Ja som začínal na ceste a vtedy mi MTBikeri pripadali byť o triedu nižšia kategória. Po pár rokoch som si kúpil bike, ktorý som považoval za príjemné spestrenie tréningu, ale stále som viac žiletkárčil ako bikoval.
No a postupom času sa pomer zmenil a teraz leziem na žiletku iba pár razy do roka. Pripadá mi to trochu nudnejšie a mimo cesty sú podstatne širšie možnosti výberu trasy než na ceste.
23.03.2006 - 11:58:03
00
noo ja som zacinal na brachovom favorite...ked sa daa vozenie okolo dediny a sem tam na kupalisko nazvat bikovanim... ked som mal 15 (co bolo pred 10 rokmi), tak mi dal bracho spolu s fotrovcami prvy horsky bike, na ten cas s vybavou STX no proste bol som kraaal :)) a tak som zacal jazdit les a jednoducho mi to ucarovalo...odvtedy som vymenil uz paar bikov a staale ma to drzi a cim dalej tak tym viac...

uprimne povedane na ceste sa bojim...stale ked za sebou pocujem auto tak sa obzeraaam, dvakrat sa mi totiz stalo ze olo mna v 90tke a vo vzdialenosti asi 20cm prefrcal kamion a skoro som sa posral strachy...takze ak maam alternativu tak radsej idem po chodniku ako po ceste...(ale to aj kvoli obruvnikom :))

na bikovani v lese milujem to, ze mozem odist do lesa, prec od ludi, od aut, od vsetkej civilizaacie, a pocujem iba svoj zadychcany dych, odvalovanie pneumatik a spievanie vtaacikov...na rozdiel od vacsiny bikerov jazdim z 90percent saam a akosi mi to tak aj viac vyhovuje, zistil som totiz ze pri bikovani v skupine som sa vzdy hecoval a snazil si sebe alebo ostatnym nieco dokaazat a domov som vzdy prisiel ako vyzmykany citroon a z lesa som si tak pamatal velke kulovy :)))

takze tolko v kratkosti k tomu preco som blatoslap :)
23.03.2006 - 12:15:30
00
jazdit na asfalte je pre mna nutne nudne zlo ktore treba raz za cas absolvovat. to co mi da nejaky sympaticky single v lese asfalt nikdy nedokaze...
23.03.2006 - 13:09:27
00
Jazdim len mtb, cestu jazdim ako nutne zlo na horaku pri presune do lesa. Nejazdim na ceste preto, lebo vodici sa v chovani voci cyklistom vyznacuju prehnanou agresivitou:/ Mal som uz aj koliziu s autom.. S cestou proste nemam dobre skusenosti. Ked sa mi nieco stane v lese, budem si na vine sam. Na ceste za to vacsinou mozu netolerantni vodici...


Naposledy upravil Dijck dňa 11.04.2006 - 14:52:08, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2006 - 13:47:10
00
aby ti to ti dubnicki a trencianski chrti neznechutili ked sa s nimi chvilu povezes. :P


alebo tie dodrbombardovane cesty
23.03.2006 - 14:09:59
00
Ja si myslim, ze ono je to dost aj o partii s ktorou jazdite. Bikeri mi pripadaju skor taki samotari (neberte to doslova), kazdy na biku ide sam za seba. Ani mna cesta nebavi ked mam jazdit sam. Ale ked ide riaden balik, tak sa nebojis nicoho, ani aut (treba mat v baliku aj nejakych dobrych bitkarov s kasermi) 8) . S tymi autami, ide o zvyk. Ja sa tiez v lese bojim pustit si to dole kopcom. Nebezpecenstvo ciha v hore aj na ceste. Na ceste (aspon pre mna a partiu) zatial celkom dobre platilo pravidlo, ze treba byt agresivnejsi ako vodici aut. Na ceste si musite urobit miesto. Ked pojdete vystrceni do cesty, auto musi pribrzdit alebo vam aspon stale zostava priestor od krajnice (o ktory sa vysuniete) ak sa treba uhnut nejakemu debilkovi. V jednote je sila :)


Naposledy upravil giro dňa 23.03.2006 - 19:00:07, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2006 - 17:28:18
00
Musim vas vsetkych pochvalit, celkom ste pochopili o com to ma byt, ziadne dofajavacky...

