Pomôcť ti môže ak aj budeš robiť nejaké jemne cviky na nohy, napr. drepy z predklonu, ale nerobit ich hlboke, to mne dosť pomohlo, bike tiež, po roku aj pol môžem opäť behať a uz aj lyzovat bez bandaze.

http://akotrenovat.blogspot.sk/

17.02.2015 - 13:31:34
A robiť drepy aj cez bolesť ? Teraz som dostal nejaku virózu kedy ma začali bolieť všetky klby a medzi nimi sa ozvalo aj koleno ktoré vydržalo po všeljakých sprejoch géloch a rehabku týždnovu lyžovačku. Som tam kde som bol po rehabilitácii. Inak neviem ci som spominal ale casto mi nieco praskne v kolene, hlavne ak ho mam dlho skrčene a chcem ho vystrieť alebo dlhšie ležim/sedím
17.02.2015 - 14:42:14
Cez bolesť to je dosť riskantné, na jednej strane spevňuješ šlachy, ale ked sa tam niečo poserie... ono keď robíš drepy z predklonu koleno zaťažíš menej, ale, ak ti to praská a boli to tak sa skús dať do sviečky a tak robiť drepy, teda priťahovať nohy k telu a vystierať ich, tedy tie kolená zaťažuješ najmenej, ide o to, že ak spevníš šlachy, tak aj to ti pomôže, možno by nebolo zlé, dostať sa aj na CT nech sa ti na to pozrú, Ked máš virozu, tak radšej necvič...

http://akotrenovat.blogspot.sk/

17.02.2015 - 16:12:55
petho napísal:
chlapi mozem vam s cistym svedomim poradit ze s condrosulfom, mobilinom, artrotekom, artrostopom, atd. v zasade vyhadzujete peniaze (resp. ich strkate do vrecka vyrobcovi, distributorovi a predajcovi). Aktualny zaver v sucasnosti je, ze ziaden z tycho (ani podobnych) pripravkov nepreukazal ziadny pozitivny ucinok z hladiska zlepšenia priznakov osteoartrózy (napr. artrózy kolena konkretne v tomto pripade). Teda ak sa niekto citi lepsie po tychto pripravkoch, bolo preukazane ze ide o kombinaciu niektorych z nasledujucich mechanizmov: placebo, zmiernenie alebo uprava zatazenia, co zvycajne nastava ked si clovek uvedomi ze ma problem ktory vyzaduje chrustanie piluliek, preukazany mierny protizapalovy ucinok u tychto latok (asi ako keby ste brali 100 mg paralenu denne, atd.
ZAVER: za kazdy mesiac klbovej vyzivy mas cca 1x XT kazetu, za rok mozes kompletne prezbrojit bajk, za 4 roky mas novy bajk...
P.S. plati to aj na lieky na predpis aj volnopredajne, dokonca aj na najnovsi zo šamanizmov, tzv PRP (injekcie vlastnej plazmy z krvi obohatenej krvnými doštičkami do kolena)... služi to hlavne na vyťahovanie peňazí z ľudí, ktorí nemajú čas si to poriadne naštudovať.
Howgh.

Tak som počúvol a prestal brať Condrosulf.
Znova to po cca dvoch mesiacoch začalo bolieť - PLACEBO efekt asi nefunguje ( hlcem Lentilky? )
Neviem ako ostatným ale mňe to "asi" pomáhalo.

Jazdíme pre radosť 2008 - 2018 * 96 103km
* Rok 2018 - 5 003km

17.02.2015 - 16:53:00
Henten príspevok co si napísal, je tak zavádzajúci a tendenčný skoro ako Ficove istoty. Jedna vec je, ze to nezaberá štandardne na osteoartrozu, ale vyhlásiť, ze vôbec v žiadnej miere je aj tu veľmi odvážne. Druha vec co sám priznal, ze to zaberá na bolesti spôsobene zápalom, ktoré su spôsobene napríklad nachladnutim kolien v zime a podobne, takze až taká somarina to nebude. Osobne mi to tiez stale pomôže, ale liečim tým akútne zápalove bolesti na co to je vlastne určené, kolagén a ďalšie latky co to obsahuje zas zosiluje vaziva, takze pomáha predísť úrazom a podobne. Ono nikdy nie je všetko take čiernobiele ako by to niektorí chceli vidieť.
18.02.2015 - 08:10:37
erooor napísal:
nebude to mať ale rovnaký dopad na koleno ? Aspoň teda podľa mňa, budem síce koleno namáhať menej, ale točiť ho budem viac. Každopádne vyskúšam

este jednu vec ja robim: nosim navleky na kolena, aby som na ne necitil chlad.
http://velonews.competitor.com/2015/02/training-center/five-tips-prevent-knee-pain_360612
vraj pod 15 stupnov to treba.

