Milé deti,
kolegyňa z fakulty zháňa pokusných patkaňov na nasledujúci výskum:

Chceli by sme Vás poprosiť o zapojenie sa do výskumu

Metylácia DNA športovcov v seniorskom veku

Metylácia je spôsob ako dokážeme vplyvom životného štýlu v našom prípade právebehom pozmeniť fungovanie našich génov. Môžeme dokonca ovplyvniť vnímavosť nášho organizmu k niektorým ochoreniam.

Zapojením sa do nášho výskumu získate bezplatne analýzu vašej DNA a vyšetrenie vašej fyzickej zdatnosti.

Ako nás kontaktovať?
V prípade záujmu nám pošlite vyplnený dotazník, ktorý sa nachádza v prílohe na metylacia@sportdiag.sk

V prílohe nájdete tiež poster so stručnými informáciami ohľadne výskumu a krátky článok o metylácii DNA. V prípade ak máte známeho, ktorý by mohol byť vhodný proband do našej štúdie budeme radi ak nás kontaktujete na vyššie uvedenú emailovú adresu.

Vopred ďakujeme.

RNDr.Katarína Šoltys, PhD.
Katedra molekulárnej biológie
PriF UK Bratislava


doc. RNDr. Viktor Bielik, PhD.
katedra športovej kinantropológie
FTVŠ UK Bratislava


Prílohy nájdete v prílohe ... JoKo pista potagujte prípadne ešte o kom viete že je vo vhodnom veku (60-70)
Pozn. dotazník bol v .docx, Jezus v akom formáte to môžem priložiť, aby to nebolo odmietnuté a zostalo vyplniteľné? (zatiaľ prikladám v pdf, nech viete, vo co go)

Prílohy:

Zakladne info.pdf [64.8 KiB]

INFO.pdf [139.56 KiB]

DOTAZNÍK-Metylácia.pdf [415.46 KiB]


Naposledy upravil tulenik dňa 08.03.2018 - 16:57:33, celkovo upravené 2 krát.

08.03.2018 - 13:06:27
00
Este si to pozriem ale ja som mimo rozsah. 77r. :-) A z praktickych dovodov by to bolo lepsie skumat na miestnych.
08.03.2018 - 13:54:15
00
Pišta, tebe ako špeci prípadu akčného zombieho by mali preplatiť účasť :P
Ja tak hmlisto tuším, že v tvojej kategórii by mohli mať problém zohnať dosť patkaňov, to ale ešte nevideli môjho strýca (81, kamzík vrchovský tatranský).
08.03.2018 - 14:43:49
00
keyboard_arrow_up