Podložky sú len výnimočne pribalované ku klukám t.j. niektoré značky a niektoré modely to majú v balení. Drvivá väčšina klúk tie podložky nemá.
Hento vyzerá , že ide len o vedľajší efekt pri doťahovaní, že hrana pedálu v záverečnom dotiahnutí "vyfrézovala" z kluky kúsok materiálu takže s najväčšou pravdepodobnosťou je všetko v poriadku a netreba robiť paniku.
09.03.2018 - 12:45:24
018
Presne toto som chcel ist napisat, ze je to len vedlajsi efekt pri dotiahnuti pedalov, ale uz ma turbi predbehol :D
09.03.2018 - 13:07:39
00
exot napísal:
Že sú pedále teraz namontované správne neznamená, že tak bolo odjakživa.

Ked dali bicykel dole zo stojana, pedale boli v obale spolu so zarucakom. Nepredpokladam, ze tie pedale namontuju na bicykel, ked si chce zakaznik ten bicykel vyskusat. A potom odmontuju, daju spat do obalu a bicykel znova zavesia. Neviem, aka je prax v obchodoch, je to len moj nazor...
09.03.2018 - 13:11:45
00
Kaper napísal:
Tak toto je riadna pixovina,co si napisal.To sa Ti len neprisnilo?Inak na tej foto to neni dozmolena podlozka?

Preco hned tak utocne? Preco by som si to vymyslal? Pred 4 rokmi som kupoval bike pre polovicku. Priamo v predajni som k tomu vybral aj nejake BBB jednostranne clipless pedale. Donesol som bike domov a hovorim polovicke nech sa ide previezt. Po minute sa vratila, ze sa jej neda nacvaknut tretra do pedalov, tak som ho siel vyskusat ja. Ked sa to nedarilo ani mne, tak som blizsie skumal preco. Zistil som, ze pedal (R) bol na lavej kluke pedal (L) na pravej a tym bol cely mechanizmus na nacvakavanie otoceny o 180°, teda nedali sa tretry zacvaknut. Zaniesol som bike do predajne s tym, ze uz som videl snad vsetko, ale toto este rozhodne nie. Dotycny len zkonstatoval, ze to je moja chyba, lebo som na neho tlacil (casovo) a on nestihal. Musel objednat nove kluky (logicky), lebo zavity boli na totalku (logicky). Na mojom biku (kupovanom o rok skor) zasa zle na hodil adapter pod strmen (predna brzda), vasiu sipku s popisom UP tam snad ani dat nemohli. Zial na to som prisiel az o 3 roky neskor, ked sa mi brzda stale prehrievala a po rozbrati som zistil, ze platnicky zaberaju len 2/3 svojej plochy. Kazdopadne, dotycny dostal 2 roky dozadu padaka (resp. obchod prevzal iny clovek a ten ho do par mesiacov vyrazil).
09.03.2018 - 13:50:16
00
3 roky si na brzde nemenil platne? :lol:
No neviem si predstavit,ako sa do laveho zavitu da nasrobovat pravy a opacne.Ale ok teda ;)
09.03.2018 - 13:59:43
01
Pises ze si kupil pedale BBB clipless, tie pouzivaju uplne rovnaky system ako shimano, a tam sa kufre absolutne nerozlisuju na pravu a lavu stranu, cize aj keby boli pedale nasrubovane opacne, co je uplne nerealne opacne nasrubovat (proste ten co robi v kovovyrobe s pravym a lavym zavitom tak to proste vie ze je to nemozne nasrubovat opacne)tak aj keby sa zazrakom to podarilo, tak zacvaknut kufre urcite pojdu.
Uvedomyl som si ze som napisal blbost :D keby sa podarilo nasrubovat opacne pedale tak by bol mechanizmus opacne, ale chcel by som vydiet toho co dokaze nasrubovat lavy zavit na pravy a opacne.


Naposledy upravil mireq1 dňa 09.03.2018 - 18:58:21, celkovo upravené 2 krát.

