cripo ako by si mi hovoril moje myšlienky. Aj ja som musel od najbližšej od rodiny počúvať samé drísty. Keď však na mne videli výsledky, stíchli. Tento rok sa k mojej pravidelnej jarnej dietke pripojila aj manželka. A je spokojná. Za pár týždňov sme obaja zredukovali váhu o potrebných pár kilečkov. Do začiatku sezóny môžeme preto vstupovať, dá sa povedať, s ideálnou váhou. Včul to máme už za sebou a nastupujeme na iný druh stravovania. :^: :beer: :d:
09.03.2018 - 13:24:57
02
Scarinko: sám si vo svojej hlave vytváraš bloky ale pokračuj v štýle, že všetci ostatní ťa nechápu a nikam sa nedostaneš. Čakáš ľútosť a pochopenie, aby ti dal niekto za pravdu no tým si nepomôžeš, máš to ťažké ale nie pre nechuť k zelenine ani pre byt či ženu, či život mimo bytu ale preto, že si nedokážeš (zatiaľ) v hlave prehodiť výhybku a vidieť veci inak a hlavne si priznať, že ak chceš čokoľvek zmeniť, musíš to len ty sám spraviť a to sa stane len ak naozaj chceš. Je to ťažké, viem čo hovorím ale neni to nemožné, len treba prestať nariekať a ukazovať prstom na celý svet :) veľa šťastia
09.03.2018 - 13:31:08
05
scarinko
-kto hlada dovody ten si ich najde neurekom
-Ramon1 ti pekne ukazal ako sa da stravovat. Taktiez chodim do zariadeni a salatov co davaju ako prilohu si prosim viac - samozrejme ryzu, zemiaky atd. uz neriesim
Dobra volba je : bulgur, pseno, cervena cocka a pod.
cripo pise pekne aj sme kde, co uz riesili :)

A vsetci nejako spol. zijeme a sposob co si dat vonku sa najde -aj ten hriech sa da odpustit :)


Naposledy upravil igor5 dňa 09.03.2018 - 13:36:25, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2018 - 13:34:26
00
Je to v podstate jednoduché. Treba sa určiť priority, nedá sa mať všetko ;). A viem, že sa to dá a tiež sa dá spoločensky žiť. A samozrejme že musíš zaužívané zvyky zrušiť, veď niečo chceš zmeniť. scarinko musíš si určiť ciele a držať sa ich. To samozrejme musí priniesť aj obete, bohužiaľ, či našťastie? :D
Ja som zmenu robil v rámci sezóny, čo nebolo najšťastnejšie riešenie, hlava ma bolela, nervózny ako pes, to je normálna reakcia tela, lebo zrazu musí niečo iné robiť ako je zvykom a telo má rado zaužívané zvyky :).
A čo sa týka sacharidov. Ja by som ich pre začiatok iba pretransformoval, t.j. sacharidy sú aj v iných formách ako cukor, lepok...bežné potraviny ktoré poznáme. Sacharidy sú zastúpené aj v lepšej forme - v zelenine (cvikla, mrkva, petržlen...) a ovocí (banán je sacharidová bomba :))
Čoho sa držím ja, je, že keď niečo vynechám v jedálničku, musím niečim nahradiť, aby to malo s dlhodobého hľadiska význam. Stravovanie je zložitá vec, hlavne keď človek robí korektúry a chce sa ich dlhodobo držať, lebo tým "normálnym" stravovaním ako sa tomu bežnému stravovaniu nadáva, sa dostávame akurát tak bližšie do hrobu (pre väčšinu ľudí dnešnej doby - česť výnimkách ;))
09.03.2018 - 13:35:16
00
scarinko ty to opisujes ako keby to je neviem ake tazke... A ono to vlastne aj tazke je, sak inac by to dokazal kazdy a vetci by sme vyzerali idealne :) Pozri sa, ja som si vyše dvoch rokov nosil do roboty obedy v obedári a ohrieval vo vedlajsom kancli v mikrovlne a jedol sam pri pc ked vsetci chodili na obed na ktory som dovtedy aj ja chodil... A nosil som si ho aj ked som chodil na biku, aj sa mi kopec krat vylial v batohu, a co?? Chcel som nieco dokazat tak som v tom pokracoval. Sladkosti som uplne vylucil, alkohol taktiez. Doma sme varili tak, aby to vyhovovalo obom, musis si najst kompromis aby to chutilo aj tebe aj frajerke... A ked sa uz nedalo tak sme varili dvojmo, resp. s potravinami ktore komu chutili. Lenze tebe nechuti zelenina, syr nechces, a neviem co este... Ty si myslis ze vsetci co sa na taketo nieco odhodlaju tak maju neviem aky pestry jedalnicek?? Ja striedam v tyzdni troje ranajky, desiatu a olovrant mam skoro kazdy den rovnaky... Bohuzial pokial si vyberavy tak si moc nenavyberas... Lenze to musis skutocne nieco chciet dosiahnut, a nie chodit na pivo a pizzu. Tak dosiahnes akurat velke prd...

