ja za tri dni dala dole 1 kg jak nic
fixka, ak mas z coho tak das ;)
ty si mi nikdy v sporteservise nepripadala ze mas nejake naviac
08.03.2018 - 18:48:49
00
Mna by uz len zaujimalo odkial chce silva zhodit 3 kg. A fixka pri tvojej vyske na zenu mas fantasticku vahu, co sa tyka tejto stravy, neviem si predstavit vsetko a celodenne odstavit. Proste chlebik s domacim lekvarom horalka aj dve na vyjazde musia byt :nod:
08.03.2018 - 18:50:56
00
infinitipp Do kameňa tesať! :)
Presne ako píšeš, Je rozdiel chudnúť a športovať na nízkej intenzite 6 - 8 hodín týždenne a tréningom 18 - 20 hodín týždenne so štrukturovaným plánom a zaradením vysokých intenzít. Vyčerpaný glykogén sa jednoducho nedá doplniť mrkvičkou, brokolicou ani rybami. Veď ani Sagan si hneď v cieli nenapcháva plné ústa sladkých gumených medvedíkov kvôli reklame alebo preto, že mal na ne chuť. Taktiež je treba mať na pamäti, že radikálna nízkosacharidová strava okrem znižovania tukových zásob má za následok aj úbytok svalovej hmoty. Telu je proste jedno či použije na uspokojenie energetických potreb tukové zásoby alebo svalovinu. Je dokonca dokázané, že telo v mnohých prípadoch skôr siahne po energii zo svaloviny ako po tukových zásob. Navyše sa pri drastických dietach telo adaptuje a znižuje svoju spotrebu. Tzv. bazálny/kľudový výdaj energie je vyšší čím je vyššia hmotnosť jednotlivca. Čím klesá naša hmotnosť a ubúda svalovej hmoty tak sa znižuje aj bazálny výdaj energie ale aj výdaj energie počas aktivity. Pretože naše telo sa adaptuje a dokáže efektívnejšie pracovať s energiou. Diety nefungujú v prípadoch pokiaľ sa o zníženie hmotnosti pokúšame iba jednorázovo,alebo raz za čas keď proste povieme, že musíme zo sebou čosi robiť. Je preto oveľa vhodnejšie nemať na začiatku "veľké oči" a nesnažiť sa schudnúť vo veľmi krátkom čase. Veď ani nadváhu sme nezískali za 3 mesiace. Je lepšie si nastaviť systém, ktorý nebude veľmi reštriktívny a naplánovať redukciu hmotnosti na dlhšie obdobie. Kľudne na niekoľko rokov. Ale musí sa to stať novým životným štýlom a nie iba časovým obdobím kedy sa budeme tešiť na skončenie. Je žiadúce mať aj stanovené dni kedy si doprajeme a zhrešíme :) Sme proste iba ľudia nie každý má super silnú pevnú vôľu, že dokáže držať predsavzatia po celý zvyšok života. Keby to bolo také jednoduché tak by na svete neexistovala obezita v takom merítku akom existuje :)
08.03.2018 - 19:05:56
05
Hosť napísal:
ja za tri dni dala dole 1 kg jak nic
fixka, ak mas z coho tak das ;)
ty si mi nikdy v sporteservise nepripadala ze mas nejake naviac

