Huh, zapcha a 9m medzra medzi autami? Ta kde. Na salenom vychode je bezne, ze sa potrebujem s 5m autom preradit do 4m medzery. Lebo musis. A kto neskusil USS spicku kde sa jazdia autobusy 90tkou tak za sebou, ze medzi nimi ani chlp neprepchas nevie o com pisem.
15.03.2018 - 07:51:36
00
Vy mate na vychode zapchy? Som teraz pocul, ze tam nic nie je. :lol:
15.03.2018 - 08:03:12
012
Vyssie niekto spominal ze nepredpoklada staticku prekazku, pocas jazdy (kdekolvek), a z toho usudzuje, ze nepotrebuje vacsi odstup. To moze byt tragicky omyl. Mne sa napr. stalo na dialnici pri 110 km/h, ze auto predo nahle bez smeroviek uhlo a ja som odrazu zbadal roztrhanu pneumatiku z nakladneho auta. Keby som nemal odstup, uz by som bezpecne neuhol,vdaka kolone v strednom pruhu (TN-BA) (bez odstupu ani nedobrzdil, to som nastastie nemusel). Smerovky a odstup nie je vymysel unudenych uradnikov.
15.03.2018 - 08:28:28
07
Viacerým tu prajem všetky kilometre šťastné. Veď na SK nie sú zápchy.
15.03.2018 - 09:12:22
02
Nuz, ako sa vravi, skusenost je neprenosna...
15.03.2018 - 09:23:26
03
Hosť napísal:
btw. od začiatku mi šlo skôr o to že načo sa drbe šmochtajúce sa auto do ľava ak neplánuje odbočovať?

Šak v obci môžeš použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh. Vodič nákladného auta smie použiť dva jazdné pruhy pri pravom okraji vozovky. Tj. idem v ľavom alebo pravom alebo aj strednom, na dvadsatpatprudovke ty môžeš predbiehať v hociktorom pruhu.aj cez pripájací a odbočovací, ale tu sa už nejedna o predbiehanie, v skratke. A osobne, keď som prvý v kolóne, ja urcujem rýchlosť kolóny, beriem ohlad na situáciu pred/pod sebou, keď si trufas, predbehni 😀
15.03.2018 - 09:38:42
00
V obci mozes pouzit akykolvek jazdny pruh, ale v pripade ze si v lavom a branis v jazde rychlejsiemu vozidlu, si povinny ho uvolnit.
15.03.2018 - 09:52:14
01
Wladix Bon giorno :-D
15.03.2018 - 10:03:50
00
perez napísal:
V obci mozes pouzit akykolvek jazdny pruh, ale v pripade ze si v lavom a branis v jazde rychlejsiemu vozidlu, si povinny ho uvolnit.

To nie je pravda, čítaj poriadne
15.03.2018 - 12:18:19
00
Čo nie je pravda?

(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.
15.03.2018 - 12:32:50
01
Tak a toto je presne to o com cely cas tocim...ano je moja vec ze idem rychlejsie...a ano ak ma nameraju ja ponesiem nasledky...ale ten pomalsi ak. Tom pruhu ostane a bude ma brzdit a ja ho mam na kamere nakoniec bude pokuovany on za obmedzenie...riesilo sa to uz aj v telke...
15.03.2018 - 13:00:02
00
Jaaaj v telke...
Ak ta ten pomalsi nevybrzduje a na tej kamere vidiet, ze sa pomaly posuva pred, pripadne za toho vpravo, tak nedostane nic.
Je tam totiz slovne spojenie co najskor. Nie vtedy, ked ty chces a ani ze sa ma teleportovat.
Takze ja sa co najskor, ako mi to situacia a milion faktorov dovoli, zaradim tam, kde potrebujem a tak, aby to bolo co najbezpecnejsie.
Nerozumies totiz zakladnej premise. Na ceste je prvorada BEZPECNOST. Tej je prisposobeny cely zakon o CP, aj ta veta o uvolneni laveho. A kedze ten v lavom rozhoduje, co je pre neho bezpecne, ty mozes akurat tak trpezlivo pockat.
15.03.2018 - 13:34:50
09
perez napísal:
Čo nie je pravda?

(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.


"Súčasne vo všetkých jazdných pruhoch"
Toto tam nevidíš alebo len nerozumieš čo to znamená ???
15.03.2018 - 14:50:37
00
V obci je mozne jazdit v ktoromkolvek pruhu bez obmedzenia, okrem jednej situacie: ak si v lavom pruhu, uhynas sa rychlejsiemu co najskor, ako to bude mozne do praveho pruhu. Ak je pravy volny, pretekar ta predchadza cez neho.

vlastoch dobre pise, citajte ho pozornejsie.

perez, ak si uz kopiroval, mal si prilozit aj toto:
(3 )V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2, na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1 a 2.
(4) Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba (ďalej len „súbežná jazda“). Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.
15.03.2018 - 17:44:18
02
Ste mi pripomenuli toto video :rofl:
https://m.youtube.com/watch?v=Cf_84mmSQe8
15.03.2018 - 18:28:21
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up