Kedze synovi som vyskladal 26" bike, tak 24" bike musi ist z domu ( predosla sprava - vedora)

Momentalne pripraveny bike
26" giant reign "S"
Vzduchovy tlmic
Vzduchova vidla manitou scareb 80mm
Carbon ride - cina
35mm predstavec cina
Brzdy avid elixir 3
Kluky xt 165 ( trochu dlhe - zatial, kym nepredam predosli bike, tak asi nahodim 140 deore, ktore su aj na fotke)
Prevodnik 32z.
Kazeta 12-36 deore 9 speed
Kolesa mavic slr bezdusove obutie maxiss maxlite 285g
Radenie sram x9 9 speed
Prehadzovac sram x9 9 speed
Sedlovka kcnc titan scandium ( pripravena - zatial nenasadena, rezat ju nechcem 400mm - takze docasne zrezana longus tusim, kcnc mal aj na vedore)
Pedale cina s titanovou oskou 160g / par - jazdim ich aj ja 2 roky a pohoda

Retaz by som mohol predlzit o 2 clanky, ale na najlahsiom sa nejazdi stale.

Prílohy:

20180113_122014.jpg
20180113_122014.jpg 480.49 KiB thumb_up1thumb_down

14.03.2018 - 09:29:14
011
Kolko ta vysla tato skladacka?
14.03.2018 - 12:20:41
00
Vsetko paradne,len ten posed nie je moc bicyklovy.
14.03.2018 - 13:22:11
00
▶mitocross▶
Nechcem radsej ani vediet....len kolesa ma vysli cca 200€, plaste 60€ ;) - mali byt na moj bike....ako vacsina komponentov, ale nedopraj to dietatu ked pomer vaha bike vs. cloviecik je uplne inde aj pri lahkych komponentoch.

▶kajto▶
Sedlo ma posunute max dopredu, neskor pojde viac dozadu a samozrejme aj sedlo pojde vyssie.
Deti nemaju radi bicyklovi posed.....ale ked sa parkrat vyrube, tak si zvykne aj na vyssi posed.

▶▶▶

Neviete niekto ci sa robia aj chranice na kolena pre deti s D30 technologiou / pripadne ci by im pasovali dospelacke laktovky? V lese ak sa osmeli - jazdi vcelku rychlo - takze by sa to zislo.
15.03.2018 - 09:45:34
00
poradte konkretne bicykle pre moje male baby. mozno o nejakych viete a mozno date dobre rady. baby su sikovne, nebudem ich hnat pretekat, ale zasluzia si dobre biky, minimalne preto, ze to je dobry sport a chcem ich pren nadchnut, aby som si s nimi mohol aj ja par rokov zajazdit ked vyrastu a kym budem vladat.
bolo by fajn, keby niekto zverejnil nejaku kalkulaciu, z ktorej by bolo jasne, ci sa oplati robit nejaka stavba, napr. videl som stavby na baze ramu APACHE Buffalo, kolko ma to dokopy vyjde, lebo neviem posudit, ci tie biky, co sa predavaju ladene ako pretekarske, ci sa oplatia. najma zaklad je vediet aky ram je vhodny co sa tyka geometrie na pevnu vidlu, vahy a vhodnosti pouzit viacpastorkovu kazetu, alebo ktory z bikov ma naboj, na ktorom sa da jednoducho vymenit orig kazeta za kazetu 9-11speed. Taktiez by nebol od veci ram, ktory sa da pouzit na 20" aj na 24" kolesa.
starsia 24" 9.5r., 131cm, nohy 60cm, mladsia 20" 6r., 113cm, nohy 47cm. Starsia doteraz jazdila na CUBE kid20, mladsia na DEMA 16ke, biky sme vratili, boli pozicane. A teraz pozeram inzeraty a fakt neviem, ci je dobry bicykel ten alebo ten, ako priklad uvadzam Merida Dakar, alebo Felt (vid linky). A ci by niekto tu vedel dodat Deore kluky skratene na max. 140mm, lebo mne sa nahanat nejakych remeselnikov nechce a chcem bike prerobit na 1x9, ak nie 1x10 a odpruzenu vidlu nechcem ani videt. Za 24" nechcem dat viac ako 250 a za 20" max 150€. Kym mladsiu mam ako-tak vyriesenu tzm, ze zhanam jej CUBE Kid 20ku, ktory sa mi u starsej celkom osvedcil, 24"ka pre starsiu je tvrdsi oriesok. Dik

https://deti.bazos.sk/inzerat/82134581/Predam-detsky-bicykel-FELT.php
https://sport.bazos.sk/inzerat/82462147/Detsky-bicykel-merida-24.php

