Giant Trance Advanced 0 2017
13.02.2018 - 09:24:46
01
A to som si myslel, že mám už len dvoch kandidatov na nový bike. Aj keď cena tohto je už dosť mimo, no tie Trancey vyzerajú použiteľne.
13.02.2018 - 09:28:22
00
pekny trancik
13.02.2018 - 10:19:24
00
este dam jeden z bazara (čumím už dlho ) ale fakt paradny na presuny len tak na chalupu
Príloha:
gravel......jpg
gravel......jpg 462.6 KiB thumb_up1thumb_down

13.02.2018 - 11:15:32
02
Hosť napísal:
to je jedno, aj tak to praskne pred hranicou 10K km :lol:

Ty radsej nepis nic. Dakujeme viaceri...
13.02.2018 - 11:38:50
01
radšej by som tam nechal barany, vyzeralo by to lepšie
13.02.2018 - 11:39:35
01
ku baranom sa mi nechce zohybat
13.02.2018 - 11:52:21
00
Ja som strasne zvedavy kedy polamem svoj trance, ak ho este budem mat tak napisem
A ako bolo spomenute ja to mam na cxa 5 rokov, za ten cas to uz chce zmenu a keby vydrzal 5 rokov tak si uz zasluzi dochodok
13.02.2018 - 12:04:21
00
Trance je skvela kúpa, aj pri nižších výbavách ;) Neviem co lepsie sa da kupit v rovnakej cene (pri tych nizsich vybavach samozrejme ) :-p
13.02.2018 - 14:49:01
00
U nas nam vie predajca hodit zlavu a trance 2 sa da kupit za 2 litre v top sezone, cize nie vypredajovy kus v novembri. Myslim ze na fox pruzenie a tlmenie slx pohon a brzdy plus teleskop to nieje najhorsia kupa
13.02.2018 - 14:51:07
02
Hosť napísal:
Ja vam neviem. Pekný a doladený bike ale presne to uchytenie tlmiča mi príde nie celkom dobrý nápad a ešte keď je to z hliníku. Viem ako sa zvyknú na biku povoľovať veci a povolené práve to ozubenie = likvidácia rámu. Som asi zo staršej školy ale spoľahlivejší systém mi príde klasické preskrutkovanie “oko-oko”, nejaký flip chip či systém ride9 ... aj keď odstupňovaniu zmeny sa vyrovná asi len spomínaný ride9.


neviem a nepocul som o nikom, kto by s tym mal problem. zubky su vyriesene tak, ze aj pri teoreticky uvolnenom srobe (ktory ma od vyroby zavitove lepidlo) sa do seba zapieraju tym silnejsie, cim vacsia sila na ne posobi. keby to bola slabina, tak to pocas 10? rokov existencie 601iek vyriesia.
13.02.2018 - 14:57:36
04
Dublinboy napísal:
vies ich prosim ta vymenovat?

Lebo mne sa zda Liteville iba ako hype-trend bajk a ziadny balik vychytavok.. fakt ma to zaujima, ak to tak dobre poznas, pls vymenuj ich... celkom ma to zaujima ci to je nieco co konkurencia nema..

EDIT: ok, pozrel som si videjko, a je mi jasne, ze tak variabilne nastavenie uchytenia tlmica asi nik nema a to by stalo za to. Zvysok su celkom bezne veci, bowdeny v rame a ich izolacia, siroky yoke, nastavitelne hlavko, najma Syntace, sedlovka je sice iba pre Liteville od 8 pins, ale tak, 190mm nema nik? to su ceske blaboly, ani nevedia ze rovno za rohom doma maju vyrobcu manualnych sedloviek so 190mm :).
A 180mm bajk ze ked ma 14kg tak to je nieco extra? Ach jaj,... ale ano, par vychytaviek to ma.. a asi najvacsia vychytavka je cena. Ale mozno maju fakt dobru geo, ktora je mozno aj lepsia ako SC.
Nalepsi bol vsak argument, ze chlapik vysiel do kopca aj to co na XC bajku nikdy v zivote nedal :)
Keby som trosku o bicykloch nevedel, jednoznacne by som chcel Liteville :)


ked budes mat moznost, poobzeraj si nejaky 301 alebo 601 z blizka. podla mna, co sa tyka spracovania, tak v porovnani s masovymi bajkama ala giant, spesl, atd. je liteville niekde inde.

