Dnes doraziť blok, 4:45 už pohodovejšie :-)

Prílohy:

E6A73380-DF51-453C-ADE1-7C00B6F9902B.jpeg
E6A73380-DF51-453C-ADE1-7C00B6F9902B.jpeg 546.22 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2018 - 16:44:32
02
dellax napísal:
Ja mam pocit Ivan, ze jazdis stylom "za kazdu cenu vyplut aj dusu". Potom ked je tu silu aj naozaj treba (v normalnom treningovom plane) tak ju nemas. Lebo sa zakazdym znicis a stojis na jednom bode .


Skôr jazdím štýlom za každú cenu čím viac posunúť ANP a vypľúvanie duše, bolesť, ... je toho skôr sprievodným javom. Zameral som sa na túto /zaťaženie na úrovni ANP/ jedinú pohybovú schopnosť , pretože z hľadiska štruktúry športového výkonu - časovka okolo 30 minút a cestný pretek v trvaní do 2:45 hodiny - najviac ovplyvňuje výkonnosť v týchto pretekoch. A že stojím na jednom bode - ale veď ten bod je výkonnosť v niektorých pretekoch lepšia ako má Ledavi, stax, ... a xy o 20 rokov mladších junákov s rovnakými priemernými predpokladmi pre vytrvalostný výkon ako u mňa.
19.02.2018 - 16:55:37
01
hej hej tu vykonnost som si hned vsimol, to sa nedalo prehliadnut. si najlepsi namornik na bicykli. zo strany na stranu ti to ide ovela lepsie ako mne alebo ledavimu 8) akurat ti zabudli povedat ze v baliku treba ist rovno...

werunandride.files.wordpress.com
19.02.2018 - 17:03:18
00
whitemamut napísal:
Dnes doraziť blok, 4:45 už pohodovejšie :-)

tie TSS su luxusne :y: :muscle:
19.02.2018 - 17:10:03
00
mamuty na to, aké majú hrubé nôžky, zjavne vedia aj dláviť pedále :D
19.02.2018 - 17:14:12
00
Hosť napísal:
hej hej tu vykonnost som si hned vsimol, to sa nedalo prehliadnut. si najlepsi namornik na bicykli. zo strany na stranu ti to ide ovela lepsie ako mne alebo ledavimu 8) akurat ti zabudli povedat ze v baliku treba ist rovno...


Ďuri s tou výkonnosťou - preteky v ktorých by si počas posledných dvoch rokov skončil za mnou - nevymažeš. Jedinou tvojou záchranou zostanú facepalmy, Pepkovia - námorníci,.... Takže, bod na ktorom stojím, výkonnosť je +- rovnaká, rovnaký diskomfort na konci balíka, ... - len o dve vekové kategórie vyššie. No a tých námorníkov čo občas nevedia ísť v balíku rovno bude viac - len tak pre zaujímavosť už som vďaka jednému pred dvoma rokmi šiel k zemi.
19.02.2018 - 17:33:11
00
Stax: som sa trochu zamyslel. Ked zoberies do uvahy, že Ivan trenuje v podstate 1x tyzdne, tak akýkolvek iný priebeh jeho jazdy by mu zrejme aj tak nepomohol k lepšej výkonnosti. Mám však riešenie. Ak to množstvo času, čo trávi vypisovaním, prepisovaním a reagovaním na každý jeden príspevok aj niekolkokrát za sebou, využije v prospech tréningu, tak tu výkonnost može naozaj aj signifikantne zlepšit. Aj bike na to má solídny. :)

