správne, scott lyžirky su prezlečené garmonty v novom pozlátku....ináč toho noc nezmenili...
27.02.2018 - 15:12:12
00
Poradte pls nejake lyziarky. Pouzite, nove? Velkost 27,5 - 28, ale asi skor 28, chodidlo skor sirsie. Mam tu od kamosa Dynafit Zzero4C 27,5, pri obuvani trosku citim velky palec, potom je to celkom ok. Ale asi sa oplati zainvestovat do novych nech sa ta vlozka vyformuje podla chodidla.
27.02.2018 - 16:10:37
00
Žienka bude ružová.
Atomic backland W-1100g/ks
Skitrab altavia60
Radical st
hmotnosť setu na /nohu je 2,8kg
staré- 4,3kg :tmi: :D

Prílohy:

IMG_20180227_180630-2080x1168.jpg
IMG_20180227_180630-2080x1168.jpg 418.7 KiB thumb_up1thumb_down

27.02.2018 - 19:10:46
09
tak a si v rici chlapčeeeeee. už sa na kopec nedostaneš. :-)
28.02.2018 - 16:05:00
02
Tak som svoje skiaplove vybavenie skompletizoval a rovno aj otestoval, zatial iba zjazdovky. Fotku vybavy zatial nemam, tak len takto...

Prílohy:

86DC9B60-A6CA-44EC-9E9B-9BB234E62051.jpeg
86DC9B60-A6CA-44EC-9E9B-9BB234E62051.jpeg 206.99 KiB thumb_up0thumb_down

03.03.2018 - 14:19:54
02
Asi máš ozaj dobrú výbavu keď takýto doprovod 😂
03.03.2018 - 14:44:23
014
zihadlo 5 napísal:
Žienka bude ružová.
Atomic backland W-1100g/ks
Skitrab altavia60
Radical st
hmotnosť setu na /nohu je 2,8kg
staré- 4,3kg :tmi: :D

Tak ako? Už skúšala? Čo hovorí? :)
05.03.2018 - 08:31:16
00
Zdravim,
tento rok a minuly rok som bol parkrat na skialpe a velmi sa mi to zapacilo. Vybavu si stale poziciavam a vacsinou to vyjde tak ze vzdy niekde inde (nie vzdy maju volne, nie vzdy ideme na to iste miesto) a trochu ma to uz prestava bavit to riesit, rozohdol som sa kupit si vlastnu vybavu.
Samozrejme som pogooglil zopar stranok s radami, kazdopadne niektore info stale neviem najst. Som pomerne neskuseny lyziar, pre ktoreho je aj modra zjazdovka dostatocna vyzva. Preto skialpujem len po zjazdovkach - kazdopadne dufam ze rokmi sa zlepsim :) .
Rad by som si kupil dobru vybavu ktora mi vydrzi dlho a nebudem ju chciet po 2 rokoch menit. Taktiez by som chcel vybavu novu.
Neviem ci je to mozne ale rad by som ich vyuzival aj na zjazd, ked napr. pojdeme kdesi na tyzdnovu lyzovacku :).
S prihladnutim na vyssie uvedene fakty:
Ake siroke lyze by som si mal zadovazit, alebo na co prihliadat? Pozeral som sa na Dynafit Speedfit 84.
Pozeram sa aj po dobrej vahe, kazdopadne som cital ze lahke lyze pre neskusenych az tak neodporucaju - co na to hovorite? Neviem co presne naozaj znamena lahke :).
Pocas pozicaivania som vyskusal obidva typy viazani tech (TLT) aj netech (Diamir) a teda ovela vaic sa mi pozdavali tech - ci uz materialmi ale aj pouzivanim.
Ako lyziarky som si vyhladit Dynafit TLT Speedfit - kazdopadne pisu ze su zamerane na zjazdovky, neveim ci to znamena ze ak niekedy v buducnosti by som chcel ist mimo tak by som mal problem, alebo len ze existuju na to aj lepsie :).

Za kazde rady velmi pekne dakujem. :)
05.03.2018 - 09:53:05
00
Tak včera som skoro mohol byť v demoláciách
A poučenie do budúcnosti podoťahovať skrutky na botách
Ešte že som nestratil aj pracku ale iba skrutku
Už aj opravené

Prílohy:

IMG_20180305_093439337.jpg
IMG_20180305_093439337.jpg 1.89 MiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180305_093525175.jpg
IMG_20180305_093525175.jpg 441.6 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A nájdi jeden rozdiel ?
IMG_20180305_094433285.jpg
IMG_20180305_094433285.jpg 560 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2018 - 10:05:15
01
Na toto ma kamoš upozorňoval po kúpe a veru spodnú pracku som mal tiež povolenú. Rovno som pre istotu tiež všetko zaistil Loctitom a podoťahoval.
05.03.2018 - 10:07:27
02
eaten
Ujasni si najprv, ci chces robit skialp alebo skifit. Vela ludi zacina na zjazdovkach, ale neskor sa snazi dostat do volneho terenu. Ak take ambicie nemas, tak nema vyznam robit kompromisy a lepsie zadovazit vybavu vhodnu na skifit.
Teda nehnat sa za nizkou hmotnostou (tym skor ak slapes sam a nemusis sa za nikym nahanat). Lyze skor uzsie, kludne vybrat nejaky allmoutain model, aby sisi uzil aj zjazd. Konkretne Dynafity maju strasne tenke hrany, na zjazdovkach treba brusit a tie by si zachvilu zodral. Viazanie by som bral radsej ramove, je bezpecnejsie, jednoduchsie sa obuva (pochopis ked budes 15x denne triafat na lyzovacke), maju vacsi sklon podopreria paty a nieje tak atraktivne pre zlodejov. Tiez lacne techy vacsinou nemaju brzdu a nad tym ani neuvazuj!
Lyziarky moc neporadim, na mna robia iba jeden model ;)
05.03.2018 - 10:08:57
00
lukas6s8p
No zrejme neviem co znamenaju pojmy, kazdopadne chcem najprv chodit po/popri zjadzdovkach a zlyzovat po upravenom svahu. Mozno casom ked sa zlepsim v lyzovani by som chcel chodit aj nieco co nie je upravene (napr. Trangoska - Dumbier). Mam kamosov aj v rodine ludi ktori robia skialp tak by som sa chcel k nim pridat a tak.
O zjazdovke som skor hovoril tak, aby som si nemusel navyse k tomu kupovat este zjazdove lyze kedze s tymto pocitam ako s vacsou investiciou :). A mas nejake typy na lyze ktore by boli vhodne ked nie dynafit?
A co je bezpecnejsie na ramovom viazani? Ja ztoho co som videl tak mi prislo krehkejsie (boli tam len plasty) a tiez sa mi horsie riadilo (zvysovala pata) ako na TLT. Bez brzdy samozrejme neuvazujem a tiez nechcem na to mzase az tak velmi setrit - aj ked neveim co je primerana cena za TLT viazanie.
05.03.2018 - 10:19:09
00
eaten napísal:
Zdravim,
tento rok a minuly rok som bol parkrat na skialpe a velmi sa mi to zapacilo. ... Za kazde rady velmi pekne dakujem. :)


Ahoj, za mňa tak stručne, že teda techu sa nemusíš báť ani pri lyžovaní na zjazdovke v zmysle "vlekujem sa s rodinou" a rovnako skialpové lyžiarky sú vhodné na lyžovanie po zjazdovke - tam je dôležité aby ti sedeli aj teda tvarom aj typovo. Frajer sa lyžuje na Scarpa Maestrale RS, ja som ich mala no práve kvôli výšlapom a prechodu na ľahší set som ich vymenila za subtílnejší model v ktorom sa mi lyžuje napodiv dobre aj po zjazdovke, Fischer Travers, v Dynafit lyžiarkach som nestála ale tu hlavne kúp to, čo ti sadne na nohu a budeš mať z tvrdosti lyžiarky pocit, že ti vyhovuje. lyžiarka sa radí ťažko, každému sedí iné.
Prečo ti ale píšem - lebo lyže mám tento rok presne tie, ktoré si si vyhliadol a musím povedať (čo aj chlapec tam kde som chcela namontovať viazko a aj chlap z horskej ktorý ich mal na nohách a spýtala som sa ho na názor na ne) - veľmi dobrá voľba! A naozaj, na skialp super, na zjazdovku tiež, dokonca držia aj vo vyšších rýchlostiach na zľadovatelej zjazdovke, aj na vyfúkanom hrebeni v pohode a krásne točia aj na menčestri, v mäkkom snehu a aj mimo zjazdoviek. Na to, že sú také ľahučké som prekvapená ako "s pocitom istoty" sa mi na nich jazdí. Práve uvažujem, že predám moje druhé - ťažšie široké lyže, lebo som na nich bola zatiaľ za zimu raz. A ďalšia výhoda je, že keď ich musím prenášať ručne/na batohu, tak ani neviem že niečo nesiem. Pre mňa neoceniteľné.

Veľa šťastia pri výbere :)
05.03.2018 - 10:23:38
01
fixska
Dakujem za odpoved. Tie lyze sa mi pozdavaju akurat ma teraz trosku vystrasilo co mi napisal lukas6s8p ohladom toho ze sa rychlo zoderu. Co to pre mna znamena, ako casto ich treba brusit alebo co treba s nimi robit. #neskusenylyziar :)
05.03.2018 - 10:59:24
00
Neni zač, tu vidíme krásny príklad protichodných názorov na jednu vec :) z čoho teda vyplýva, že aj tak na to, s čím budeš spokojný prídeš asi až sám na základe skúseností. Ja ich mám len túto sezónu tie lyže, čiže na opotrebenie neviem reagovať, zatiaľ som nezaznamenala žiadne a hrany sú fit a to teda bolo ľadovo pár krát a používam ich myslím, že dosť, teda ako klasicky pracujúci a víkendujpci jedinec :) ja viem zatiaľ zhodnotiť len ako sa na nich lyžuje a teda mne dobre. Inak frajer má Nordica Enforcer a na tom viazko Vipec a tiež sa na nich vlekuje aj skialpuje popri zjazdovke ale aj mimo zjazdoviek už tento rok - lyžuje druhú zimu, naučil sa rýchlo, lyže mu vyhovoujú, že sú ťažké mu nevadí, naopak, neliatajú mu tak pri technike začiatočníka .... čiže asi aj tu platí - koľko ľudí, toľko chutí. Ale teda ešte neopáčil ľahšiu lyžu tak asi nevie porovnať. Ty si spravil dobre, že si si požičiaval a už máš viacero skúseností, čiže asi zhodnotiť čo ti asi vyhovuje vieš. Inak keby som nešla do tých Dynafitov, moja ďalšia voľba bola Rossignol Seek 7 alebo Scott Superguide. Al ja zvyknem hovoriť, že neexistuje zlá lyža len zlá voľba lyže užívateľom :D
05.03.2018 - 11:21:26
00
keyboard_arrow_up