To sa mi včera stalo cestou z Marcheggu k Schlosshoffu. Chodci roztatárení po ceste, dve detičká voľne sa potácajúce po celej jej šírke a keďže fičalo od JV celkom zdatne, tak detičko sa položilo do vetra do uhla cca 50° voči zemi, rozpažilo "krídla" a vybehlo proti vetru priamo mne do cesty. Ešte že som vďaka tomu vetríčku išiel ako slimák.
A oh yes, traja chodci dokážu ***** celú šírku chodníka od Chucka Norrisa smerom do AT vnútrozemia, ako aj jeden chodec dokáže efektívne zablokovať prejazd CYKLOmostom. On keby bol jeden per most per raz, no OK, ale inak ako triumfálne stredom, a ak v n-tici, tak triumfálne roztiahnutí po celej šírke, sa tam snáď ani nechodí.
12.03.2018 - 11:21:44
01
Najlepsie ked sa na hradzi ucia bicyklovat. Maly cavo to stocil rovno mne do zadneho kolesa (este ze nemam drahe karbonove). To som sa uhol s cestakom az na travnik. O panickach s kocikmi ktore si myslia ze ked tam maju decko mozu vsetko uz viem svoje :D
12.03.2018 - 11:42:36
04
tulenik No veru esteze ta vietor brzdil, lebo by bola skoda, keby si si na malom spratkovi tvoj pekny bike poskodil, nehovoriac o zdravi pred sezonou :D.
12.03.2018 - 11:44:45
01
Aj cyklochodnik na starom moste je vzdy zapratany dolezitymi mamickami s kocikmi ponahlajucimi sa do auparku na kavicku. Pritom na druhej strane je chodnik pre chodcov.
12.03.2018 - 11:48:36
01
ja chodcov na cyklochodnikoch upozornujem, ze maju svoj vlastny ...
a mamiciek sa pytam,, ci to maju svoje dieta, ked sa motaju bajkerom popod kolesa s kocikom
12.03.2018 - 13:19:36
01
Uz som par razy videl v kocikoch aj psov. Kam tento svet speje. :D
12.03.2018 - 13:24:24
00
do psej riti
12.03.2018 - 13:25:49
00
keby ste mali imobilného psieho dôchodcu, možno by ste pochopili
12.03.2018 - 13:48:07
02
Boli v lahkom skladacom kociku, preto bolo na ne dobre vidno. Nevyzerali staro ani ze by mali hendikep.
12.03.2018 - 13:56:36
00
Jadzim na bicykli a mam aj 2,25-rocne dieta...A da to roboty udrzat ju na pravej krajnici cyklochodnika...Fuuurt sa obzeram ci zo zadu nejde bike, z predu ci nejde, stale napominam.....To sa malej este tazko vysvetluje....Ja som vzdy z takejto prechadzky vystaveny jak pomaranc. Ale tak mala ma z toho radost.....Mna potesi , ked su cyklisti trosku ohladuplni, resp. ked trochu spomalia. Ale je fakt, ze som stretol aj mamicky, ktore sa rozpravali s kamoskou a dieta behalo kade tade a vyzeralo to, ze maminke je to jedno...Ludia su vselijaki.
12.03.2018 - 16:03:40
09
dellax napísal:
Aj cyklochodnik na starom moste je vzdy zapratany dolezitymi mamickami s kocikmi ponahlajucimi sa do auparku na kavicku. Pritom na druhej strane je chodnik pre chodcov.

Tam je chodník aj cyklopruh po oboch stranách mostu od jeho rekonštrukcie. Iba cyklisti majú každý smer určený jednotlivo. Chodci môžu ísť po svojej časti, oboma stranami mostu. Ale tam to už neriešim. Proste ramenom za jazdy do nich sácam, alebo sa obtriem. A keď mi niekto z chodcov ide oproti ako jeden dôchodcovský pár v decembri, tak idem ako by som ich nevidel, buď do nich vrazím alebo uskočia. Zatiaľ vždy uskočili. A tá poznámka tej plesnivej babky, "no to nás nemohol obísť?" No nemohol, lebo sa *****, kde nemáte. Ale pokiaľ ide o deti, tam teda veľký rešpekt, je to malé a sprosté a za sprostých rodičov, predsa nemôže dieťa, to si radšej pekne počkám kým sa ráčia svojho drobca hamovať.
12.03.2018 - 17:54:27
06
To je zas vlákno plné ohľaduplnosti... By ma zaujímalo, koľkí máte zvonček? Stačí s ním raz za čas zazvoniť a je po probléme.
12.03.2018 - 18:46:58
02
cokupit Podstata ohladuplnosti je konat/spravat sa tak, aby ta druhi nemuseli upozornovat na neohladuplnost z tvojej strany prejavovanu. Ked uz musi cyklista, ktory ide podla predpisov na jemu urcenej cestnej komunikacii, pouzit zvoncek, uznaj, ze prave on nie je ten, ktory by mal byt o ohladuplnosti poucovany.

Z mojich jazd uz mam odsledovaneho dost, aby som vedel posudit, kedy chodec robi naschvaly a kedy sa nedopatrenim dopustil prehresku voci pravidlam platiacim na cykloceste. Prva skupina jasne dominuje. :)

P.S. Zvoncek mam na krose a aj na cestaku, a pouzivam ho casto.
12.03.2018 - 19:25:11
03
aj zvonit treba vedieť. Aby mal chodec aspon cas spravne zareagovat. Lebo vyplaseny akurat tak moze skocit do jazdnej drahy.
12.03.2018 - 20:19:43
03
Ja som tiez so synom chodil na bajk ked sa ucil ale naozaj ma nenapadlo s nim ist na hradzu kde je vacsia cyklopremavka a jazdi sa +30. Mam ho az moc rad to asi preto...
13.03.2018 - 08:48:51
04
keyboard_arrow_up