Co sa tyka agresivity na cestach, ja som si celkom zvykol, beriem to ako adrenalin a keby som mal jazdit iba mtb, asi by mi to aj chybalo. A je nezmysel nechodit po ceste, pretoze by sa mi mohlo ,,nieco,, stat, lebo v dnesnej dobe sa mi moze ,,nieco,, stat aj v lese, pripadne hocikde inde a to vobec nemusim sadnut na kolo. A kde je vacsie riziko, to zavisi od uhla pohladu.

A Katko, nemusis sa bat, nikdy som sa tu necitil menejcenny...aj ked sa tu o to niekto niekedy mozno snazil... :D

Hlavne je, ze vsetci mame radi dve kolesa bez ohladu na to, ci su tenke, hrube, kockate... a to by nas malo spajat.
23.03.2006 - 18:54:22
00
Na ceste si musite urobit miesto. Ked pojdete vystrceni do cesty, auto musi pribrzdit alebo vam aspon stale zostava priestor od krajnice (o ktory sa vysuniete) ak sa treba uhnut nejakemu debilkovi. V jednote je sila :)


Problem je v tom, ze on ta poklada za tekoho isteho debilka ako ty jeho, ale na rozdiel od teba je oblozeny aspon tunou zeleza.
23.03.2006 - 20:15:33
00
no neviem, zatial mi to funguje (aj ostatnym). pokial za volantom nesedi opity alebo nejaka baba na dzipe, vacsinou nikto nebude riskovat problemy s policiou a pod. Pre zvysne pripady si nedocital druhu moznost, ze si vlastne vytvaras miesto kam sa uhnes ked debilko v tone plechov neprestava trubit. Ked pojdem natlaceny na krajnicu, pripravujem sam seba o sancu uhnut sa.
23.03.2006 - 20:22:42
00
Pre zvysne pripady si nedocital druhu moznost, ze si vlastne vytvaras miesto kam sa uhnes ked debilko v tone plechov neprestava trubit. Ked pojdem natlaceny na krajnicu, pripravujem sam seba o sancu uhnut sa.


To mas pravdu, ked som na ceste tiez si robim priestor na uhnutie doprava.
23.03.2006 - 20:38:00
00
ale to s tym kolektivom mate pravdu, ked sa presuvame po ceste tak vzdy spolupracujeme a ficime ako draci, je to skvely pocit, ked sa cez dedinu rutime aspon siedmi za sebou, pocut len hukot plastov, domceky sa len tak mihaju....v lese slape kazdy za seba a spolieha sa len na seba (kym sa nedolame a netreba ho zniest do civilizacie samozrejme), vtedy sa partaci zidu :)
23.03.2006 - 20:47:40
00
v lese slape kazdy za seba a spolieha sa len na seba (kym sa nedolame a netreba ho zniest do civilizacie samozrejme), vtedy sa partaci zidu :)

Jazdim zvacsa sam - ale pokial sa pustam do neznamych koncin tak som radsej ak je nas viac. Je to stara dobra turisticka zasada. Tiez raz za cas sa cloveku zachce vyrazit v partii - je to ine. Vtedy si obvykle vymyslime zajazd niekam do neznama.
23.03.2006 - 20:59:48
00
giro-keď Ťa 2x zrazí auto ako mňa tá agresivita Ťa rýchlo prejde!
bobo-je to neskutočné ale to čo chcem napísať ja Ty napíšeš za mňa,Tvoje príspevky sa mi páčia-bohovsky.Ináč k téme-som čiste XC ale niekedy(napr. aj teraz lebo je blato)nahodím slicky a jazdím asfalt kvôli kondičke.Ale je to nutné zlo a ubíjajúce.Nestalo sa Vám že si niekedy pri šľapaní v duchu počítate raz-dva,dva-dva,tri-dva....?Pakáreň! :wink:
23.03.2006 - 22:29:22
00
Tak to sa mi este nestalo. Ale skusim to, ked ma zrazi to auto, aspon budem vediet ze este zijem.
:D :) :lol:
23.03.2006 - 23:12:53
00
2momo to ze ta 2x zrazilo auto bolo preto ze si bol agresivny? Ajeto je agresivny furt a auta ho obchadzaju oblukom 8) Aj mna uz strajchlo auto, ale beriem to ako riziko povolania. Keby som sa nechal utlacat, mozno by ma dolamali viac.
23.03.2006 - 23:26:03
00
keyboard_arrow_up