Dik moc za akekolvek rady, ktore by mi mohli byt uzitocne a posunuli ma dopredu pri rozhodovani, ci ist do stavby, alebo kupit hotovu stavbu, alebo kupit nieco s dobrym zakladom a urobit len zakladnu investiciu do kluk a vidly, prip kazety, ev. naboja.
Uz som z toho magor, stravil som nad tym uz vela casu a na nic som neprisiel, kladiem si rovnake otazky ako na zaciatku.
15.03.2018 - 11:52:19
00
Rovnaký Felt, akurát v červenej farbe má moja dcéra. Pôvodné plášte sú nič moc 750g ťažítka. Po výmene za Schwalbe Rocket Rony dáš pol kila dole. Rovnako prednú vidlicu vymeniť za pevnú hliníkovú Force (-1.5kg). Deti mávaju celkom problém radiť na trojprevodníkových klukách, prechod na jednoprevodník je trošku náročnejší, nielen nové kľuky, ale aj ideálne dať dozadu kazetu s väčším rozsahom, čo by znamenalo vymeniť aj zadný náboj. Merida je prakticky to isté ako Felt...
15.03.2018 - 12:48:44
00
supa, dik, kde kupim taku vidlu a daj mi aj link na presne tie lahke plaste. myslim, ze by sa oplatilo prepliest zadne koleso na naboj, ktory umozni dat 10s kazetu. potrebujem sa dostat do stavu, ze budem schopny si spisat finalne naklady na ten bike. nejake riaditka a kratke predstavce ai diely doma mam.
15.03.2018 - 12:58:21
00
Bral som to z miestneho eshopu: plášte a vidlica
15.03.2018 - 13:07:24
01
Caute, pozeram bike pre synovca, 7r., vyska cca 122cm. Doteraz jazdil 16”. Neviem ci este na rok-dva zvolit 20”, alebo uz znesie 24”. Sestra ho ma v plane vozit aj na lokalne detske preteky, preto neviem ci by mu ta 24” nebola v terene este velka/tazka na slapanie aj stabilitu... A dalsia vec, ci uz brat aj s odpruzenou vidlou alebo postacuje este pevna..? Ja som za pevnu, pri 20” urcite.. Limit tak 300-320€, samozrejme cim menej tym lepsie, ale ak bude lepsia 20” tak to bude este menej, mozno aj nejaky bazar na ten rok...
21.03.2018 - 20:52:59
00
-edelweiss - ak si z BA tak pomoct zo zrezanim kluk ti viem /kolegov otec mi to robil/ - akurat si kluky musis zohnat sam

- pri vyske cca 120 -125cm - by som volil pre dieta 24" a vyhol by som sa uz 20" - ale taktiez to zavisi od toho ako je dieta obratne na bicykli, t.j. ci sa nebude bat a taktiez ci ta 24"ka bude lahka a bude mat k nemu patricne velke kluky (cca 140mm)

moj syn jazdil na bike uz od cca 2,5 roka - pomocne kolieska nikdy nemal a od malicka mal volnobeh a packovu brzdu
(na 12" kotucovku :P )
momentalne by som este mozno aj rok zotrval na 24", ale kedze uz som mal pre neho vyskladanu 26" - tak sa tesime na sezonu ako ho to posunie


Ak by som mal peniazky a mladsieho syna, volil by som WOOM - pomer cena a vaha je oproti inym znackam o dost lepsia
https://www.cyklospeciality.sk/sk/woom/
nehovorim ze CUBE, FELT a podobne je zle, ale vahovo sa na WOOM nechyta rozdiel v cene je cca 150€

Tak ako pise Supafly666 zhodit tazke plaste a nahodit ROCKET RONY - moje uz odisli na Myjavu z celym bike /VEDORA/ - stasnemu majitelovi.

