Ak chce mať rekreačný cyklista lepší čas na maratone, má zhodiť 2kg z

Anketa bola ukončená dňa 05.03.2018 - 12:04:28

bicykla ( investovaním do vyšieho modelu - ľahšieho) 9% [ 6 ]
svojho tela ( investovaním prostriedkov a času do trénovania a stravy) 91% [ 58 ]
Celkový počet hlasov : 64
Ramon1 napísal:
No , to ale nie je definícia zotrvačnosti ...

Ospravedlnujem sa, myslel som tym zotrvacnu hmotnost podla druheho Newtonovho zakona (https://sk.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%BD_Newtonov_z%C3%A1kon) ale zdalo sa mi, ze pisat sem ze "V inerciálnej vzťažnej sústave sa výsledná sila pôsobiaca na hmotný bod rovná prvej derivácii hybnosti hmotného bodu podľa času." sa mi tu videlo ako .ujovina.
Aj ked mi islo o tu hybnost.


---
Ale ked uz dobry bike mam, tak je lepsie schudnut a nerozmyslat nad sprostostami.
08.02.2018 - 21:13:50
00
No o chudnuti neco viem pohyb je mansia polovica uspechu naucit sa stravovat pomer sacharidou a tukov a vlakniny . Takze nainstalovat kaloricke tabulky do mobilu a pridavat a odoberat aby clovek zistil co ako jest a co kombonovat aby ta strava bola vyvazena . Ja napriklad viem co budem jest do predu min 2 dny co budem cely den jest a podla toho prisposobujem jedla ked viem ze ten den cvicim zacnem napriklad uz rano pridavat viac bielkovin a sacharidou aby som 2 hodiny po vecery nezistil se mam deficit a od hladu ani nezaspim alebo vyrabujem chladnicku min balik chrumiek alebo 2pohare vina . Obmedzenie cukrov je dufam jasne naucit sa menej sladit proste zmenit zivotny styl . Keby mi niekto povedal pred 3 rokmi ze zjem cisty tvaroch alebo cottage a tak mu poviem ze sa zblaznil a teraz si bez toho neviem predstavit den .podlednej dobe som zacal chodit do fitka lebo stoho nekonecneho kardia ci uz doma ci v bazene alebo len tak chodit do nepricetna - jasne bike to je to zabavne kardio ale to tiez robit do nepricetna je o nicom naspat teraz po nejakej dobe si kladiem otazku preco som sa tak vyhibal fitku kde 2 hodinky zbehnu krasne rychlo ale to uz musi clovek byt zvyknuty na kazdodenny pohyb potom to uz ide dnes si uz ani neviem predstavit aby som kazdy den nezasiel do fitka ci na plavaren alebo len tak ist na nakup rychlou chodzou do najvzdialenejsieho obchodu v meste . Musi sa stoho stat zivotny styl kde strava je prvorada mam ludom ktory priberieme po jednej horalke ?. A musim povedat ze to nieje o tom si nieco odopierat ...ps existuju aj fit kolace ktore su aj chutne a vziadnom pripade neodmietnut ani kaloricky kolac od svojej manzelky alebo svokry ale vsetko zmierou .
08.02.2018 - 21:51:24
00
prijem vydaj neoklames - ak mas dost pohybu mozes jest v podstate kolko chces. ak na dovolenke spalis takmer 31000kcal na bicykli tak je uplne jedno co v all-inclusive budes jest a kolkokrat sa vecer otocis k pultu so zakuskami ktore vobec nemusia byt fit ;)
09.02.2018 - 01:09:15
07
31000 kcal trosku mimo temu to musi mat den asi 50 hodin a pracujuci smrtelnik z normalnim zivotom take nieco nema sancu zazit .chcel som to napisat aby to malu aj hlavu aj patu pre kazdy den nie ze niekto dristne ze spali 31000 a potom ide na allinclusiv .
09.02.2018 - 06:20:36
00
Asi mal na mysli cyklodovolenku a min 2 tyzdne kedze ja co som meral bajocko kcall na vyjazdoch tak okolo 90km mtb skoro celodenka sa dalo dat +- 3100 kcall
09.02.2018 - 06:30:09
00
Pozor, tak jednoduche to s tou stravou nie je, mam to odpozorovane na sebe. Pohybu mam, myslim, adekvatne mnozstvo a ked zeriem vela ale ZDRAVO, sledujem ubytok na hmotnosti. Akonahle pridu nejake sladke dni, zacinam stagnovat. Je to aj o makrozivinach.
09.02.2018 - 08:01:53
04
Tak hlavne, každý sme asi iný a univerzálne pravidla na schudnutie asi neexistujú ...
09.02.2018 - 08:05:21
01
Asi nikto nepochybuje o tom, že brániaci hráči v NFL (či zápasníci v Sumo) majú obrovské tréningové dávky a predsa sa vedia vykŕmiť. Chce to správnu kombináciu stravy a pohybu.
09.02.2018 - 08:36:42
00
stanik.gonda napísal:
31000 kcal trosku mimo temu to musi mat den asi 50 hodin a pracujuci smrtelnik z normalnim zivotom take nieco nema sancu zazit .chcel som to napisat aby to malu aj hlavu aj patu pre kazdy den nie ze niekto dristne ze spali 31000 a potom ide na allinclusiv .

