110mat110 nahradzujes mondeo ?
08.03.2018 - 10:25:30
00
tmax v astrovom clanku sa pise, ze treba odovzat maly TP, a nechat podpisat velky. Ked som kupoval mondeo som si to strihol bez papierov, ale tak BA - KE si netrufam.

Izzy68 V konecnom dosledku ano, ale nie je to primarny ciel. Ideme nahradit cely domaci vozovy park jednym autom takmer novym autom. Ocova fabia stoji 90% na dvore a vacsinou jazdime mondeom, cize kupujeme jedneho rodinneho kombika.
08.03.2018 - 11:22:24
00
Ten co predava si necha vsetko maly TP velky TP karticku poistky a este aj peniaze.
Ten co kupuje je dobre ofotit velky TP keby nieco, a doda splnomocnenie overene notarom.
Predajca odhlasi na toho co je v splnomocneni, po zapise vo velkom TP mu potom odhlasia PZP a velky TP potom posle kupujucemu, ten si vsetko potom prihlasi a odovzda spz.
08.03.2018 - 11:29:56
00
Áno, je to tak, pomýlil som sa. Po starom ti ostával jeden TP, teraz nemáš nič. Tiež som si veľký okopíroval, už si spomínam.
08.03.2018 - 11:35:44
00
lubor1 cize podjem bez papierov? Hm... urcite existuje lepsi sposob.
08.03.2018 - 11:42:31
00
ze predajca pojde s tebou :-)
08.03.2018 - 11:49:03
00
Preto som okopiroval velky TP pre kupujuceho. Treba dat pozor ci je zaplatena dialnicna znamka, pokuta pojde podla SPZ.
08.03.2018 - 11:57:24
00
my sme to riesili osobne na DP, ale bola to rodina...
ja som sa zase chcel spytat ohladne STK, nepresiel som kvoli ovalite a nesumernosti zadnych brzd, podla protokolu mam dojst do mesiaca na opakovanu STK, ale je tam napisane, ze je auto nesposobile... mozem s nim jazdit pokial to dam dokopy? chlap na STK mi povedal, ze ano, ale ta nesposobilost v protokole ma matie, kedze existuje aj termin docasna sposobilost a tam je myslim ten mesiac na jazdu autom...
stara STK plati este tyzden, karticky mam, nalepku uz nie, tak teoreticky by som mohol bezbolestne jazdit do toho tyzdna, snad sa mi to podari dovtedy vsetko vybavit, ale keby nie, budem moct do toho mesiaca od TK?
dakujem
08.03.2018 - 12:05:44
00
Podla mna len co plati karticka a potom aj do servisu na plosine, inak sa budes z pripadnej pokuty tazko vykrucat. Radsej by som tlacil na servis aby do toho tyzdna vymenili kotuce alebo bubny.
08.03.2018 - 14:02:59
00
Toto by zaujímalo aj mňa...
Ale kartičky EK/STK sa odovzdávajú pred kontrolou na administratíve. Majiteľovi vozidla zostáva iba starý protokol vytlačený na A4 hárok...
Keď pôjdem na STK deň pred vypršaním termínu, ako sa preukážem (ne)platnou kartičkou ktorú mi zobrali?
Keď nemôžem jazdiť kvôli nespôsobilosti, tak ako opustím priestory STK?
Po odstránení nedostatkov, na ceste do STK ma zastavia policajti, tak ma budú pokutovať?
08.03.2018 - 14:12:54
00
termin uz mam, malo by to byt v limite, sa ponukli, ze mi aj STK urobia, aj ked som bol v tom, ze musim ist na tu stanicu, z ktorej ma vyrazili... a mam zapisanu C-ckovu chybu, co by som mal ist fakt na plosine uz zo stanice, som sa na to aj chlapa pytal a on, ze v pohode, ked ma zastavia policajti mam ukazat papier, ze sa to riesi :-D
aj tak nerozumiem celkom tej nesumernosti ako C-ckovej chybe, auto ma 6 rokov a vobec som nepostrehol, zeby bolo nieco s brzdami, nijako sa to neprejavovalo, aj ked na zadnych je to asi tazsie postrehnutelne...
stare karticky som neodovzdaval, tie stale mam, len nalepky dali dole a dal mi tam len novu emisnu...
08.03.2018 - 14:20:59
00
Ak auto nema platne STK a EK je uradne nesposobile a nemalo by sa ani tahat lanom ale viezt na odtahovke, ist po vlastnej osi je na pokutu ak nenatrafis na milosrdnu hliadku. Mne mechanik vravel aby som si na STK nechal rezervu 14 dni aby sa dal problem vcas riesit a auto malo este platne papiere.
08.03.2018 - 14:21:05
00
Mne minulý rok auto prvý krát neprešlo kvôli chybe zapísanej v chybovej pamäti pri EK - hoci autu a motoru nič nebolo. Nálepky mi strhli, kartičky mi ostali. Ale tie mi boli podľa technika na nič. Že vraj autom som mohol ísť len do servisu a do potom na stanicu STK.
Opakovanú STK a EK som robil inde - technikovi sa stačilo pohrať, vymazať pred EK chybovú pamäť a EK prešla úplne hladko. (Auto je len 8-ročný Renault Megane).
08.03.2018 - 14:34:41
00
Dzuch-Ban napísal:
aj tak nerozumiem celkom tej nesumernosti ako C-ckovej chybe, auto ma 6 rokov a vobec som nepostrehol, zeby bolo nieco s brzdami, nijako sa to neprejavovalo, aj ked na zadnych je to asi tazsie postrehnutelne.....
tiež som raz mal nesumernost, bola spôsobená tlakom v pneu - jedno koleso mi pomaly sfukovalo
08.03.2018 - 18:33:27
00
Tlak som kontroloval den pred, este ma napadlo nevyvazene koleso, ale toto mi technik vyvratil... Bol som umyt po rokoch auto v autoumyvarke, tak hned som si vsimol, ze zavazie mi chyba + dve ziarovky prestali svietit :-D
08.03.2018 - 18:40:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up