Ak by mal niekto zaujem ostali mi plaste ale nie rocket rony ale fast tracky

Padla tu otazka este ohladom vymeny kazety - vo vacsine je naboj na tychto bike robeny pre 6 alebo 7 rychlostnu kazetu ktora je srubovatelna - takze treba zmenit aj naboj ktory je na nasuvaciu kazetu - najlepsie na 9rychlostnu, ak uz to chcete menit (shimano kazety Vam na takyto orech budu pasovat az do 11rychlostnej kazety) - a prakticky je jedno ci bude radenie sram alebo shimano
najlacnejsie vas vyjde prechod na 9rychlostnu kazetu ktora ma vsak maximalny rozsah 11-36 - takze Vam v kopcoch bude chybat par lahkych prevodov - pri klukach mate XY lacnych moznosti trojplaciek, ktore uz vacsina obmiena za jednoprevodnik /v pripade 1x9 Vam postacia aj taketo na prerabku/
ideal by bolo dat 10rychlostnu kazetu 11-42 (10-42) - pri 32zubovom prevodniku je to dostacujuce aj pre dospeleho ;)

Taktiez som to na bike musel prerabat - ak niekto potrebuje, rad pomozem - okrem toho stale mi pre syna chybaju lahsie prevody (42z kazeta) - takze ak natrafim na nieco vhodne - budem menit

Pri dietati sa na trojprevodnik do predu nechcem rozhodnut ako uz bolo spominane, tazko sa im radi, a je to pre nich zbytocne
22.03.2018 - 08:31:30
01
Jaiub:
takto ti poradim, nie som sice ladic detskych bikov, ani pretekar, ale deti mam zmerane aj biky na ktorych budu jazdit tuto sezonu uz vyskusane. Takze moja predbezna skusenost, bez vacsieho jazdenia, lebo este je pred sezonou:
Dieta starsie: vyska 131cm, inseam 60cm, 24" Author a-gang capo, ak dam sedadlo tak, aby dociahlo na rovine oboma spickami na zem, tak su mu dlhe kluky (152mm), t.j. v hornej polohe ma koleno moc ostry uhol. Hmotnost biku 13kg, lebo odpruzena vidla. Idealne kluky by boli odhadom 140cm.
Dieta mladsie: vyska 112cm, inseam 47cm, 20" Cube kid 200 situacia o nieco lepsia, pretoze kluky 127mm su viac usposobene velkosti ramu. Hmotnost biku 11kg, lebo pevna vidla.
O 24kach radi vyrobcovia tvrdia, ze tvar ich ramu "rastie" s dietatom, ale ako rastu s dietatom kluky, na to by som sa ich rad opytal. za tie shitove plechove tazke zelezne stvorhrany co tam montuju pri tych cenach, tak si myslim, ze ked vypustia takyto marketingovy zvast, tak by mohli rovno k biku pribalit dasiu sadu kluk, teda nahodit kratsie a pribalit dlhsie, aby bike mohol naozaj rast. inak musi dieta dorast a potom to dopadne tak, ze bike za 300€, co je zakladna shitova kategoria, dieta uzije s odretymi usami 2 sezony, ako je to aj s kazdym inym detskym bikom, lebo ako dieta na bike dorastie, tak z neho aj velmi rychlo vyrastie. takze moja rada, 20" jednoznacne, to mu bude uplne presne. a jednoznacne bez odpruzenej vidly. pri 20" este netreba riesit ani prevody, pokial niesu extremne tazke a robene len na rovinu, napr. ked je najlahsi prevod 36z. vpredu a vzadu 28z., to je do terenu tazky prevod, s ktorym sa bez rozbehu neda dat ani podpriemerny kopcek, ak to nema dieta vyslovene netrenovane.


Naposledy upravil edelweiss dňa 22.03.2018 - 09:07:38, celkovo upravené 1 krát.

