Tak tolko mozes nosit aj inde. 2 stacia. Jedna na cistu druha na jontak. V lete sa aj tak prehreju skor ako ich stiihnes vypit, tak je fajn docapovat cerstvu niekde v obchode/studnicke
16.03.2018 - 15:12:29
00
2 bidony (jeden jontak a jeden čistá) ti stačia v lete ked je 30 stupnov tak max na 2 hod. Potom budeš rád za další bidon ktorý ti o dalšiu hodinu "predlži čas" nájsť nejaké miesto (krčma, potraviny) na natankovanie. Je iné ak ideš "na lahko" na tri hodky na hrádzu kde máš každých 10 km bufet alebo na týždeň "na tažko" naprieč nejakou krajinou kde to nepoznáš.
16.03.2018 - 15:27:28
02
StanoLevice napísal:
Kazdy vyrobca ma svojske cislovani. Zaklad je odskusanie bicykla,hlavne takych kuskov ktore nevidno bezne tuna,alebo noviniek. Ak clovek vyslovene nie je orientovany na pretekanie,tak treba kupovat srdcom,aby uz pohlad na bicykel potesil robil radost a pohodlne sa na nom jazdilo.. gravel je kategoria s ktorou sa zije a casom si ju nejako prisposobi kazdy podla seba. Zacal som postupne na 30 plastoch,potom 37,teraz som dal 42mm...radiace lanko som dal do bowdenu ,lebo bolo v rame iba po stred a v zadu islo po rame a nejako sa mi to nechcelo cistit od spiny...dal som riaditka sirsie,ktore su dolu mierne vytocene do stran a carbonovu sedlovku a karbonove kluky zo starsieho bicykla s jednoprevodnikom a tu nastalo asi najvacsie plus,lebo z povodneho prevodnika zvykla niekedy spadnut retaz..necakal som ze ma to tak chyti,lebo doteraz som jazdil vyslovene iba na ceste.... Zacal som s tymto ... https://starbike.sk/product/rJ0pEPUQZ/marin-gestalt-2-2017

presne toto som mal vo výbere aj ja..MARIN sa mi v tomto páčia a sú aj popredu si myslím...a ani ceny nie sú zlé..
16.03.2018 - 15:32:00
00
bandaliro vieš si z nich vybrať, predávajú modely aj s oceľovými rámami. U mňa rozhodlo ako vyzerá ten bicykel , nemám rád strakaté veci, ten dizajn je taký jemný...inak bicykel dostal zabrať od leta už asi 4000 km a zatiaľ pohoda
16.03.2018 - 15:42:22
01
jasné ja som nakoniec skončil pri inej "kroske" ..proste som nevedel odolať....ale čo sa týka plnohodnotného gravel bajku..výbava, rám a hlavne tie spomínané doplnky nosiče a blatníky, tak aj napr. kona sutra je taký s ktorým si viem predstaviť dlhé výlety..oceľový rám, sedlo brooks, prevody, staršie modely mali asi BB7, uchytenie na nosič aj vpredu atď..

Prílohy:

sutra.jpg
sutra.jpg 126.7 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil bandaliro dňa 16.03.2018 - 15:55:56, celkovo upravené 1 krát.

