Hosť napísal:
Kristina ja som si teraz toto presne testoval s powermetrom na valcoch. Lava noha pri vyssich vykonoch dava 55% vykonu, prava len 45%. Maximalnu efektivu sliapania som dosiahol pri sustredeni na kruhove sliapanie okolo 72%. Pri vysokom vykone sa vsak hybala len pri 62%. Neviem ci je to sposobene valcami, alebo som len krivy :D

nevies poradit, akym treningom na tom zapracovat?

tiez uz si si tym "nerovnomernym" zatazovanim mohol vybudovat "rozdielnu silu" kazdej nohy - toto si vies uplne jednoducho overit v posilke - predkopavanie a zakopavanie na stroji kazdou nohou osobitne. tiez to krasne vidno na vypadoch.
27.02.2018 - 14:27:11
01
ivan napísal:
Priemer je dačo medzi 83 až 85.

posledné 4 výjazdy nemáš ani 80 ;) Asi silová časovka, že?
27.02.2018 - 14:48:41
00
Posledný tréning kadencia 72. Predposledný 80. Tretí od konca 81 a štvrtý od konca 83. Včerajší tréning vyzerá ako dva - ale bolo to v kuse - len som po 29 minútach stopol Garmin, uložil a spustil znova na posledných 10 minút /o mesiac, mesiac a pol pôjdem celú trasu za 29 minút a chcem vedieť aký bude rozdiel vo výkone/. A pred týždňom je tam ešte jedno 9 km vyjazdenie vyzerajúce ako samostatný tréning. Kristína - nižšia kadencia fakt nie je hriech. Menšie relatívne watty nahradím v cestnom preteku počas jazdy do kopca väčšou kadenciou. Určite by to chcelo najazdiť 3 - 3,5 x viac hodín - polarizovanejším tréningom by bola výkonnosť o niečo vyššia, ale ten malý rozdiel za to nestojí a v daných podmienkach si to ani neviem predstaviť. Neskôr.


Naposledy upravil ivan dňa 27.02.2018 - 15:36:06, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2018 - 15:24:43
00
OK. Ospravedlňujem sa, že sa ti pletiem do tréningu. Zase som sa nechala uniesť :)
27.02.2018 - 15:36:00
00
A šak čo už nám zostáva robiť - po dlhých zimných večeroch. Pliesť, štrikovať, perie drápať,...
27.02.2018 - 15:37:45
01
mishox napísal:
k tejto teme tu daval nedavno Tulenik link na zaujmavu studiu borcov z GCN. Ale neviem to na rychlo najst.
Ak si spravne pamatam vysledok tak by som sa tym dako extra nezaoberal

Myslíš asi toto https://youtu.be/-jh-5TYAtJI (ivan odporúčam inak pustiť si cca čas 7:10 kde hovoria, že na rovine sa zvyčajne jazdí vyššia kadencia a v kopcoch nižšia)
Tu je však týpek, ktorý celkom nesúhlasí s výsledkami GCN https://youtu.be/L_fR8CNAfrQ
Myslím, že týpek má hlavne pravdu v tom čo som už spomínala. Schopnosť jazdiť vyššou kadenciou sa nededí ani sa s ňou človek nerodí. Je to niečo čo dokážeme získať tréningom a nácvikom techniky šliapania. Rovnako ako správne dýchanie, správny prejazd zákrut, prejazd strmých dropov, zvládanie dlhotrvajúcej záťaže na hranici ANP. Nič z toho nemáme keď sa začíname serióznejšie učiť jazdiť na bajku, alebo žiletke. A je iba na nás ako dokážeme identifikovať naše slabé stránky a pracovať na nich ak sa chceme na pretekoch posunúť na vyšší level.
Bolo by pre mňa nepochopiteľné prečo by sa väčšina cyklistov a aj bajkerov sama pripravovala o lepší výkon zbytočne vysokou kadenciou. Napríklad aj taký mohutný bajker ako Jarda Kulhavý jazdí aj na bajku priemernú kadenciu 90.
27.02.2018 - 16:03:56
03
Hlavne si treba uvedomiť, že GCN urobili nejaký "predexperiment". Z 2 ks nijaké závery nespravíte.
27.02.2018 - 16:15:02
00
Hlavne GCN išiel IMHO z extrému do extrému. Kadencia 100 vs 60 vs vlastná kadencia (90), na ktorú bol tester zvyknutý :)
27.02.2018 - 16:18:47
00
Kristina napísal:
Myslíš asi toto https://youtu.be/-jh-5TYAtJI (ivan odporúčam inak pustiť si cca čas 7:10 kde hovoria, že na rovine sa zvyčajne jazdí vyššia kadencia a v kopcoch nižšia)
Tu je však týpek, ktorý celkom nesúhlasí s výsledkami GCN https://youtu.be/L_fR8CNAfrQ
Myslím, že týpek má hlavne pravdu v tom čo som už spomínala. Schopnosť jazdiť vyššou kadenciou sa nededí ani sa s ňou človek nerodí. Je to niečo čo dokážeme získať tréningom a nácvikom techniky šliapania. Rovnako ako správne dýchanie, správny prejazd zákrut, prejazd strmých dropov, zvládanie dlhotrvajúcej záťaže na hranici ANP. Nič z toho nemáme keď sa začíname serióznejšie učiť jazdiť na bajku, alebo žiletke. A je iba na nás ako dokážeme identifikovať naše slabé stránky a pracovať na nich ak sa chceme na pretekoch posunúť na vyšší level.
Bolo by pre mňa nepochopiteľné prečo by sa väčšina cyklistov a aj bajkerov sama pripravovala o lepší výkon zbytočne vysokou kadenciou. Napríklad aj taký mohutný bajker ako Jarda Kulhavý jazdí aj na bajku priemernú kadenciu 90.