22.03.2018 - 08:45:30
00
powerslide: diky, absolutne suhlasim so vsetkym, okrem toho, ze ty mas sklony posadit dieta na este vacsi bike ako ja. pritom mne sa zda, ze uz ja to trosku s netrpezlivostou prehanam. nie som z BA, ale tu sluzbu by som mozno vyuzil, uvidim ako bude dieta zvladat tie 152mm kluky, ak to bude trapenie a nebudem sa na to moct divat, tak sa na teba obratim. este taka otazka, ked je tam stredova diera na rame so zavitom na 4hran stred., viem tam nahodit shimano deore holowtech II kluky urcene na 3x9, resp. 3x10, 2X10? nemam obe ruky lave, ale nikdy som neriesil taketo upravy na biku. a stredov je tolko druhov a rozmerov, ze v tom nemam istotu. ked napriklad do FSA lozisk nevojdu shimano kluky, hoci maju oboje rovnaky rozmer, to su tie veci ktore ma zneistuju.
tak som si zo srandy ratal, kolko by ma vysliel tuning biku, keby som tam kupil rocket rony, vyplietol nove zadne koleso, dal deore kluky, zodpovedajuce radenie a prehadzovacku a force pevnu AL vidlicu a vyslo mi ciselko dost odpudive. navyse by ma odlahcovanie asi pohltilo, prestal by som hladiet na peniaze a isiel by som pomaly cez luxusny predstavec do karbonovych riaditok a sedlovky, fajnoveho sedla... a nakoniec by som kupil nove rafy, vyplietol aj novy predok a dal to na kotuce, co je fakt zatial zbytocne, si myslim. skoncil by som niekde pri znacke hope a to nemam ani na svojom biku.
22.03.2018 - 09:02:29
00
-edelweiss - Tak vidim ze zmyslas rovnako ako ja - pre vysvetlenie...preco syn uz nebude jazdit 24" i ked by mu bola dobra je jednoduchy dovod.

"S"kovi ram 26" bike je vyskovo skoro rovnaky ako mal 24"kovi ram
Na 24"ke mal ak sa nemylim 50mm vidlu, ktora nebola az tak funkcna (vaha cca 1700g)

Na 26" ke ma vidlu 80mm vzduchovu scarebku a vzadu ma 150mm zdvih a taktiez vzduchovi tlmic

Dovod preco som siel do odpruzeneho je jednoduchy, bavi nas jazda v lese, kde si to na tomto bike si myslim viac uzije - /len som zvedavy ci tiey nebudem musiet yohnat este jedne kluky ktore dam zrezat - neskor ich budem niekomu posuvat/

Dalsi z dovodou je, ze v jednoizbaku mam momentalne 3 bike plus este 2 v rozklozenom stave (moj full, synov full, moja BMX, jedna rozlozena BMX, ak by syn chcel zacat jazdit aj tento styl a moj predosli carbon full v "L"ku pripraveny do buducna pre syna ) - takze 24" uz zacala zavadziat

kluky hollowtech II srubavacie ti budu bez problemov pasovat (FSA a SHIMANO nepasuju medzi sebou (SHIMANO = rovna osa / FSA = konusova osa(jedno lozisko vacsie od druheho - neviem ci su zavitove, ak ano, tak aj tie by ti pasovali)) a BB30 je stred na nalisovanie /nie na srubovanie/)

Ak to zacnes prerabat, nezastavis sa a mozno skoncis aj casom ako ja, ze synovi das MAVICI CROSSMAXI SLR ;) - lacne neboli :P

U mna je jednoducha postupnost, menim komponenty na svojom a synovi posuvam svoje (okrem kolies, tie mali byt pre mna)

viac v SZ...ak chces poradit
22.03.2018 - 09:31:57
00
no, tie 24ky su, samozrejme, rozne velke cca od 11-13", nasa ma 11.5". 26" su myslim od 14".
22.03.2018 - 09:51:30
00
edelweiss napísal:
powerslidenavyse by ma odlahcovanie asi pohltilo, prestal by som hladiet na peniaze a isiel by som pomaly cez luxusny predstavec do karbonovych riaditok a sedlovky, fajnoveho sedla... a nakoniec by som kupil nove rafy, vyplietol aj novy predok a dal to na kotuce, co je fakt zatial zbytocne, si myslim. skoncil by som niekde pri znacke hope a to nemam ani na svojom biku.


Kokpit sa pre deti neriesi drahymi komponentami , ale lacnym karbonom z Ciny , pri detoch by som sa pripadnej demolacii nebal. Mas to tak poriesene za par € a dokazes hodne odlahcit bicykel.
22.03.2018 - 11:53:41
02
keyboard_arrow_up