No a čo, aspon budu mat vsetci pekne vlasy a plet bez vrasok :) kus kolagenu nemoze ublizit :) mama aj otec chodia obaja s kolenami a pripravkov im predpisuju hodne, rovnako ako rehabiek.... mna uz koleno preslo ale ten termin na august si nechavam v zalohe :) kazdopadne to zlepsenie pripisujem aj tomu, ze som nebola chora tuto zimu, cize asi to ma daco s vyraznym zocelenim imunity... neviem
03.03.2018 - 06:59:34
00
Ale ty tam asi nechceš ísť s boľavym kolenom , ale za fešákom doktorom .IMHO :)
03.03.2018 - 07:50:17
00
Budem sa asi opakovať, ale krát je bolesť kolena spôsobená nesprávnym posedom, alebo príliš dlhými kľukami. Pre niekoho priemerne vysokého môžu byť aj 175mm kľuky dlhé.
03.03.2018 - 08:28:44
02
Mna vzdy bolelo koleno ked som slapal na martinky v zimnych topankach. Nemaju plochu podrazku a noha bola mierne nakrivo. Stacilo 500 vyskovych a uz som to citil. Takze asi ozaj zalezi na kazdom detaile.
03.03.2018 - 08:32:46
01
S tým posedom to je pravda, vyskúšané, dlhé kľuky tiež a mne pomohlo aj vymeniť spd za platformy.
03.03.2018 - 08:43:06
00
3 mesiace som na biku nesedel a kolena bolia. Idem skontrolovať posed na lyžiach ?
03.03.2018 - 08:44:25
05
Vsak ved praveze bike pomaha :D Tak nech uz zacne sezona. Lyze asi davaju kolenam riadne zabrat.
03.03.2018 - 08:48:47
01
nie som ani lekár,ani nemám najazdené žiadne veľké kvantá,ale spozoroval som pár zákonitostí,ktoré zákonite musia ovplyvniť či koleno bolí alebo nie:

- vraví sa síce,že bajk je pre koleno blahodárna činnosť,dokonca aj pri rehabilitácii po operácii,tu sa ale azda myslí bajkovanie vyslovene výletným tempom,bez ťažkých stúpaní atď.

- ak by som mal ťažkosti s kolenom,veľmi by som pouvažoval,či sa nevzdám SPDčiek a neprešiel na obyčajné pedále. Nastaviť SPD a SPD-L trebárs len tak,že jednu tretru skopírujem
podľa druhej je dosť náročná úloha, a to dokonca aj za použitia Ergon toolu. Zle nastavený SPD kufor je zlo. X ludí jazdí kufre tak,ako im to nastavili v obchode. Prípadne mali pred
časom dobre nastavenú polohu,ale tá sa kľudne mohla zmeniť. Schválne,skontrolujte si,či sa niekomu nepovoľujú skrutky na kufroch.

- koleno ma bolievalo pri obtiahnutých dlhých nohaviciach. Skrátka,neprospievali pohybu v kĺbe.

- stačí mať nevyhovujúce sedlo a koleno sa môže ozvať.

- Už spomínaná dĺžka kľúk. Vždy ma to udivovalo,keď som videl,že výrobca dáva 175mm kľuky na veľkostne malé rámy. To by malo byť trestné...

- jazda v zime. Ak si niekto myslí,že taký zjazdík 40km/hod pri teplote -5 prospieva niečomu na ľudskom tele,nech to kľudne praktizuje...

- presilenie. Začať s bajkovaním po dlhej dobe nič nerobenia a hneď si naložiť kopce,to zaváňa prúserom. Pretože šľachy a väzivá...

- Sedlo príliš nízko = bolesť v prednej časti kolena. Sedlo príliš vysoko = pichanie v zadnej časti kolena. Čiže stačí zasúvajúca sa sedlovka a problém je na svete. Riešenie je izolačkou označiť polohu sedlovky voči rámu a v prípade potreby použiť antiseize pastu.

- Syndróm čaptavých nôh. Mrte ľudí chodí čaptavo. Špičkami od seba. Týmto nesprávnym pohybom už naučil svoje kolená na túto polohu a ak sa obuje do SPDčiek, a aspoň približne nezreplikuje polohu svojich nôh počas prirodzenej chôdze,kolená sa ozvú.

- Zlá poloha sedla doprava/dolava. Znova hovorím len o tom,čo si bežne všímam. Pozriem sa zo zadu na sedlo,predĺžim si jeho os k predstavcu a vidím,že os sedla smeruje pár centimetrov mimo predstavec. Dôsledok je ´´krivo´´usadená panva,nerovnomenná dĺžka medzi pravou a ľavou stranou a bolesť kolena.