09.03.2018 - 16:58:32
00
kufre sa síce nerozlišujú, ale mechanizmus bude opačne :D už by aj stačilo, Turbi to vysvetlil dostatočne :)
09.03.2018 - 17:28:23
02
Kaper napísal:
3 roky si na brzde nemenil platne? :lol:

Si predstav. Bike bol totiz objednavany v “predpredaji” (september 2012), ale realne dostupny marec 2013. Pocas prvych 3 rokov som odjazdil 400 km pre tieto dovody: roztrhnuty krizny vaz v kolene (2 operacie) a narodenie dvoch deti v priebehu 2 rokov, takze cas nebol (stale smiesne?). Vsetko sa to utriaslo min. rok.
09.03.2018 - 18:04:55
00
Ok,tak potom beriem spät.Sorry :handshake:
09.03.2018 - 18:11:57
00
Dnes som s tym bol v obchode a mechanik mi tvrdil to, co pisal Turbi: ze sa to stalo pri dotahovani pedalov. Ukazal mi to aj na inom bicykli, co mali na predajni s namontovanymi pedalmi. Tvrdil to dost doveryhodne, tak som netrval na zhodeni a naslednom nahodeni pedalov.
10.03.2018 - 18:36:48
00
A prečo si ich nenechal zhodiť pedále, odstrániť špony a znovu nahodiť? Aspoň by si videl, či majú kľúč na pedále, alebo to robia klasickou vidlicovou 15-ou. A hneď budeš vedieť, čo je to za servis...
10.03.2018 - 20:32:06
00
Po tom, co Turbi napisal prispevok, som sa bol pozriet na pedale a bolo vidno, ze tu kovovu sponu vyfrezovala hrana pedalu. Ale pre istotu som si to chcel overit v predajni. Je to dost renomovana predajna, takze verim, ze maju kluc na pedale. Mechanik ma aj ubezpecil, ze zavit natreli vazelinou, aby to slo aj odmontovat. Z jeho vysvetlovania som pochopil, ze maju trocha vacsi kluc na pedale a utiahli to na fest (o com svedci aj ta kovova spona), co zrovna nemuseli. Nemal som potrebu ich nejako buzerovat, aby to odmontovali a znova namontovali. Mozno aj preto, ze mi chyba asertivita a tvrdsie jednanie :-)
10.03.2018 - 21:36:18
00
to ako co ma dokazat "kluc na pedale" co nema dokazat obycajna 15 aspon priemernej kvality? Ten bicyklovy je akurat tensi. O.i. ze sa da namontovat pedal opacne je ale totalna hlupost, tvrdit to moze niekto kto v zivote nedrzal kluc v ruke a len mudruje. Nemal by najmensiu sancu chytit prvych par zavitov, a aj keby, vidlicovy kluc by sa roztiahol, taky by tam bol odpor. Ledaze by to bol nejaky vychytralek, ze zoberie m14 zavitnik ze zavit "precisti" lebo hnusna cina, vtedy by tam mozno 9/16 dostal.
12.03.2018 - 10:26:54
00
Chlapci, je nemam potrebu tu nieco dokazovat, ani si tu vymyslat (na co by to bolo dobre?) a uz vobec tu nechcem spamovat. Naposledy, ten "technik" tam NAOZAJ nejakym ZAHADNYM SPOSOBOM nasukal tie pedale OPACNE. Mne to hlava vobec neberie a on mi len povedal, ze sa pri tom narobil ako kon. Ale to bol jednoducho typek, ktory nemal problem odovzdat bike po servise s uvolnenym prednym alebo zadnym kolesom (napr. pri prvom silnejsom zabere vyletelo koleso z ramu a zdevastovalo ram, vid foto). Nastastie uz je minulostou (aspon co sa servisu bikov tyka).
Príloha:
IMG-20170824-WA0002.jpg
IMG-20170824-WA0002.jpg 326.02 KiB thumb_up0thumb_down

12.03.2018 - 11:24:10
00
Ja ti verím, že to ten hlupák dokázal. :) Totižto už som mal zopár takých prípadov, že si ľudia narvali opačne pedále a neprišlo im divné že to ide veľmi ťažko doťahovať.
12.03.2018 - 11:34:46
00
keyboard_arrow_up