Mne to uz vsetko pride ako z nudze cnost, prasky, cviky, oddych, topanky, vyska sedla, co sa mna tyka mne uz asi pomoze len magnet prip rtg a riadne vysetrenie asi sa bez toho nezaobidem a uz to budem odkladat zbytocne. Mna boli koleno aj pri lyzovacke
16.03.2018 - 14:23:09
00
Máš pravdu, len myslím, že ak si na dlhodobej služobke s obmedzeniami životosprávy tak by si mal počkať so zaťažovaním pohybom ako beh a pod, ... To bol len návrh, že teda existuje aj iný druh pohybu, ktorý je možno menej deštrukčný ku kolenu ale zato dosť namáhavý pre telo. A teda stojí za zváženie, či neísť v tvojom prípade (nemôžnosť zmeniť stravu ale vôľa k pohybu no bolesť kolena) aspoň zatiaľ cestou posilňovacích cvikov, ktoré ťa unavia aby si nebol úplne bez pohybu. Medveď je len príklad, môžeš sa zničiť aj na trxku alebo inak v posilke, ktorú máš k dispozícii. Nemusíš len behať alebo nerobiť nič. Asi si prívrženec kardia, no aj silové cviky pália kalórie :) veľa šťastia a skorú diagnostiku od ortopéda prajem
16.03.2018 - 14:53:56
00
Ahojte. Písal som aj do "Problémy s kolenami", ale neskôr som zbadal, že tu sú novšie príspevky.
Mal by som taký problém s kolenami, že keď idem do podrepu (stačí len do polovičného, ako keby som si sadal na stoličku), kolená hlasno vrzgajú. Nie je to jedno puknutie, ale dlhé pukanie, a keď ruku dám na koleno, cítim v nich otrasy.
Chodím k ortopédovi, v kolenách mám zatiaľ 4 x Hyalgam, už rok beriem prípravky s chondoitínom, ale pozitívne účinky necítim.
Keď kráčam dole schodmi, niekedy ich cítim. Nie je to výrazná bolesť.
Nejaké skúsenosti, alebo niekto podobne?
17.03.2018 - 19:18:27
00
Artroza _Opotrebovane chrupavky .naucas s tym zit. Čím rozšírenejšia artróza kolena je, tým nepríjemnejšia je aj bolesť a sprevádzajúce pocity. Môžu sa objaviť zvuky praskania (krepitus) a pohyby ako u ozubených kolies, ktoré bývajú spojené s bolesťou v stave pokoja alebo blokádou kĺbov.
17.03.2018 - 21:13:28
00
Ale chrupavka sa nejakym sposobom operovat da nie?? Stale mi proste nejde do hlavy ak si porovnam vykony atletov a nas rekreacnych sportovcov ved to je sto a jedna, taky Roger federer co sa nabeha na tych kurtoch je neunosne, prudke pohyby, nahla zmena smeru a ti ludia vyzera ze su ok. Je to o genetike?? Alebo o vyzive ci starostlivosti??
18.03.2018 - 10:12:53
01
genetika, komplet iny zivotny styl od mlada, dlhorocne komlexne cvicenia a samzrejme trocha ina zdravotna starostlivost a vyziva :)
18.03.2018 - 10:15:46
01
MecoTrance napísal:
Ale chrupavka sa nejakym sposobom operovat da nie?? Stale mi proste nejde do hlavy ak si porovnam vykony atletov a nas rekreacnych sportovcov ved to je sto a jedna, taky Roger federer co sa nabeha na tych kurtoch je neunosne, prudke pohyby, nahla zmena smeru a ti ludia vyzera ze su ok. Je to o genetike?? Alebo o vyzive ci starostlivosti??

Mne operovali chrupavku/ meniskus/ na jrdnodnovej chirurgii v Piešťanoch . 4 týždne bez dostupovania potom rotoped po mes.bike zľahka a dnes v pohode za sezonu
18.03.2018 - 10:24:51
00
Aj frajerka bola v stredu, odstiepene z chrupavky a vyhladeny meniskus laparoskopicky, uvidime cas hojenia a ake budu sportove vykony po dolieceni.
18.03.2018 - 10:32:21
00
...artroskopicky
18.03.2018 - 14:15:00
02
Ramon1 napísal:
...artroskopicky

Presne tak ako hovoríš artroskopia menisku resp.chrupavky
18.03.2018 - 14:42:27
00
Aj otec ide v pondelok na operejšn menisku, "sranda" bola, že v ortotechu sa ho po oznámení, že teda by ho zoperovali pýtajú: " A akú operáciu by ste chceli aby sme vám spravili?" :) Doteraz nevie, či ide na jeden deň, tri dni, ako, čo ... ale teda termín má na pondelok. Ide tam volať, som zvedavá ako to dopadne.
20.03.2018 - 15:04:21
00
Caute kolegovia, uz je to nejaky ten piatok, co som bol na fore, tak som sa rozhodol pozriet stare temy :)

Moja bolest kolena bola sposobena zlou velkostou topanky. Presiel som na tretry a odvtedy bez problemu. Vacsina z vas sa stazuje na bolesti, ale hladate priciny tam, kde nie su. Bandaze su strasna kravina (verte mi).

Ak mate bolesti dlhodobejsie a iba pri nejakej konkretnej cinnosti, problem bude na 99% v tom, že necvičíte, nemáte rozcvicku a sposobujete narazovo castiam tela velku traumu. Na odstranenie takejto bolesti je dolezite zacat spravne strecovat a robit si (aj doma) cviky.

Na vacsinu bolesti vam pomoze kineziologicky tejp, ale pozor!!!! ten musi byt lepeny odbornikom. Nerobte to doma sami, preotze si viac ublizite ako pomozete (su na to odborne kurzy).

Ja viem, ze sa mi machruje, ale od mojej poslednej navstevy fora som uz 5 rokov s p. fyzioterapeutkou :D Pomohla pri bolestiach v kolene (basketbalove skokanske koleno a pod.), v chrbte atd atd.

Ak by vas nieco zaujimalo, piste, rad poradim ak viem, resp. v pripade zaujmu vas nasmerujem na nu a mozete si prist zacvicit a na diagnostiku :D Ludi ma dost, tak to neberte ako nejaku reklamu, skor ako moju malu pomoc komunite, pretoze viem, ze ta bolest pokazi radost z kazdeho sportu...mne ukapla aj slzicka, ked som vynechal nejake zapasy a nevedel som si rady.
11.04.2018 - 07:38:01
01
Práve som prišla od ortopeda, oplatilo sa cakat 8 mesiacov na Mudr Šímu, konečne mi niekto nepovedal, že "slnečna s vašou hypermobilitou nič nespravíte, povolené väzy, to je už tak". Diagnoza M22. 4 a v prípade zhoršenia zo mňa spravi operačne Robocopa :) zatial 2x ročne injekcia :)
07.08.2018 - 13:58:34
00
sak si dotrhaj vazy, chod na plastiku a tu hypermobilitu ti hned napravia :-D ja som skoncil tak, ze na operovanom kolene mi hybnost zafixovali na 0 °, neoperovane ma stale prepnutie 20 °, cize som sa musel nanovo ucit chodit :-D
07.08.2018 - 14:04:13
00
iniekcia čoho ?? kyselina hyauronova ? celkom nad tým rozmýšľam tiež , kamarátovi pomohla. Aj keď od kedy som začal častejšie behávať a tým zmenil záťaž na iné svaly tak sa mi zdá že sa to lepší. Táto sezóna cca 1700 km na biku a už aj bez ortézy , klop klop klop
07.08.2018 - 14:50:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up