Pre Ivana: Ja uznavam len absolutne poradie. Na Grossglockneru som bol 4. v kat., ale to neznamená, že si teraz začnem nahovarat, aký som skvelý cyklista. To len pre ilustráciu ohladne výpovednej hodnoty umiestnení v kategorii. :)
19.02.2018 - 17:42:31
01
Ivanov vysoký pulz pri danej záťaži hovorí +/- to, že je problém s vytrvalostným základom. Plus aj s odozvou na tréning. To môže byť aj tou jednostrannosťou.
Ak nie je čas, sú IMO aj účinnejšie metódy. Samozrejme, nemusia fungovať na konkrétnu osôbku. Ale na ivana zjavne (už?) nefunguje to, čo jazdí...
19.02.2018 - 18:01:14
01
petersa napísal:
Stax: som sa trochu zamyslel. Ked zoberies do uvahy, že Ivan trenuje v podstate 1x tyzdne, tak akýkolvek iný priebeh jeho jazdy by mu zrejme aj tak nepomohol k lepšej výkonnosti. Mám však riešenie. Ak to množstvo času, čo trávi vypisovaním, prepisovaním a reagovaním na každý jeden príspevok aj niekolkokrát za sebou, využije v prospech tréningu, tak tu výkonnost može naozaj aj signifikantne zlepšit. Aj bike na to má solídny. :)

Pre Ivana: Ja uznavam len absolutne poradie. Na Grossglockneru som bol 4. v kat., ale to neznamená, že si teraz začnem nahovarat, aký som skvelý cyklista. To len pre ilustráciu ohladne výpovednej hodnoty umiestnení v kategorii. :)


Dnešný tréning, Ako ste ďaleko s prípravou ... - názvy častí fóra. Napíšem aký som mal dnešný tréning, ... Potom už len reagujem na reakcie, doporučenia ako by som mal trénovať, do nekonečna sa zlepšovať aby som bol skvelý cyklista, ako zle trénujem, že zo mňa nikdy pretekár nebude...
Skvelý cyklista ? FTP 3,8 - možno 3,9 W/kg v životnej forme - takže len cyklista.
19.02.2018 - 18:08:03
00
tulenik napísal:
Ivanov vysoký pulz pri danej záťaži hovorí +/- to, že je problém s vytrvalostným základom. Plus aj s odozvou na tréning. To môže byť aj tou jednostrannosťou.
Ak nie je čas, sú IMO aj účinnejšie metódy. Samozrejme, nemusia fungovať na konkrétnu osôbku. Ale na ivana zjavne (už?) nefunguje to, čo jazdí...


Tulenik. Vysoký priemerný pulz počas výjazdu nehovorí o ničom inom ako vysokej intenzite zaťaženia. Nič komplikované. A že na mňa nefunguje to čo jazdím ? Včerajší výjazd /hodnota intenzity a doba zaťaženia/ je na 99% rovnaký ako pred rokom 19.2. Rovnaký týždenný ,,objem,, aj intenzita. Rovnaký mesačný ,,objem,, aj intenzita ako pred rokom. Takmer rovnaký ročný objem aj intenzita za posledných 2 a pol roka. Výsledky v pretekoch pred dvoma rokmi a rokom takmer rovnaké - po dve víťazstva a približne rovnaký počet pódií - po 4 alebo 5. Takže zatiaľ to čo jazdím - zjavne funguje. Len pre zaujímavosť - posledné dva nedeľné výjazdy 3:08 hod. a 2:54 hod. - bez prerušenia pri 162 bpm /pri -2 až 0°C - hypoxický tréning, .../ sú približne na úrovni 180 bpm u 34 ročného cyklistu. Musí to fungovať.
19.02.2018 - 18:35:00
00
Ivan, mam veľmi rad tento tvoj výrok: Vysoký pulz pri ANP svedčí o horšej trénovanosti.
A tí čo idú pri vysokých pulzoch si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém."