vidim ze citanie s porozumenim je rozsireny problem slovenskeho skolstva... tu mas jeden z tych dristovych vyjazdov :)

https://www.strava.com/activities/907682942

Calories 4,705
09.02.2018 - 09:16:47
03
hmotnosť, hybnosť, energia, zotrvačnosť... fšecko v jednom... ono riešiť úsporu gramov na váhe bicygla, má určite zmysel, ale podľa mňa, až keď sa človek dostáva ku akýmsi pomyselným hraniciam svojho tela... samozrejme ak si dopraje zníženie váhy bicygla "skôr", tak šak dobre no...

určite je rozdiel jazdiť na 15 kg alebo 11 kg šaragli... manévrovateľnosť, akcelerácia, pocit zo šliapania do kopca.. (ale naozaj treba riešiť zotrvačnosť a hybnosť kolies, akokeby to bol brutálne dôležitý údaj zrýchlenia ako pri F1), niekde v lese, poľňačke či jazde "na kochačku", alebo na ceste, kde ide človek viacmenej väčšinu času "priamočiaro" je to ale že úúúúplne že jedno...

v rovnici hybnosť = hmotnosť x rýchlosť je to jednoduché... ľahšie kolesá = lepšie zrýchlenie, spomalenie ale nižšia zotrvačnosť a naopak... ale je to naozaj až tak dôležité tie "stotinky" sekúnd... no tak sa postavím zo sedla a dupnem na to... (apsoň vydám viac energie :D )

príklad: pri celkovej váhe sústavy jazdec/bike povedzme 125 kg (110 + 15) je to šuma fuk... tam treba riešiť hlavne váhu jazdca a keď sa ten dostane na 85 kg povedzme pri výške 180 cm, tak áno, začne pre neho mať zmysel aj riešiť váhu bajku... ale stále to bude skôr o pocite z jazdenia, ako o nejakých výraznejších rozdieloch vo výsledkoch... či akože nie je jedno či tých 40 km prejdem za 1:42 alebo 1:38, lebo som znížil váhu bicygla o 0,003 gramu na ľahšej prehadzovačke...

kokos keby sme radšej makali, ako tu slamu mlátili hubami :D :D :D (teoreticky to mám v malíčku, ešte to doriešiť prakticky)
15.05.2018 - 09:07:25
07
madbugie napísal:
kokos keby sme radšej makali, ako tu slamu mlátili hubami :D :D :D (teoreticky to mám v malíčku, ešte to doriešiť prakticky)


Téma je z februára, vtedy sa nejazdilo, vtedy sa trepalo na fóre, na svetlo si ju vytiahol ty :)
15.05.2018 - 11:47:28
00
Hmmm tak na to som nekukal, len by ma zaujímalo prečo mi to na mobile ukázalo medzi novými témami... 😁😁😁

Človek sa má furt čo učiť, ná aspoň neumrieme sprostie...
15.05.2018 - 13:05:39
00
Akoze sa nejazdilo? Seriozny biker jazdieva celorocne! :D
15.05.2018 - 14:01:02
00
Stuler napísal:
Pozor, tak jednoduche to s tou stravou nie je, mam to odpozorovane na sebe. Pohybu mam, myslim, adekvatne mnozstvo a ked zeriem vela ale ZDRAVO, sledujem ubytok na hmotnosti. Akonahle pridu nejake sladke dni, zacinam stagnovat. Je to aj o makrozivinach.

To je spôsobené tým že cukor na seba viaže vodu v pomere 1 k 3 (ak dobre viem), preto už po prvých 2-4 dňoch dokážeš "zhodit" 2-3 kilá len tým že vyradis múku cukor soľ a vyprazdnis hrubé črevo
15.05.2018 - 15:20:36
00
kks, niektorí by si mali realne vyskusat presadnutie z 15kg na 11kg bike a potom by hadam prestali vypisovat tie bludy co tu hadzu :D :D :D
15.05.2018 - 17:03:48
01
keyboard_arrow_up