Par otazok, asi pre baroncek.

Mam v plane prejst levocske vrchy so severu na juh, pricom by som chcel prejst Ciernu horu, Ihlu, Jankovec a Ciernohuzec.
Naplanoval som to zatial takto:
https://www.bikemap.net/sk/r/4317081/

Teraz otazky.
1. Z Ciernej hory na maly Vaclavak s pouzitim cervenej znacky, da sa? Vela sa tlaci? ma to alternativu? Ihlu neriesme.
2. Hreben z velkeho Vaclavaku cez Jankovec na Ciernohuzec je ako zjazdny?
3. Je mozny zostup z Cernohuzca cez Chmelov, alebo je lepsie ist az na Kaliguru a odtial dole, tak ako to mam v tej mojej trase?
4. Ta moja trasa, siel by si inak?

Pojdem az ked nebude sneh a bude sucho.

Dik
20.02.2018 - 09:18:01
01
Ja plánujem na tento rok prejazd šrégom cez celé Levočáky po červenej od Nižných Ružbách do Levoče. Tiež netuším ako je čo prejazdné ale minimálne z Točnej ( malý Václavak ) po Levoču vedie cyklotrasa. Možno Glevo alebo Luigi budú vedieť tvoje úseky. Z môjho pohľadu aj Levočáky sú dosť vykosené takže cestičiek na prejazd bude hodne len si treba vybrať teplé suché dni na prejazd a trafiť tú správnu odbočku :D Odporúčam kuknúť mapy.cz a zhora čeknúť ako vyzerá terén natukáť gpx. a nemal by byť až taký problém kadiaľ.
20.02.2018 - 09:43:00
01
svajka --- moje postrehy:
Už na začiatok by som asi skôr vybral trasu z Novej Ľubovne do Kolačkova, za rampou nad Kolačkovom ísť cestou doľava ... prídeš na Čiernu horu pohodlne po lesnej ceste ... tlačenie asi 300 metrov (dupači 0 metrov).
Čierna hora <-> Ihla = jednoduchá hrebeňovka.

Z Čiernej hory na Malý Václavák (Točňa) sa dá - tu je problém s vyrúbaným a spáleným lesom, veľa turistického značenia neostalo (teda skoro žiadne). cestičiek po holoruboch je tu veľa. Je to väčšinou dole kopcom.

Z Točne na Veľký Václavák je to lesná asfaltka v dosť zlom stave, všetko sa ale dá na bicykli.

Ďalej som bol iba na chate Vinná, pri Pamätníku SNP a v Levočskej doline.
20.02.2018 - 10:25:09
00
jedna moja trasa cez Ihlu aj Čiernu horu:

https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/206026/slavosl-vyjazd-polana-ihla-cierna-mtb-sucho-44km-3h-813m.html
20.02.2018 - 10:33:01
00
SlavoSL náhodov z Točnej na Rysovú si nešiel ? nejaké gpx by sa zišlo.
20.02.2018 - 10:52:06
00
nešiel som, mám v popise, že som lesnoasfaltkár :D ... a tam asfaltka nie je :)
Ináč tiež niekedy plánujem ísť z Nižných Ružbach, cez Babu Jagu po červenej TZ na Točňu.
20.02.2018 - 10:58:23
00
z Vaclavaku na Jankovec ide zvažnica, začiatok rovinatý, v závere sa to dvihne ale v pohode šlapatelné
20.02.2018 - 11:18:40
00
Hosť napísal:
nešiel som, mám v popise, že som lesnoasfaltkár :D ... a tam asfaltka nie je :)
Ináč tiež niekedy plánujem ísť z Nižných Ružbach, cez Babu Jagu po červenej TZ na Točňu.

Tak to budes viacej slapat peso ako na biku, siel som tamadial ale z hora dole z poľany to je katastrofa a siel som len raz :)D
20.02.2018 - 13:40:57
00
infinitipp napísal:
SlavoSL náhodov z Točnej na Rysovú si nešiel ? nejaké gpx by sa zišlo.

Ja mam prejdene od tocni cez ihlu rysavu babu jagu az do ruzbach, no siel som tamadial len raz lebo usek od rysavej po babu jagu bol upne hnusny, miestami som musel tlacit aj dole kopcom koli blatu a cesticka bola zarastena uplne co nikto tam nechodi a ist to opacne si neviem predstavit, ako da sa ale podla mna nestoji to zato. Ale gpx nemam lebo ked som to siel som este nemal GPS tachac.
20.02.2018 - 13:48:15
00
mireq1 takže od tej križovatky čo som označil už sa neoplatí ísť na biku na Rysovú a do Ružbách ale pichnuť to do ľava na Podolínce ?

Prílohy:

Bez názvu-1.jpg
Bez názvu-1.jpg 185.5 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2018 - 14:03:42
00
svajka napísal:

Teraz otazky.
1. Z Ciernej hory na maly Vaclavak s pouzitim cervenej znacky, da sa?

Da sa bez problemu chodim tam rad :)

2. Hreben z velkeho Vaclavaku cez Jankovec na Ciernohuzec

Jazdim vacsinou opacne, z jakuban na ciernohuzec, piesocny vrch, jankovec, velky vaclavak- tam je to v pohode, akurat ked zchadzam z ciernohuzdca zvykne byt 1km zarasteny vysokou travou (zalezi od obdobia)

3. Je mozny zostup z Cernohuzca cez Chmelov, alebo je lepsie ist az na Kaliguru a odtial dole, tak ako to mam v tej mojej trase?-

Z cienohuzdca na kuliguru je uplne vpohode, dalej som siel akurat na siminy.
4. Ta moja trasa, siel by si inak?

Dik


Naposledy upravil mireq1 dňa 20.02.2018 - 14:19:46, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2018 - 14:08:33
02
infinitipp napísal:
mireq1 takže od tej križovatky čo som označil už sa neoplatí ísť na biku na Rysovú a do Ružbách ale pichnuť to do ľava na Podolínce ?

ako prejdes, lebo ja som presiel ale lepsie je bud na podolinec alebo do kolackova a hupnut to cez kotnik do ruzbach,
z toho co si oznacil uz do podolinca sa len zvezies, no cez kotnik treba este prejist kopec cca 200vm
20.02.2018 - 14:13:11
00
No akurát pozerám letecké zábery tých cestičiek čo by sa dali pospájať je ich mrdne veľa jediný úsek čo si nie som istý z fotiek je tento bod na červenej značenej a potom by som išiel vyššie až pod ten les a doľava z fotiek to vyzerá že je to pekne zarastené....http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?#x20.61815y49.17803z17m2v36
Ak by sa to dalo tak už mám nvú zábavku na leto :)
20.02.2018 - 14:24:55
02
mozes si poziet moj vyjazd, je tam prave usek z maleho vaclavaku na ihlu a ciernu horu - https://www.strava.com/activities/1156773552
inac co si dal tu bodku v mape tak v mojom vyjazde je akurat z tamadial robena fotka smerom na ihlu a ciernu horu :)
druha foto v poradi.
A neviem kedy boli robene tie letecke fotky no to co sa ti zda ako zarastene je pomaly hole.
20.02.2018 - 14:37:28
00
:rofl: to fakt. super vidíš aké máme prepojenie :D a ten les na ľavo to ja tam potom zatočím ? to je on čo som spomínal.
20.02.2018 - 14:47:06
00
keyboard_arrow_up