Písal si to par strán dozadu.
19.02.2018 - 18:43:08
02
Lepšie to tu ale spomenul bikerhikermirec. Dôležitý je výkon na úrovni ANP.
A ešte k vysokým pulzom. Tie 3 hodiny v nedeľu pri 162 bpm - +- 90% z max. sú v podstate 3 hodinové tréningy - 90% z max. bpm v jednom. Ak pripočítame ešte sobotňajších 30 minút na úrovni ANP /pri väčšom výkone/ dostaneme štyri intenzívne tréningy týždenne - tiež jednoduchá matematika.
19.02.2018 - 18:47:40
00
Ktory mas niekde na urovni 3.5w/kg a to som na teba este dobry. To nie je nic zavratne. Rozdiel medzi nami je ale v skutku zasadny. Ja o sebe viem ze som WEAK a necitim potrebu ostatnych presviedcat o tom ze som dobry pretoze niesom. Mna len bavi rypat do niekoho kto si o sebe mysli opak a pritom je na tom este horsie ako ja o com sme sa presvedcili ked sme sa stretli na zavode 😀


Inak predbezne info vravi ze oproti oktobru mam o 20w na thresholde viac nech sa vratim oblukom k teme, zda sa ze plan zatial funguje. Ostava 6 mesiacov...
19.02.2018 - 19:09:56
00
vlsu napísal:
Ivan, mam veľmi rad tento tvoj výrok: Vysoký pulz pri ANP svedčí o horšej trénovanosti.
A tí čo idú pri vysokých pulzoch si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém."

Písal si to par strán dozadu.


Toto bolo myslené v súvislosti so staxovými 179 bpm v lete na 2:10 hod. preteku - ale nie len v súvislosti s ním ale každým /vrátane mňa/ kto má pri určitom zaťažení vyšší pulz ako niekto iný pri tom istom zaťažení. Napríklad - dvaja pretekári majú maximálku 200 ale priemerný pulz v preteku má jeden 179 a druhý 163. Toto ale nehovorí o vysokých pulzoch pri ANP ale o rozdielnom laktáte pri rovnakom zaťažení. Takže nie vysoký pulz pri ANP ale pri určitom zaťažení. V tomto prípade pri rovnakej maximálke 200 môžu mať obaja ANP /určitú hladinu laktátu/ pri rovnakom pulze napr. pri 181 ale zaťaženie bude v prvom prípade 4 W/kg a v druhom 4,8 W/kg.
V tréningu je to podobne. Pri posúvaní, zlepšovaní ANP - zvyšovaní výkonu pri určitom pulze, laktáte majú obaja rovnaký pulz 181 /určité percentá z maxima/ aj laktát - len bude pri tom rozdielny výkon - 4 a 4,8 W/kg.
Takže je potrebné doplniť - ,,tí čo idú pri vysokých pulzoch - vyšších ako iní pri rovnakom zaťažení si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém." - sa týka preteku. V tréningu v tomto prípade - 179 a 163 bpm pri rovnakom zaťažení - by šiel prvý v Z4 a druhý v Z3.


Naposledy upravil ivan dňa 19.02.2018 - 20:36:23, celkovo upravené 1 krát.

19.02.2018 - 20:20:02
00
ivan napísal:
Takže je potrebné doplniť - ,,tí čo idú pri vysokých pulzoch - vyšších ako iní pri rovnakom zaťažení si to nie že môžu dovoliť - ale musia dovoliť - viac trápia svoj organizmus - lebo sú menej trénovaní - idú na to, na čo nemajú, prípadne majú zdravotný problém." - sa týka preteku.


kadis si do ust :D

keby sli to na co nemaju tak by ten priemer takto dlhodobo neudrzali - a uz vobec by to nedali pri zdravotnom probleme. skus este raz.

ivan napísal:
lebo sú menej trénovaní


cim mas vacsi rozdiel medzi ANP a MAXom tym viac od teba sportovy lekar chce aby si ANP posunul co najblizsie k MAXu - to je presny opak toho co vravis ty :)


Naposledy upravil stax dňa 19.02.2018 - 20:39:24, celkovo upravené 1 krát.

19.02.2018 - 20:34:40
00
keyboard_arrow_up