Opäť - záleží na čo sa ,,špecializuješ,,. Na celkové poradie /viacetapový pretek, seriál pretekov s časovkami/, len na časovky alebo na jednorazové preteky. Vyzerá, že v prvom prípade sa viac oplatí rozvíjať absolútne watty na úkor relatívnych - samozrejme do určitej miery - do minimálne takej, aby bolo možné v kopcoch udržať sa s pretekármi ktorí majú horšiu časovku - zameriavajú sa viac na kopce.
Ale začína tu byť trocha guľáš - bajky, cesta, roviny, kopce, časovky, etapáky.
27.02.2018 - 16:21:23
00
Kristina skôr sa prisôsobujú nejakej predpokladanej dĺžke videa a časovému rozvrhu prístrojov - 60 je možno trochu nízka, ale inak ten postip ako prvý nástrel nemá chybu (ak teda berieme že boli len dvaja pokusní patkani)
27.02.2018 - 16:40:20
00
Skor som narazal na tie krasne lezate osmicky a pod.

https://youtu.be/ayafWfQzQQE
27.02.2018 - 17:03:20
00
video vraj nem dostupnô
27.02.2018 - 17:09:01
00
No urcite existuje studia kde je optimalna kadencia taka pri ktorej sa ide pri co najmensom zatazeni najvyssi mozny vykon. To je tak individualne ze to snad plati len pri idealnych podmienkach. Vietor rovina peloton.atd. ten kto dokaze udrzat vysoku aj kopci ma vyhodu. Pomala kadencia v kopci (50-70) je otazka casu kedy dojde unava lebo je narocnejsia na energeticky vydaj cukrov a unava dojde rychlejsie. Rychla kadencia je zas narocna na kardiovaskukarny system a to uz treba natrenovat .to sa neda obist.Neviem naco sa tu rozobera kadencia ked aj tak 90% ludi jazdi priemer okolo 80-85.
To je dolezitejsia je efektivita kruhoveho pohybu.
27.02.2018 - 17:12:49
00
ivan napísal:
Opäť - záleží na čo sa ,,špecializuješ,,. Na celkové poradie /viacetapový pretek, seriál pretekov s časovkami/, len na časovky alebo na jednorazové preteky. Vyzerá, že v prvom prípade sa viac oplatí rozvíjať absolútne watty na úkor relatívnych - samozrejme do určitej miery - do minimálne takej, aby bolo možné v kopcoch udržať sa s pretekármi ktorí majú horšiu časovku - zameriavajú sa viac na kopce.
Ale začína tu byť trocha guľáš - bajky, cesta, roviny, kopce, časovky, etapáky.

a neodolam :D

schvalne si najdi kadenciu pri ktorej sa robili rekordy v hodinovke - ked uz si tak zatazeny na casovku ;)
27.02.2018 - 17:16:31
00
27.02.2018 - 17:19:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up