obrazok?
02.02.2018 - 22:37:38
00
IMHO Kristine vyhovuje kazdy krat ina geo. najprv na Van Nicholasovi mala vyssiu hlavovu, potom si dala spravit tyrkysovy ti s malickou hlavovou a dala kopec podloziek. ked sme jej pisali, ze jej je zly, dala si spravit vyssiu hlavovu na sedom ti. potom zase na Ritchey ma malu a teraz na tomto hongfu je zase malicka, lebo ma asi najmensiu velkost. 470.
02.02.2018 - 22:38:06
00
Vtipná zbierka cestakov :-)
02.02.2018 - 22:53:34
02
Preco vtipna? Inak ten Riči je super. Ocelka musi slapat
02.02.2018 - 23:08:01
01
to bude titan
03.02.2018 - 01:48:10
00
ftu2 napísal:
IMHO Kristine vyhovuje kazdy krat ina geo. najprv na Van Nicholasovi mala vyssiu hlavovu, potom si dala spravit tyrkysovy ti s malickou hlavovou a dala kopec podloziek. ked sme jej pisali, ze jej je zly, dala si spravit vyssiu hlavovu na sedom ti. potom zase na Ritchey ma malu a teraz na tomto hongfu je zase malicka, lebo ma asi najmensiu velkost. 470.

Opäť sa vyjadruješ k téme, ktorej nerozumieš a ešte si aj neuveriteľne fandíš :) Geometria je trochu komplexnejšia ako si myslíš. Hodnotíš geometriu a veľkosť rámu iba podľa dĺžky hlavovej trúbky. Konečnú výšku posedu predsa určuje hodnota "stack". A tá môže byť paradoxne väčšia aj pri nižšej hlavovej trubke.
Edit: Materiál bajkov od vrchu dole: Ti 3AL/2.5V, oceľ Reynolds DB, Ti 3AL/2.5V, oceľ Ritchey Logic DB.
03.02.2018 - 09:10:26
02
Kristina napísal:
Musíš si napísať o cenu. Ale upozorňujem, že doviezť rám z Číny je strašné trápenie. Na rámy totiž platí antidumping. Aspoň tu v ČR je to problém, pretože aby ti ten 48% antidumping nenaparili ....

Kristina... ani mi nehovor s tym antidampingom... chceli mi to drbnut na sadu kolies za 300 dolarov + postovne, takze +48%, z toho celeho +21%DPH+ a z toho celeho suctu este navyse 10% clo (takze vlastne ti preclia okrem tovaru aj antidumping, ako aj sumu za DPH. Tak im hovorim ze nemam zaujem to preplacat dvojnasobnou cenou , ze nech to poslu naspat. Spekulovali, obhliadali skumali a na zaver colnik hodil hlasku...no kebyze to je z Ciny tak tam musime vyrubit aj antidumping, ale pozeram ze je to ododslane z Honkongu tak ho nemusime vyrubit... Lebo odoslat naspat by boli ich naklady ale dostat DPH a clo je prijem statu...
03.02.2018 - 09:25:37
00
ano. kedze modry mal maly stack, musel ist kopec podloziek. sedy mal stack vhodny pre teba. na cestakoch dlzkovo (reach) vhodnych pre teba je stred slapania priblizne rovnako vysoko od zeme (mozno rozdiel mm). tak hodnotu stacku urcuje hlavne dlzka hlavovej trubky. a hlavne pri rovnakej vidlici a dlzke (reach) ramov ako je tyrkysovy a sedy. (lebo boli robene na zakazku).
03.02.2018 - 10:16:20
00
takze by ma teda potom zaujimali presne hodnoty tych ramov (stack, reach, top tube, dlzka hlavovej) , lebo nepredpokladam, ze by sa menili uz tvoje rozmery.
napriklad moja polovicka ma ram podobny tvojim rozmerom (tiez som ti to pisal) a rozmery su taketo: top tube 515, vyska hlavovej 120mm a spolu so semi integrovanym hlavovym zlozenim 125 a stack jej potom vychadza na 530mm. tiez je to pre nu malo a potom ma este kuzelovu krytku a jednu podlozku, aby zdvihla vyssie riditka.

ty si pisala pri tyrkysovom top tube 518 a ze hlavova mohla byt o cca 1-2cm vyssia. a sedy ju uz zrazu mal.
chces povedat ze mali rovnaky stack???
pri cestakoch sa nejako moc nemeni ani uhol sedlovej trubky, na ktorom je teda zavisli reach spolu s top tube.
takze z toho mi vychadza hongfu 470 a stack len 507, co urcite nieje hodnota toho sedeho a asi ziadneho z nich.

takze ty sa vzdy ohanas s vahami a rozmermi. tak sem s nimi, ked myslis ze trt tomu rozumiem.
03.02.2018 - 11:07:58
00
edy34 Tiez by ma zaujimalo, preco si myslis, ze jej zbierka je vtipna. :) Vtipna je podla mna zbierka Cibulkovej predrazenych kabeliek, ale Kristina tu ma seriozne cestaky zo seriozneho matrosu.. titanu a ocele :lol: ;) .

Dalsia zena, ktora rada zbiera bicykle :lol:
03.02.2018 - 13:04:32
00
Kristína ten van Nicholas a ten fialovo sivý werk sú super, prečo si ich dala preč? Lebo chces niečo z kartónu? :) Ten kartón bol pokus o sarkazmus.
03.02.2018 - 13:11:47
00
Inak k tej babe s 10 timi bikmi to je už diagnóza. Mať v bicykloch 50 tisíc. Ale milá diagnóza, pokým si to môže finančné dovoliť má je miesto v byte.
03.02.2018 - 15:41:04
01
ftu2 napísal:
...

takze ty sa vzdy ohanas s vahami a rozmermi. tak sem s nimi, ked myslis ze trt tomu rozumiem.

V poslednej vete s tebou súhlasím.
03.02.2018 - 16:40:16
00
desertfremen napísal:
Kristína ten van Nicholas a ten fialovo sivý werk sú super, prečo si ich dala preč? Lebo chces niečo z kartónu? :) Ten kartón bol pokus o sarkazmus.

Prečítaj si pár mojich príspevkov 1-3 strany dozadu ;) Kartón používam teraz na valce. V priebehu budúceho týždňa bajk začínam skladať nový "dream bike". :)
03.02.2018 - 16:43:48
00
Kristina na com sa jazdi lepsie.Ti alebo steel. Na com zalezi. Na nase cesty .. a co vravis na biky typu Synapse.Roubaix ..teda " komfortnejsie" v porovnani s Ti a CrM
03.02.2018 - 18:22:42
01
keyboard_arrow_up