16.03.2018 - 15:53:13
03
bandaliro dobre si si vybral, pozrel som foto v profile
16.03.2018 - 15:55:31
00
:) dík
16.03.2018 - 15:56:53
00
A co hovorite na ten novy Canyon Grail? Jeden Canyon uz mam, nebranil by som sa zostat pri rovnakej znacke :)
https://www.canyon.com/en/road/grail/
16.03.2018 - 17:18:44
00
Okrem riaditok je to pekný bicykel.
16.03.2018 - 18:21:13
00
súhlasím..s tými riditkami to riskli..nemyslím že to má až taký efekt, najskôr som myslel že to je nejak kvôli spevneniu..a je teraz aj kratšia hlavová
16.03.2018 - 18:31:23
00
Je to geometria ako aero rám a tymto dvojplosnikom to zdvihli pre horný uchop
16.03.2018 - 18:38:09
00
ROZRECNILI STE SA MOC SILNO CHLAPI, JA SKOR STAVIAM BAJKY, AKO NA NICH JAZDIM . GRAVEL SA MI LUBI - A desertfremen - S DANYMI PODMIENKAMI CO SI SI STANOVIL BY AJ TAK BOL VELKY PROBLEM SA DO TOHO ROZPOCTU VTESNAT . AJ KED JA AKOZE NOVATEC NABOJE - CO JA VIEM, V DNESNOM GLOBALIZOVANOM SVETE - JA SOM NA MOJ GRAVEL KUPIL POWERWAY PRIEMYSLE A IDE TO AKO HOVADO - MAM DVA PARY KOLIES A STALE CIHAM NA NEJAKE DEALY , KEDZE MAM DOMA DIELNU . A SUHLASM ZE BY SOM ASI VYSKUSAL TEN MAXI SOOT- CI TI BUDE SEDIET . CO SA TYKA PREVODVANIA, BOL TU JEDEN SIKOVNY CLANOK O PREVODOCH A PREVODVANI . jA MAM 1X10 VPREDU PREVODNIK NARROW WIDE 42ZUBOV A VAZDU 11-42 A A XTR NA PREHLZOVACOM RAMIENKU - TERAZ SA VOZIM VAZCINOU NA CESTE, ALE COSKOR SA BLIZI AJ CAS VYLETOV PO INOVECKEJ MAGISTRALE A OKOLI / KEDZE BYVAM NEDALEKO HRADKU / mt BIKER CENTRUM / POTOM NAPLNO ODSKUSAM COHO JE TA MASINA SCHOPNA, - MOZNO ESTE BUDEM SPERKOVAT DRIVETRAIN - JOJ TROCHA SOM SA NECHAL UNIEST- ALE AKO SOM PISAL - S TYMI PODMIENKAMI A TYM BUDGETOM TO VYSKLADAT BY BOL ASI AJ CELKOM ZAHUL, NIEKDE BY SOM ASI MUSEL TROCHA UBRAT . CHLAPCI A NEZABUDAJTE ZE KELYS NIE JE CELKOM HOME MADE HRAC - AJ ONI ROBIA RAMY V CINE - ZIADNA ZVAROVNA PRI PIESTANOCH - ZASLA SLAVA .
16.03.2018 - 19:38:33
01
Tak som sa dnes napriek teplote -6° a takmer kompaktnej snehovej prikrývke rozhodol nový bajk (SOOT 50) otestovať. Naplánoval som si 30 km okruh ktorý som si povedal, že by som mohlo zvládnuť, no keď som po prvých 8 km zliezol aby som si utrel sopeľ ktorý mi už tiekol niekde po brade zistil som, že moje nožičky akosi na zimnú cyklistiku nie sú pripravené a nemám v nich už takmer žiaden cit, tak som to skrátil na cca polovicu.

Prvé dojmy. Tento bicykel má jeden problém a to je konkrétne kondička jazdca po vysokoškolskom štúdiu. Šiel som 80% poľná/lesná cesta, veľmi tvrdá, hrboľatá, primrznutá a zvyšok asfalt. Žiadne drnčanie, žiadne nežiadúce zvuky, vyzerá že všetko drží pekne na svojom mieste. Posed je veeeeľmi pohodlný, teším sa na dlhé výjazdy keď sa trošku oteplí, keď sa držíte hornej časti riadidiel je to takmer ako taký ten turistický krosový bajk. Na nejaké šprintovanie dnes neboli podmienky, ale pri zjazde dole na baranoch som mal pocit dobrej stability, na brzdy úchop v pohode aj jedným prstom. Čo k radeniu? No je to 105ka, nie môj starý altus či čo som to mal na poslednom bicykli. Ako švajčiarske hodinky. Brzdy...hydraulika to nie je, ale som veľmi pozitívne prekvapený, zatiaľ brzdia veľmi solídne, otázka je ako to ešte bude na nejakom dlhom zjazde, z polohy na baranoch som pri rýchlosti +/-50 km (na viac som sa neodvážil) brzdil jedným - dvoma prstami. Páku treba trochu viac stlačiť, na hydre som bol zvyknutý, že nejaký efekt cítite takmer hneď od začiatku. Tu sa efekt dostaví pri trochu dlhšom stlačení, ale na prvý dojem uspokojivý. Ak si moja fajnová riť nezvykne, časom si asi kúpim pohodlnejšie sedlo, ale zatiaľ skúsim trpieť. Takže tak, toto sú moje prvé dojmy s fakt krátkeho výjazdu, ešte uvediem, že som si nebral dnes tretry za čo som celkom rád, lebo ma dva krát takmer vykydlo na ľade a s nimi by som bol už určite na traumatológii.
19.03.2018 - 11:38:52
09
čo obutie ??
19.03.2018 - 19:30:24
00
Raz budeš na kondičku po VŠ s láskou spomínať, to sme dali BA - Kráľova Hoľa nonstop. Síce riť spoznala stredovek, ale bola to milá výtržnosť. V podstate gravel before it was cool.
20.03.2018 - 00:15:28
04
keyboard_arrow_up