EDIT: Kym som dopisal vidim ze ma traja obehli s rovnakou myslienkou ;-)
09.03.2018 - 13:38:10
01
Čo písala fixska platí ... ideš do mekaču . No tak si dáš miesto Veľkého Mcka kurací šalát alebo vyprážané kuracie mäso . Na trhoch nedáš langoš ale klobasu s kapustou bez chlebov . Máš rodinnú oslavu ? Tak im zožer všetky rezne s tatárskou omáčkou - poprípade čistý vajcovy šalát s šunkou a syrmi atď . Tvoj problem je ďaleko hlbší a komplexnejší a pritom celkom jednoducho pomenovateľný ... nedostatočne sebavedomie 🤭
09.03.2018 - 13:41:32
06
skor odhodlanie a sebazaprenie ;-) bez toho to nejde....


Naposledy upravil Jaiub dňa 09.03.2018 - 13:43:18, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2018 - 13:42:53
01
Scarinko býva s frajerkou? Mne jeho príspevky vyzneli tak, že mu mamka varí a stojí nad ním, kým všetko nespapá :)
09.03.2018 - 13:42:55
00
cripo napísal:
sacharidy sú aj v iných formách ako cukor, lepok...

ja len pre upresnenie, lepok su proteiny ;-)
09.03.2018 - 13:42:59
01
scarinko vymenit zenu aby ta pochopila :lol:
09.03.2018 - 13:44:43
00
vsetci mate pravdu ale len za idealnych okolnosti, tie nemam. Povedal som ze uz k tomu nebudem pisat.
Uz som raz dal dole 35kg, viem o com to je a staci na tuto temu v suvislosti so mnou. dakujem.
09.03.2018 - 13:52:16
00
Ale kto z nas ma idealne okolnosti?? Co si myslis ze sedime doma na riti a nemusime rano vstavat do roboty?? Tie idealne okolnosti si musis sam vytvorit...
09.03.2018 - 13:56:16
00
A Marián ty si myslis , že z môjho dnešného jedálnička mám nejaký kulinársky zážitok ? Raňajky po službe proteinovy nápoj a tri ristretka, o 11:00 ten kotidž 200 gr. , o 13:45 som medzi operáciami dojedol ten včerajší kebab , keď skončím o 16:00 dám tri Mzungu ristretka . Na večeru masovú kapustničku a moju fešandu 👱🏻‍♀️... návody ti boli poskytnuté už to je len na tebe ako s tým / svojim životom naloziš . Držím prsty a pi kávičku a že pri diéte sa staneš trosku vážnejším nevadí. Aspoň budeš viac rešpektovaný okolím , :hai:
09.03.2018 - 13:56:43
00
Joj ako ste sa do neho pustili, ako sršne :D
09.03.2018 - 13:57:44
01
Heeej Srsen 🐝volajú ťa ...
09.03.2018 - 14:01:46
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up