Obávam sa, že za 3 dni si neznížila skutočné tukové zásoby. Maximálne si sa odvodnila :)
08.03.2018 - 19:08:03
08
Nechapem,preco tu vzdy niekto zacne vytahovat strukturovane treningy,vrcholovych sportovcov a podobne.Oni nech si sypu presladene prasky, ked ich potrebuju.Rekreacny sportovec si vystaci s minimom sacharidov z beznej stravy.
08.03.2018 - 19:22:59
02
Kristina tak tak prvé dni ide iba voda potom ide tuk z vnútorných orgánov až následne ide "vonkajší tuk"netreba sa ľakať chce to čas a hlavne nehladovať kto nemá silnú hlavu tak skončil. Ale aj tak si myslím že na fórach je to zbytočne vypisovať na to aby tieto veci niekto kto s tým nemá osobné skúsenosti a nevie také vychytávky čo urobiť ak niečo pokazím ako ďalej tak jedine face to face tu sa neznalý iba dopletie.
08.03.2018 - 19:32:20
01
Diky :) ved ja ani nechcem chudnut schvalne ale chem byt rovnaka ako "za cias sportservisu" :) hmotnost je pre mna len cislo a plus mínus 3 kila beriem ako prevadzkovu odchýlku, no vazne som sa zlakla ked som sa nezmestila do cyklokratasov minuly april, skoro do ziadnych co som nosila 5 rokov v pohode, mala som zle obdobie, stres, depresie zo zraneni a tak som daco zmenila a vidim, ze úspešne :) Silvia to dáš a každý to dá ak chce, ma motivaciu a výdrž. Ja som mala "stastie", ze som zacala po bikovej sezone a zatial sa na tom len skialpujem a lyzujem. Uvidim v lete ako
bude na biku. Povodne som si dala 3 mesiace striktne, pocitat stravu do apky (aby som jedla dost vela a pre prehlad) a vydrzat a tak som sa tesila, ze som to dokazala, ze uz asi ten dobry pocit ma posunul dalej. Drz sa :)
08.03.2018 - 19:51:13
02
Dakujem vsetkym za nazory, ja nemam pevnu volu :$ takze v takej forme ako to davate, nemam sancu. a chuti mi cokolada obcas, a kolace co peciem, aj to pivo po vyjazde, a pohar vinka vecer. Ale skusim sa tomu vasmu modelu co najviac priblizit = zmenit zlozenie stravy, nakolko pri mojej sportovej aktivite ktoru radim medzi rekreacnu ( 6-8 hodin tyzdenne ) to nestaci mojmu telu k udrzaniu vahy.
08.03.2018 - 22:20:41
00
V tejto super diskusii sa stále miešajú dve veci ( teda mám ten pocit ). Chudnutie a výkon. Chudnutie je o príjme a vydaji energie. Výkon o jednotlivých makronutrientoch. Na bežné jazdenie v pohodovom tempe a pre väčšinu ľudí co celé dni sedia na riti je LC dobrá voľba. Človek rýchlo schudne aj keď hlavne vodu. Fajn . Pre tých čo to berú vážnejšie príde bod keď zistia ze tento štýl stravovania im nedovolí zlepšovať sa. Ja súhlasím s infinitipp a s Kristinou. Stále tu nepadlo meno aspoň dobrého nidkosacharidoveho cyklistu.
08.03.2018 - 22:32:57
04
A preco by malo, nikto z nas nikdy nebude jazdit objemy ako profik. Ked sa teda bavime v rovine vykonu tych tu, co jedia lowcarb.
08.03.2018 - 22:47:46
01
Niekto tu s fóra sa pytal na to . Asi by možno chcel skúsiť LC len nevie či je to dobry nápad. K.profikom : Žiaden profík lc nie je . Preto som pisal len o dobrom . 😃 A profika nerobia profikom len objemy. Ale aj intetzita treningov načasovanie strava posilovanie a oddych. Intenzita bez sacharidov nejde .
08.03.2018 - 23:00:59
00
HurikanKiko , v tejto téme sa miešajú TRI skupiny.
- jedna, čo chce s LC schudnúť;
- druhá, čo sa chce LC stravovať;
- a tretia skupina mudrlanti, čo ich LC nezaujíma, ale majú stále potrebu tým prvým dvom skupinám vysvetľovať, akí sú, jemne povedané dr*nutí.
08.03.2018 - 23:01:53
00
Ja nemám ten pocit že by sme vás čo sa chcete stravovať lc niekto urážal. Nech sa stravuje každý ako chce. Fakt je je žiaden profik a podľa mňa ani dobrý amatér lc nie je.v cyklistike. To je všetko. Na bežné vyjazdy lc stačí.
08.03.2018 - 23:21:04
00
Múdro si ich zaradil. :lol:
08.03.2018 - 23:21:35
00
Večera v službe 👨‍⚕️. Kuracie mäso , šalát , tzatziky , syr . Druha polovica bude zajtrajší obed .

Dnesny deň cca 50gr. sacharidov ...proteinovy nápoj , kotidž syr , 200gr. 90% masa a večera na obrázku ... a 7 kaviciek bez cukru ☕️

Prílohy:

3E238469-E48C-45BB-BB18-F39B90C9B782.jpeg
3E238469-E48C-45BB-BB18-F39B90C9B782.jpeg 528.18 KiB thumb_up0thumb_down

08.03.2018 - 23:28:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up