čo ti ho usupili z budy?.. ešte že nie santu.. kladivom po prstoch
16.02.2018 - 20:36:55
00
Tak by ma zaujmalo kde tie bajky tí lopkári predávajú. alebo čo s nimi robia.
Však prvá vec ak mi zmizne bajk preleziem inzertné portály. A snorím po okolí .
Či niekto to lopne v BA a ide to predať do KE? Nemôže sa to všetko iba tak stratiť. Aspoň tie drahšie či špeciálne.
Na súčiastky ? Fakt mi to nejde do hlavy.
Nie je predsa možné aby na jednom sídlisku bolo viac ako jedna dve skupiny takýchto zmrdov. Nemôžu poznať kde kto má aký bajk zaparkovaný. A nechodia iba tak na náhody . Vždy idú naisto.
Človek aby sa bál aj doma niečo mať.
17.02.2018 - 05:43:09
00
Nechodia naisto. Predavaju to priekupnikom, casto cykloservisom a ludom, ktori sa okolo bikov pohybuju. Je to analogicke ako pri autach.
17.02.2018 - 08:08:15
00
V BA to staci hodit 100km na zapad. Vacsina nasincov nevie dobre po nemecky a vo Viedni bez sance najst konkretny bajk
17.02.2018 - 08:11:20
00
V BA alebo inde pri hranici sa to dá chápať. Aj keď mi nejde do hlavy že by rakúšan bol odkázaný kupovať kradnutý bajk. Ale zas nikto z NR ,PD,ZV asi nepôjde do Maďarska predávať kradnutý bajk.
Ja som síce chlapec z dediny a nepoznám nikoho kto by mal nejaký drahší bajk, ako sa im to teda oplatí? V okolí má iba jeden kamoš bajk okolo 2000€. Žiadne 3-5-7 tisícové mašiny. Večšinou sú to bajky tak do 500 -700 €. Teda na predaj v hodnote tak 100-200€. A za to sa asi nepolatí riskovať.
Alebo sa pohybujem medzi inými ľuďmi (chudoba) ? .
To potom jedine fakt že servis , predajca dáva typy zlodejom ako pri autách.
Inak to fakt nemá logiku.
17.02.2018 - 08:31:43
00
predávajú to kamionistom, väčšinou z Ukrajiny alebo Poľska, atď..treba obehnúť väčšie kamionové parkoviská a popozerať osobné autá..
17.02.2018 - 09:47:44
00
Poznal som cloveka ktory predaval v lete sezonne ovocie pred nemocnicou, a hovoril ze niekolko krat za nim prieiel fetak ci cigan, a nukal mu pivnicnu lopatu za 30, 40 ci 50eur.
Takze asi tak...
17.02.2018 - 11:21:18
00
Premýšľam, že by som do niektorých ťažko prístupných miest v bajku schoval laminovanú kartičku s textom: "Tento bike je pravdepodobne ukradnutý, prosím kontaktujte: email"
Možno, ak by sa raz po ukradnutí dostal do servisu, či novému majiteľovi, bola by šanca, že sa dobrí ľudia ozvú.
17.02.2018 - 11:30:40
01
mikimajky http://www.dw.com/en/hamburg-police-uncover-1500-suspected-stolen-bicycles/a-38589521 toto je len jeden z mnohych pripadov. Kradnu sa aj uplne lacne biky (stary mestsky bike ktory kupis z druhej ruky aj hlboko pod 100e), hlavne v krajinach ako UK, Holandsko, niektorych Nemeckych mestach, etc. Napriklad dneska skoro rano som sa vracal peso cez mesto zo zeleznicnej stanice, par metrov za mnou sla osoba v ciernej bunde s kapucnou na hlave ktora si to zamierila na parkovisko bicyklov kde je asi kazdych 5m kamera, tvaril sa ze telefonuje, ale videl ze ho cez cestu sledujem tak potom to vzdal a odisiel z parkoviska - zvacsa bicykle v hodnote ~50 evri (priatelke na tom istom parkovisku spod kamier tiez ukradli bike v hodnote ~100e). To su stovky tisic bikov rocne, ktore sa potom prevazaju medzi mestami a krajinami aby sa tahsie vystopovali. Casto sa ako vravis rozoberaju aj na nahradne diely do servisov ale aj na ebay, cez bazos a podobne. Si pohladaj, na youtube iste najdes rozhovory s ludmi co su/boli "presumably" zlodeji bicyklov a vravia o tom ako kradli 10tky bikov tyzdenne.
Co som sem-tam tak niekde cital, tak tie drahe biky sa potom zvacsa vyvazaju co najdalej, na trhy kde je vacsia sanca ich predat, teda toto je v pripade organizovaneho zlocinu (stredna a vychodna europa napriklad). Sem tam sa najde pripad, ako mal tusim misopetrovic, ze lokalny fetak ukradne bike a potom ho predava vedla na rohu ulice alebo vo vedlajsej dedine, takze mas sancu sa k nemu dostat naspat. Takto ale preda bike s hodnotou aj kludne par tisic za max par stovak - aby mal na par davok.

poucenie pre mna - nekupovat nahradne diely a suciastky na ebayi (specialne od no-name predajcov), davat si bacha od koho kupujes na lokalnych bazaroch (clovek co ma predava plnu rit veci nie je pre mna doveryhodna osoba), snazit sa overit si predajcu - napriklad profil na predajnom portaly, facebooku a pod... a bike kupovat jedine s (originalnym) dokladom o kupe. Bohuzial, hlavne pri lacnych, second-hand bicykloch je dost velke riziko aj pri kupe z obchodu, pretoze tam su casto predajcovia aj vedome clenmi zlodejskych skupin :(

edit: https://www.iamexpat.nl/expat-info/dutch-expat-news/dutch-decoy-bikes-snag-record-number-thieves tu napriklad hovoria aj o tom ze vacsina najdenych ebikov v NL (to su zvacsa mestske bicykle ktorych je tu fakt ze plna rit) uz nema baterku - imo musela skoncit niekde ako nahradny diel, alebo clanky sa vyberu a predavaju za lacno niekde a podobne...
17.02.2018 - 12:21:15
05
.. na uliciach su este stale v mode pakove klieste? ci uz aj u nas pouzivaju nejake konvencnejsie metody napr. dusik? Dva roky pouzivam kryptonite evo 4 a zatial klopem na drevo. ci mam len stastie?
17.02.2018 - 21:04:11
00
Nic sofistikovane, male pakovky ktore schovas do batohu/na telo...
Vacsina ludi so bajky viaze snurkami od topanok, takze to bohate staci.
18.02.2018 - 08:14:50
01
Čo poviete na tento zámok? Litelok https://m.youtube.com/watch?v=AH1dCtyMW6w
Máte s ním aj nejaké skúsenosti?
08.03.2018 - 19:18:00
01
vyzera to dobre :)
08.03.2018 - 20:03:58
00
Vyzera fajn, ale v dalsom videu to zlodej z ulice pokoril za 17s.
08.03.2018 - 20:18:09
03
Akku brúska pokorí každý zámok.
08.03.2018 - 21:34:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up