Practice makes perfect.

18.02.2015 - 11:54:07
Ja chodim k ortopedovi raz za polroka na 5 davok injekcie do kolena. Ako povedal dr. "prisli ste na udrzbu?" :p
mne pomaha toto
21.02.2015 - 14:04:27
Ako to uz u mna býva pri nabehavani jarných kilometrov, tak tiež sa sem tam objaví bolest kolien (presnejšie úponov). Z vlastnej skúsenosti možem poradiť nasledovne.
1. Skontrolovať si nastavenie výšky sedlá a polohu kufrov.
2. Po tréningu alebo výjazdu úpon ľadovať cca 15 min.
3. Naťahovavať, naťahovať a naťahovať. Jednoducho ťahať pätu k zadku, podržať 20 sekúnd a opakovať počas dňa vždy kedy je to možné. Aj 50x
4. Na noc si dávať prießnitzov zábal.
5. Obmedziť záťaž.
Natiahnuté úpony sa hoja dlho 2 - 6 mesiacov, takže trpezlivosť.

Toť moja skúsenosť. Snáď niekomu pomôže :)

Naposledy upravil trinedy dňa 25.04.2015 - 20:59:54, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2015 - 14:36:53
kolenám škodí vraj i spánok na bruchu. Pravdepodobne to môžem potvrdiť, kúpil som si nové matrace,dosť tvrdé a skutočne sa zdá,že vplyv na kolená to má.

lust for life

23.04.2015 - 18:19:34
Ahojte. Mal by som taký problém s kolenami, že keď idem do podrepu (stačí len do polovičného, ako keby som si sadal na stoličku), kolená hlasno vrzgajú. Nie je to jedno puknutie, ale dlhé pukanie, a keď ruku dám na koleno, cítim v nich otrasy.
Chodím k ortopédovi, v kolenách mám zatiaľ 4 x Hyalgam, už rok beriem prípravky s chondoitínom, ale pozitívne účinky necítim.
Keď kráčam dole schodmi, niekedy ich cítim. Nie je to výrazná bolesť.
Nejaké skúsenosti, alebo niekto podobne?
17.03.2018 - 18:50:49
ahojte, ak mozem spisat vlastne skusenosti - po vaznom uraze mam za sebou 3 operacie kolena vratane plastiky ACL, ruptury lateralneho vazu, odlupenej chrupavky, lezie latealneho menisku atd.
1) mobilita - dost podstatne cvienim pracovat na spravnej mobilite pately (jablcka) ale rovnako na mobilite a funkcnosti celeho retazca brucho-krize-bedra-kolena-clenky
2) omega 3/6/9 denne nie len pre chrupavky ale aj pre nervy/mozog + vit D (regulacia vstrebavania vapnika a fosforu)
3) black roll, black roll ball, black roll duoball - fascialna masaz pomaha uvolnmit upony, zlepsit mobilitu, zrychlit regeneraciu atd.
4) domaca kostihojova mast, konopna mast, ortho 3000 gel, ortoho 3000 tablety (1x za 6mes), alavis pre kone v konskych davkach (6g denne, 1x za 6mes)
5) 2x do roka inekcia do kolena Sinovial ONE 2% 2,5ml, koli poskodeniu chrupaviek u mna nutnost a najvacsia ulava, poznam ludi co na to chodia po 30tke preventivne

Znie to mozno hrozivo, ale 1-2-3 nie je len o kolenach ale o celkovom pristupe ku zdraviu, 4-5 je uz "damage control" :)
17.03.2018 - 19:24:19
Alavis už beriem 15 mesiacov. Necítim z nich žiadne pozitívá. Ale keby som ich nebral, možno že by to bolo horšie ...
17.03.2018 - 19:29:32
preco to potom beries,ked ti to neprinasa ziadne pozitiva.........ci treba to dotovat/PR ovat?
17.03.2018 - 20:44:17
Na chrupavky je (že vraj) dobre naťahovanie kĺbov alebo ako to nazvať. Ide o to, že sa pod chrupavky dostane "plazma" a chrupavky sa premastia. Údajne sa takto dali dokopy aj (pre lekárov) beznade prípady.

Prečo jazdiť autom keď mám bicykel?

17.03.2018 - 21:40:46