vyrobky Syntace su tradicne premyslene do najmensieho detailu a nikdy niesu na ukor spolahlivosti. rovnake ocakavam aj od ich integrovanej teleskopky (tusim az 220mm moznych). vacsi priemer = menej problemov.

neviem preco sa ti ta znacka zda ako hype-trend, je to mala firmicka bez armady marketerov, majitelom je skromny chlapik, technik, skoro az posadnuty perfekcionista.

na 601 mozes odjazdit tyzden v bajkparku na najtazsich tratiach sveta a dalsi tyzden ist na expediciu krizom alpami. maraton s tym nevyhras, ale na to ze to ma zdvih jak zjazdak tak je to slapave.

10 rokov prenosna zaruka aj pri zavodnom pouziti. zatial som nevidel prasknuty alebo zlomeny ram od nich.
13.02.2018 - 15:45:45
09
Dzejkob napísal:
Mne sa zas napríklad po dizajnovej stránke nepáči ten Liteville ale že absolútne. Všetko rovné trubky (takmer) kruhového prierezu.
Na druhej strane, podľa toho Štěrbovho videa je to riadne premakaný bike. O to pokoj.
Ale nechcel by som ho aj tak :D
Najradšej by som momentálne šiel do Santa Cruz / Yeti / Rocky Mountain


rovna trubka ma proti "esickovym" hydroformovanych trubkam vzdy vyhodu vo vyssej tuhosti. Kruhovy prierez ma spodna trubka. horna ma "uckovy" prierez. sedlova trubka ide do kuzelu. zadne stavby maju takmer hranaty/obdlznikovy prierez. vahadlo a niektore ine casti ramu su kovane. top loziska. vsetky skrutky titanove (az na odlamovaciu alu na patke). v oblasti hlavy vystuzenie a povolenie na dvojkorunku.

:) nie ze by som bol agentom litevillu ale niektore polopravdy a domienky som chcel uviest na pravu mieru.
13.02.2018 - 15:53:25
09
azet veď si pozri ešte raz to české videjko. Chalan asi 1x v živote videl Liteville. Alebo nič iné nepredáva. Znel skoro ako ty, akurát že on asi tým agentom bol :).
Mne to pripadalo, že to je veľké "AHAAA toto tu ešte nikdy nebolo!!" a pritom min.tu na MTBikeri sa ten Liteville spomína dosť často (vo vysnívaných alebo majitelia ho chvália). Rovnako by sa dal ospevovať aj WHYTE alebo iná čechoslovákom veľmi neznáma značka, ktorá má pár vecí iných ako všetci ostatní výrobcovia.

Keď si to vezmeš objektívne, tak každý lepší výrobca sa snaží vyrobiť bajk najlepšie ako vie, s ohľadom na predajné kritériá a jeho funkčnosť. Určite sú aj lepšie bajky a určite aj horšie. Nerobme pls z Liteville nejaký ultrabožský bajk, lebo lepší už vážne nie je. :lol:

Sorry zabudol som, je. Úžasná Capra 2018 :rofl:
13.02.2018 - 16:39:18
02
Kamoš - aktívny pretekár z CZ si vyskladal tento karbónový HT z rýdzo čínskych komponentov. V sezóne takmer každý víkend jazdí na nejaký pretek a nevie si ho vynachváliť :o Hovoril, že pri jeho výške cca 200cm a hmotnosti 85kg zatiaľ nemal najmenší problém. Asi nemá také predsudky ako my :?: Snáď mu to vydrží.

Prílohy:

DSC_0792.JPG
DSC_0792.JPG 603.05 KiB thumb_up5thumb_down

13.02.2018 - 18:59:13
00
keyboard_arrow_up