Snáď niekomu niečo z tohto pomôže:)
03.03.2018 - 09:38:46
04
A nieje to proste tym ze starneme a premahame sa?? Zly setup urcite nepomaha ale ked si vezmem ine sportx ako squash tenis florball tam asi tazko mozme hovorit o spravnej polohe nohy. A predsa su ludia ktori problem nemaju a ti ktori ho maju. Ja mam uz 4 mesacnu pauzu a kolena ok. Nebolia pri behu po schodoch ziadnym smerom, no uvidime ked zacnem zasa aktivne bikovat.
03.03.2018 - 10:42:44
00
stanlee napísal:
- jazda v zime. Ak si niekto myslí,že taký zjazdík 40km/hod pri teplote -5 prospieva niečomu na ľudskom tele,nech to kľudne praktizuje...


- A čo lyžovanie potom?
Toto som mal v utorok na Chopku pri -12°C
45min jazdy (viď priložený screenshot).
- Nenosím lyžiarske oteplovačky, v tom sa mi dobre nelyžuje, nosím tenké softshell nohavice + spodky + na kolená nosím MTB chrániče, výhoda že ich neprefúkne.

- Inak keď už píšem, niekedy v januári mi začalo veľmi praskať (hlasno aj bolestivo) v pravom kolene po zohnutí do viac než 90° uhla a zaťažení vlastnou váhou (keď som si čupol/kľakol). Pri chôdzi nič, po turistike som cítil únavu. Začal som potom na konci januára užívať spomínaný Alavis MSM pre kone a teraz už dám bez problémov mrtvý ťah s 40kg kettlebelom, pred mesiacom nehrozilo si čupnúť. Tak neviem či zabralo alebo či pomohol odpočinok alebo placebo :D

Prílohy:

Screenshot_20180303-110759.jpg
Screenshot_20180303-110759.jpg 199.42 KiB thumb_up0thumb_down

03.03.2018 - 11:16:16
00
Ramon1 napísal:
Ale ty tam asi nechceš ísť s boľavym kolenom , ale za fešákom doktorom .IMHO :)

Nic neboj, pri mojom stasti sa mi dovtedy bud nieco stane alebo sa to v bikovej sezone ozve :)
03.03.2018 - 19:11:32
00
Dovolím si s niektorými názormi nesúhlasiť...
stanlee napísal:
- vraví sa síce,že bajk je pre koleno blahodárna činnosť,dokonca aj pri rehabilitácii po operácii,tu sa ale azda myslí bajkovanie vyslovene výletným tempom,bez ťažkých stúpaní atď.

Mesiac po plastike (začiatok novembra) som opatrne jazdil na bicykli (našťastie bola teplá zima), v marci som bol v Chorvátsku (s bicyklom), koncom apríla išiel Neusiedlersee Radmarathon (rovinatých 125 km, ale zato vo vetre).
Ročne najazdím cca 5-6 tis. km, skoro každý rok jazdím na jar do Chorvátska, posledné roky v juni na týždeň Dolomity.

stanlee napísal:
ak by som mal ťažkosti s kolenom,veľmi by som pouvažoval,či sa nevzdám SPDčiek a neprešiel na obyčajné pedále.
Myslím si, že práve dobre nastavené SPD-čka držia nohu v správnej polohe, tí s problémovými nohami môžu používať kufre s vôľou -+5 stupňov. Voľné nohy na pedáloch síce umožňujú položiť nohu tak, ako jej to vyhovuje, avšak pri dlhšej jazde kolená viac trpia. Nehovoriac o tom, čo dokáže narobiť nielen s kolenami pedálovanie pätami.

stanlee napísal:
Už spomínaná dĺžka kľúk. Vždy ma to udivovalo,keď som videl,že výrobca dáva 175mm kľuky na veľkostne malé rámy. To by malo byť trestné...

Jazdím 20 rokov 175 mm kľuky, dokonca som ich vymieňal zo 172,5 mm... A pritom nie som vysoký, rám mám 54 cm.

stanlee napísal:
Syndróm čaptavých nôh. Mrte ľudí chodí čaptavo. Špičkami od seba.
Myslím si, že čaptavci sú tí, čo chodia špičkami k sebe. Aj kufre majú byť nastavené tak, aby tretry boli buď rovnobežné, alebo veľmi mierne sa zbiehajúce za pätami. Špičky k sebe robia problémy s kolenami.

S ostatným súhlasím.
12.03.2018 - 21:25:24
00
Dnes som odbehol 5km na pase, pocas behu celkom fajn sem tam pichnutie a na stacionari nic lenze akonahle idem schodami a urobim neocakavany pohyb tak citim slabost
12.03.2018 - 21:48:47
00
Na pase anj mna nebolia ale schody uff
13.03.2018 - 11:25:59
00
Najhorsie ked beriem viac naraz a nohu mam v cca 90 stupnovom uhle
13.03.2018 - 12:23:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up